Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail tepkisi! Uluslararası topluma çağrı

Dışişleri Bakanlığı, Gazze'de can kayıplarının artması ve AA ekibinin yaralanmasının 'in orantısız saldırılarını ortaya koyduğunu bildirdi. Açıklamada, uluslararası topluma süratle harekete geçme çağrısında bulunuldu.

14.05.2021 11:59 | Son Güncelleme : 14.05.2021 12:29

Dışişleri Bakanlığı tarafından, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları hakkında yapılan açıklamada, “Sivil can kayıplarının daha da artmasına sebebiyet verecek bu saldırıların derhal durdurulması için uluslararası toplumu süratle harekete geçmeye davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

"İsrail'in Gazze'ye yönelik hava saldırılarında sivil can kayıplarının hızla artması, BM Filistin Mültecilerine Yardım ve Bayındırlık Ajansı‘na (UNRWA) bağlı okulların zarar görmesi ve bölgede görev yapan Anadolu Ajansı kameramanı ile foto muhabirinin yaralanmaları, İsrail’in orantısız ve ayrım gözetmeyen saldırılarını açıkça ortaya koymaktadır.

İsrail'in bu kere Gazze’ye yönelik tank ve topçu atışlarına başladığı endişeyle öğrenilmiştir.

Sivil can kayıplarının daha da artmasına sebebiyet verecek bu saldırıların derhal durdurulması için uluslararası toplumu süratle harekete geçmeye davet ediyoruz.

İsrail’in saldırılarında hayatını kaybeden Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa, Anadolu Ajansı çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Türkiye, bu haklı davasında Filistin halkının yanında güçlü şekilde yer almayı sürdürecektir."

Kaynak: AA

Sıradaki Haber Yükleniyor