AK Partili Özel: Tüm seçmenlere seçmen bilgi kağıdı yeniden dağıtılacak

YSK AK Parti
AK Partili Özel: Tüm seçmenlere seçmen bilgi kağıdı yeniden dağıtılacak

AK Parti Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Recep Özel, başvuru üzerine tüm seçmenlere seçmen bilgi kağıdının tekrar dağıtılmasına karar verildiğini duyurdu.

AK Parti, 2'nci tur için seçmenlere tekrar bilgi kağıdı gönderilmesi için başvuruda bulundu. AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel'in verdiği dilekçede, "Ülkemizde ilk defa ikinci tur seçim yapılmaktadır. Seçmenler ilk defa yeni bir uygulama ile karşılaşmaktadırlar. İlk turda bile bazı art niyetli görevli görevsiz kişilerin 'eğer seçmen bilgi kağıdınız yoksa oy kullanamazsınız' gibi durumlarla karşılaşılmış, hatta okul bahçelerine seçmen bilgi kağıdı olmayanların alınmaması gibi durumlar da olmuştur. Seçmene kolaylık olması ve katılımı en üst seviyede tutmak için 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanı 2'nci tur seçimi için seçmenlere seçmen bilgi kağıtlarının basılarak dağıtılması için gerekli kurul kararının alınmasını saygılarımla arz ve talep ederim" denildi.

Başvuruyu değerlendiren YSK, 28 Mayıs'ta yapılacak 2'nci tur için seçmen bilgi kağıdının tekrar gönderilmesine karar verdi. AK Parti YSK temsilcisi Recep Özel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "YSK müracaatımız üzerine 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı 2’inci tur seçimleri için tüm seçmenlere seçmen bilgi kağıdının tekrar dağıtılmasına karar vermiştir" ifadelerini kullandı.

AK Partili Özel: Tüm seçmenlere seçmen bilgi kağıdı yeniden dağıtılacak - Resim : 1

Kaynak: Haber Global TV

Ak Parti Recep Özel YSK Yüksek Seçim Kurulu