Ukrayna İçişleri duyurdu: Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'ye yönelik suikast girişimi engellendi

Rusya Ukrayna Volodimir Zelenski
Ukrayna İçişleri duyurdu: Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'ye yönelik suikast girişimi engellendi

Ukrayna İçişleri'nden yapılan açıklamaya göre, Rusya tarafından Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'ye yönelik düzenlenen suikast engellendi.

Ukrayna İçişleri Bakan Yardımcısı Yevhen Yenin, Rusya tarafından Devlet Başkanı Zelenski'ye düzenlenen suikast girişimi engellendi.

Rusya’nın, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'ye yönelik suikast girişimleri devam ediyor. Ukrayna İçişleri Bakanı Yardımcısı Yevhen yaptığı açıklamada, Rusya’nın saldırılarının başlamasının ardından Zelenski'ye çok sayıda suikast girişiminde bulunulduğunu hatırlatarak, "Operasyonel kaynaklarımızdan aldığımız bilgiler sayesinde Ukrayna liderine yönelik terör eylemleri önlendi" dedi.

Rusya tarafından muhtemel sabotajlara karşı kendilerinin de karşı sabotaj grupları kurduğunu ve başarılı sonuçlar elde ettiklerini belirten Yenin, "Askeri saldırıların ilk günlerinden itibaren ulusal polis sabotaj gruplarına karşı mücadelede yer aldı. 123'den fazla karşı sabotaj grubu kuruldu ve bu gruplarda bin 500 kişi yer aldı. Bunun sonuçlarını kısa sürede aldık. Sabotaj ve istihbarat faaliyetlerinden şüphelenilen 800'den fazla kişi gözaltına alındı ve istihbarat servisine teslim edildi" dedi.

Öte yandan Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Danışmanı Mihail Podolyak'ta geçtiğimiz mart ayında Zelenski'ye yönelik bir suikast girişiminin önlendiğini ifade etmişti.

 

Kaynak: İHA

ukrayna Rusya Volodimir Zelenski suikast