AK Parti Sözcüsü Çelik'ten “Atatürk” dizisinin yayından kaldırılmasına tepki! "Türkiye Cumhuriyeti'nin değerlerine ve milletimize saygısızlıktır"

AK Parti Ömer Çelik Gündem haberleri
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten “Atatürk” dizisinin yayından kaldırılmasına tepki! "Türkiye Cumhuriyeti'nin değerlerine ve milletimize saygısızlıktır"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Amerika merkezli dizi ve film izleme platformunun 'Atatürk' dizisinin yayınlanmadan yayından kaldırılmasına tepki gösterdi. Sözcü Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bu tutum Türkiye Cumhuriyeti'nin değerlerine ve milletimize saygısızlıktır" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Amerika merkezli dizi ve film izleme platformunun 'Atatürk' dizisinin yayından kaldırılmasına sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi. 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Amerika merkezli bir dizi ve film platformunun “Atatürk” dizisini yayınlamadan yayından kaldırmasına tepki göstererek kınadı.

Amerika merkezli bir dizi/film platformu, 29 Ekim 2023 tarihinde yayınlanacağını duyduğu 'Atatürk' dizisini yayınlamama kararı aldı.

AK Parti Sözcüsü Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duruma tepki gösterdi.

Dizinin yayından kaldırılmasını utanç verici olarak ifade eden Çelik, “Söz konusu platformun bu tutumu, Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerine ve milletimize saygısızlıktır. Daha önce çeşitli vesilelerle ifade ettiğimiz gibi ABD’deki bu sözde soykırım şebekesi, tarihi olayları yalan siyasetine alet etmektedir. Bu lobinin yegane amacı, defalarca görüldüğü üzere Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin normalleşmesine de mani olmaktır. Bu şebekelerin faaliyetleri, Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti karşısında hiç hükmündedir. Bu şebekelere boyun eğenler utansın." ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: İHA

Ak Parti Ömer Çelik Atatürk dizisi