"Amasya" haberleri

Amasya'da ramazan ayı boyunca ve bayram günlerinde, şebeke suyunun ücretsiz olacağı açıklandı.
2021 Ramazan ayı ile birlikte illerin iftar ve sahur vakitleri, 2021 iftar ve sahur saat kaçta soruları ile aranıyor. İşte 2021 Amasya imsakiyesi, iftar ve..
Amasya'da bir otomobil dönüş yaparken kamyonetle çarpıştı. Emniyet kemeri takılı olmayan otomobildeki sürücü ve yanındaki kişi dışarı fırladı. Otomobildek..
Amasya'da bir markete gelen kadın ve iki kızın durumundan şüphelenen kasiyer güvenlik kamerasını incelemek için şüphelileri bekletmek istedi. O sırada öfke..
Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı koronavirüs risk haritasında çok yüksek riskli iller arasında bulunan Amasya, Osmaniye ve Konya'da harekete geçildi. Amasy..
Tokat-Sivas karayolunun 35'nci kilometresinde büyükbaş hayvanları taşıyan TIR devrildi. Yaralan 17 hayvandan 2'si kesildi, 5'i ise kayboldu.
Amasya'da günümüzden bin 700 yıl önce yapılan lahit, kötü niyetle yaklaşıp ele geçirmeye çalışanların lanetlendiği beddua ve figürlerle dikkat çekiyor. Giz..
Amasya'da kümesine giren tilkiye, "Tilki kardeş lütfen. Ne yapıyorsun sen." diye seslendiği görüntüler sosyal medyada ilgi toplayan kümes sahibi Seyfi İkze..
İçme suyu fiyatlarının yüzde 50 ucuzlayıp 1.20 liraya düştüğü Amasya'da muhtarlar şehrin dört bir yanında sokaklara teşekkür pankartları astı.
Amasya'daki Oluz Höyük kazılarında Pers dönemine ait 2 bin 500 yıllık ateş tapınağının buluntuları ortaya çıkarıldı. 
Yaz aylarında kilosu 2-3 liraya kadar düşen yeşil eriğin fiyatı altınla yarışıyor. Amasya'da 60 grama denk gelen 3 tane yeşil erik 60 liraya, kilosu ise bi..
Amasya Valiliği, Yeşilırmak'ta su seviyesinin azalmasına bağlı olarak yaşanan balık ölümlerinin halk sağlığı açısından oluşturabileceği riski önlemek amacı..
Amasya'nın ortasından geçen Yeşilırmak'ta boyu kadar olan dev balığı sırılsıklam olmasına rağmen elleriyle yakalayıp kaçmaması için üzerine oturan 65 yaşın..
Amasya'nın Suluova ilçesinde raylardan karşıya geçmeye çalışırken tren raylarına ayağı takılıp düşen şahıs, trenin çarpması sonucu feci şekilde can verdi.
Amasya'da, Sağlık Bakanlığınca yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde "hastanelerde aşı uygulama odası oluşturulması" hakkında il sağlık müdürlü..
Amasya Valisi Mustafa Masatlı, kentte Yeşilırmak Nehri'nde sazan ve yayın balıklarının kıyıya vurmasıyla ilgili "Araştırmalarımızda toplu balık ölümleri gö..
Amasya'da Yeşilırmak nehrinde çok sayıda ölü balık kıyıya vurdu. Hareketsiz ya da çırpınan balıkları kimi vatandaşlar avladı, kimileri ise yaşatmaya çalışt..
Amasya'da polis ekiplerince düzenlenen operasyonda, yılbaşı öncesinde piyasaya sürülmek için hazırlanan 43 litre sahte içki ele geçirildi.
Amasya'da 10 gündür koronavirüs tedavisi gören Nöroloji Uzmanı Dr. Mustafa Yiğit (65), yaşamını yitirdi.
Amasya'nın Merzifon İlçe Emniyet Müdürü Sunay Öztürk, koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken bir kahvehaneyi bastı. Kahvehane işletmecisi..
Amasya'da işçi emeklisi Hüseyin Tırpan (59), köyünün nüfusuna kayıtlı olup da vefat edenlerin isimlerini ajandasına yazıyor.
Amasya'da kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı. Kazı alanında yaklaşık 1800 yıllık olduğu değerlendirilen erzak küpünün parçalandığı tespit edildi.  
Amasya'da sahibinin elinden kaçan boğa çevredekilere ve sürücülere korku dolu anlar yaşattı. kimseyi yanına yaklaştırmayarn boğa, uyuşturucu iğne ile sakin..
Amasya'da restoran sahibi 82 yaşındaki Ali Kaya Keleş'in ismi tıpkı ABD'de bulunan 'Hollywood' yazısı gibi devasa harflerle şehre hakim kayalıklarda yazıyo..
Amasya'nın Taşova ilçesinde yaşayan Hüseyin (89) ve eşi Meliha Bolat (88), tedavi gördükleri hastanede aynı gün koronavirüsten yaşamını yitirdi.
Dünyada nadir görülen bir bulut formu, Amasya'nın Suluova ilçesinde ortaya çıktı.
Amasya'nın Taşova ilçesinde üretilen coğrafi işaret tescilli 'çiçek bamyası' çiçeği yöre halkı tarafından 'gram altın' olarak adlandırılıyor.
Amasya'da 200 yıllık tarihi yapı içinde, ana kayadan sızan su, Hristiyanlar tarafından kutsal kabul ediliyor. Yurt dışından tatile gelenler, Venk Suyu diye..
Gazeteci, yazar ve eğitmen Asım Gültekin geçirdiği kalp krizi sonucu 45 yaşında vefat etti. Gültekin, Amasya'da toprağa verilecek.
Amasya'nın Suluova ilçesinde bir fabrika inşaatında beton dökümü sırasında göçük meydana geldi. Göçük altında kalan 4 işçi yaralı olarak kurtarılarak hasta..
Amasya'nın Suluova ilçesinde, felçli eşine ilk günkü aşkla bakan Şükrü Demir duygulandırdı. Demir, gençlere ve evli çiftlere de tavsiyelerde bulundu.
Yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Cezayir'den Türkiye'ye getirilerek Amasya'da KYK'ya ait yurtta 14 gün boyunca karantina altında tutu..
Amasya'da 2 kişini hayatını kaybettiği, 4 kişinin de yoğun dumandan etkilendiği yangınla ilgili detaylar ortaya çıktı. Daha önce özel tıp merkezinden alış..
Hititlerden Perslere, Romalılardan Osmanlılara kadar birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapan ve "Anadolu'nun Bağdat'ı" olarak anılan "Şehzadeler Şehri"..
Bakanlar Kurulu ve Anıtlar Müzeler Genel Müdürlüğü izniyle 2009 yılında Amasya Kalesi'nde başlayan arkeoloji kazıları sonucu Yıldırım Bayezid döneminden ka..
Amasya'da Oluz Höyük'te devam eden kazı çalışmalarında 2 bin 500 yıllık postane olduğu değerlendirilen Perslere ait kalıntılara ulaşıldı.
Kadınların yeni buluşma yeri kıraathane... Amasya Belediyesi tarafından kadınlara yönelik, kütüphanesi bulunan, çay, kahve gibi içeceklerin ücretsiz olduğ..
Amasya'da daha önce kiraladığı 4-5 evde de belediyenin tonlarca çöpü tahliye etmesine neden olan kişi, son kiraladığı evi de çöp eve dönüştürdü. Belediye'n..