AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'mağara' benzetmesine tepki: Son derece yakışıksız

AK Parti CHP Kemal Kılıçdaroğlu
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'mağara' benzetmesine tepki: Son derece yakışıksız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aliya İzzetbegoviç'in karargahı için 'mağara' ifadesini kullanmasını eleştirdi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Kılıçdaroğlu’nun, Bosna direnişinin sembolü olan Merhum Aliya İzzetebegoviç’in karargahı için 'mağara' ifadesini kullanması son derece yakışıksızdır. Bosna halkının mücadelesine ne kadar yabancı olduğunu ortaya koymaktadır.

Kılıçdaroğlu’nun Boşnak kardeşlerimizden, Bosna’ya gönül vermiş herkesten ve merhum Aliya’nın aziz hatırasından özür dilemesi gerekir. Bosna direnişinin aziz şehitlerine bir kere daha rahmet diliyoruz. Tüm Boşnak kardeşlerimize selamlarımızı sunuyoruz. O karargah bir mağara değil, insanlık onurunun can pahasına savunulduğu bir mekandı. Onur, özgürlük ve haysiyet için ölümü göze almış canların kalesiydi. Aliya’ya selam olsun. O şanlı direnişe selam olsun” ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak: İHA

Ak Parti AK Parti haberleri AK parti son dakika haberleri Ömer Çelik CHP haberleri son dakika CHP haberleri Kemal Kılıçdaroğlu Aliya İzzetbegoviç