"Amasya" haberleri

Dünyada nadir görülen bir bulut formu, Amasya'nın Suluova ilçesinde ortaya çıktı.
Amasya'nın Taşova ilçesinde üretilen coğrafi işaret tescilli 'çiçek bamyası' çiçeği yöre halkı tarafından 'gram altın' olarak adlandırılıyor.
Amasya'da 200 yıllık tarihi yapı içinde, ana kayadan sızan su, Hristiyanlar tarafından kutsal kabul ediliyor. Yurt dışından tatile gelenler, Venk Suyu diye..
Gazeteci, yazar ve eğitmen Asım Gültekin geçirdiği kalp krizi sonucu 45 yaşında vefat etti. Gültekin, Amasya'da toprağa verilecek.
Amasya'nın Suluova ilçesinde bir fabrika inşaatında beton dökümü sırasında göçük meydana geldi. Göçük altında kalan 4 işçi yaralı olarak kurtarılarak hasta..
Amasya'nın Suluova ilçesinde, felçli eşine ilk günkü aşkla bakan Şükrü Demir duygulandırdı. Demir, gençlere ve evli çiftlere de tavsiyelerde bulundu.
Yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Cezayir'den Türkiye'ye getirilerek Amasya'da KYK'ya ait yurtta 14 gün boyunca karantina altında tutu..
Amasya'da 2 kişini hayatını kaybettiği, 4 kişinin de yoğun dumandan etkilendiği yangınla ilgili detaylar ortaya çıktı. Daha önce özel tıp merkezinden alış..
Hititlerden Perslere, Romalılardan Osmanlılara kadar birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapan ve "Anadolu'nun Bağdat'ı" olarak anılan "Şehzadeler Şehri"..
Bakanlar Kurulu ve Anıtlar Müzeler Genel Müdürlüğü izniyle 2009 yılında Amasya Kalesi'nde başlayan arkeoloji kazıları sonucu Yıldırım Bayezid döneminden ka..
Amasya'da Oluz Höyük'te devam eden kazı çalışmalarında 2 bin 500 yıllık postane olduğu değerlendirilen Perslere ait kalıntılara ulaşıldı.
Kadınların yeni buluşma yeri kıraathane... Amasya Belediyesi tarafından kadınlara yönelik, kütüphanesi bulunan, çay, kahve gibi içeceklerin ücretsiz olduğ..
Amasya'da daha önce kiraladığı 4-5 evde de belediyenin tonlarca çöpü tahliye etmesine neden olan kişi, son kiraladığı evi de çöp eve dönüştürdü. Belediye'n..