20 Aralık sonrasında yapılan anketler MYK'da değerlendirildi! AK Parti'nin oylarında artış oldu mu?

AK Parti
20 Aralık sonrasında yapılan anketler MYK'da değerlendirildi! AK Parti'nin oylarında artış oldu mu?

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK) yeni ekonomi modelinden sonra yapılan anketler değerlendirildi. Anket sonuçlarına göre yeni ekonomi modelinin açıklanmasıyla birlikte AK Parti'nin oylarında artış eğilimi olduğu belirlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen ve yaklaşık 4 saat süren AK Parti MYK'sında, İnsan Hakları, AR-GE ve Eğitim ile Dış İlişkiler Başkanlığı'nın sunumları ile TBMM Parti Grubu çalışmaları ve TBMM gündemi değerlendirildi. Toplantıda, AR-GE ve Eğitim Başkanlığı, teşkilat eğitim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yeni ekonomi modeli ve 20 Aralık sonrası piyasalarda yaşanan dalgalanmalara ilişkin yaptırılan anket de toplantıda gündeme geldi. Yeni ekonomi modelinin ardından yapılan anket sonuçlarına göre AK Parti'nin oylarında artış trendi olduğu öğrenildi. Katılımcılara ekonomide yaşanan sorunların hangi parti tarafından çözülebileceği sorusunun yönetildiği ankette katılımcıların çoğunlukla AK Parti cevabını verdiği, çözecek isim olarak ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isminin öne çıktığı belirtildi. Ankete göre vatandaşların kur korumalı TL mevduat sistemini olumlu karşıladığı tespiti de yer aldı.

Dış İlişkiler Başkanlığı'nın sunumunda ise Kazakistan'daki gelişmeler ile Başkanlığın Avrupa'da yaptığı faaliyetler hakkında bilgi verildi. Toplantıda önümüzdeki dönemde TBMM gündemine gelecek kanun teklifleri ile tekliflere ilişkin öneriler değerlendirildi.

 

Kaynak: DHA

Erdoğan cumhurbaşkanı erdoğan kur korumalı mevduat AK Parti haberleri AK Parti oy oranı anket