Suudi Arabistan'dan flaş Hac kararı!

Son dakika haberine göre, Suudi Arabistan'da Riyad yönetiminin koronavirüs salgını nedeniyle diğer ülkelerden gelecek hacı adaylarına hac ibadetini yasaklamayı planladığını belirtildi.

05.05.2021 13:04 | Son Güncelleme : 05.05.2021 13:17

Suudi Arabistan'da Riyad yönetimi bu yıl da haccı yasaklamayı planlıyor. Hac ibadeti için ülkeye geleceklere koronavirüs nedeniyle izin vermemeyi düşünüyorlar.

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı ,17 Aralık 2020'de yaptığı açıklamada, aşılama kampanyasının Alman-Amerikan Pfizer/BioNTech tarafından geliştirilen aşı ile başladığını duyurmuştu.

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı, son 24 saat içerisinde 999 kişide daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini ve ülkedeki toplam vaka sayısının 421 bin 300’e yükseldiğini açıkladı.

Bakanlık tarafından bugün yapılan açıklamada, bin 356’sı ağır hasta olmak üzere ülkedeki aktif vaka sayısının 9 bin 587 olduğu bilgisi verildi.

Sağlık Bakanlığı, bin 5’i son bir günde olmak üzere şu ana kadar 404 bin 707 kişinin iyileştiğini bildirdi.

Açıklamada, son 24 saatte 14 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybının 67 bin 6’ya yükseldiği de ifade edildi.

Salgının yayılmasını önlemek için tedbirlere uymak gerektiğini bir kez daha vurgulayan Bakanlık, sık sık el yıkama, maske takma ve sosyal mesafenin önemine dikkat çekti.

Sağlık Bakanlığı, semptomları olanlara ‘Tetamman’ uygulaması üzerinden test için randevu almaları, semptomu olmayanlara bakanlık tarafından tahsis edilen merkezlere gitmeleri, hafif semptomları olan ve koronavirüs hastalarıyla teması olanlara ise ‘Sehhaty’ uygulaması üzerinden randevu almaları yönündeki tavsiyesini yineledi.

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor