İngiltere'den Bitcoin uyarısı: Değeri sıfıra düşebilir

bitcoin Ekonomi haberleri son dakika haber
İngiltere'den Bitcoin uyarısı: Değeri sıfıra düşebilir

İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Sör Jon Cunlife, Bitcoin'e yönelik açıklamasında, "Fiyatları hayli değişebiliyor ve teorik ya da pratik olarak değeri sıfıra düşebilir" ifadelerinde bulundu.

Cunlife, salı günkü açıklamasında "Endişe yaratan nokta, kripto para finansal sisteme entegre edildiğinde, büyük çaplı bir fiyat düzenlemesi gerçekleşebilir ve bu da diğer piyasalarla birlikte sabit finansal piyasa aktörlerini gerçekten etkileyebilir" ifadelerini kullandı.

İngiltere Merkez Bankası'nın pazartesi günü yaptığı rutin finansal sistem değerlendirmesinde de büyük kuruluşların kripto para konusunda ihtiyatlı davranması gerektiği belirtilmişti.

 

"BİR BITCOIN EŞİTTİR BİR BITCOIN TOTOLOJİSİNDEN BİR PARA BİRİMİ ÇIKMAZ"

Bankanın medya ve hisse sahipleriyle ilişkiler bölümünden Thomas Belsham ise salı günü yayımladığı bir blog yazısında "Sorun, geleneksel para birimlerinin aksine Bitcoin'in kendisi haricinde başka şeylerin fiyatlandırılmasında kullanılmaması. Bitcoincilerin de sevdiği bir deyişle 'bir Bitcoin=bir Bitcoin'. Fakat bu totolojiden bir para birimi çıkmaz" ifadelerini kullandı.

Bitcoin varlıklarının 21 milyonla sınırlandırılmış olmasının yatırımcıların ilgisini artıran kilit özelliklerinden biri olduğunu belirten Belsham, bu özelliğin "nihayetinde belki de Bitcoin'i değersiz hale getirebileceğini" savundu.

Kaynak: Haber Global

'Bitcoin son dakika haber ekonomi haberleri