Amasya'da 5 kişi girdikleri gölette kayboldu

Suluova Derinöz Barajı'nda serinlemek için suya giren aynı aileden 5 kişi kayboldu. Gölde kaybolan 2 kişinin cenazelerinin bulunmasının ardından yapılan arama çalışmaları sonucu 3 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı.

18.07.2021 19:22 | Son Güncelleme : 18.07.2021 20:09

Amasya Suluova Derinöz Baraj Gölü'nde facia yaşandı. Göle giren bir çocuğun suya düşmesi sonucu onu kurtarmak için aynı aileden 4 kişi de göle girdi. 5 kişi suda kaybolurken, haber verilmesi üzerine olay yerine itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edildi.

5 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Yapılan çalışmalar sonucu Elif Cenik ve Sultan Cenik'in cansız bedenlerine ulaşılırken, ekiplerin arama çalışmaları sonucu Emrullah Cenik, Havvanur Cenik ve Levent Cenik'in de cansız bedenlerine ulaşıldı.

AMASYA VALİSİ DE OLAY YERİNDE 

Olay yerine gelerek itfaiye ve AFAD’ın yaptığı kurtarma çalışmalarını takip eden Amasya Valisi Mustafa Masatlı, açıklamalarda bulundu.

Vali Masatlı, “Levent Cenikli isimli çocuğumuzun suya düşmesi sonucu akabinde kendi aile fertlerinden 4 kişi de suya giriyor ve daha sonra da olay gerçekleşti. Elif Cenik ve Sultan Cenik'i sudan çıkarttık. Emrullah Cenik, Havvanur Cenik ve Levent Cenik'i kurtarma çalışmaları devam ediyor” diye konuştu. 

Kaynak: İHA

Sıradaki Haber Yükleniyor