Savaş bölgesinde görevli olan Türk gazetecileri tehdit eden İsrailli, serbest bırakıldı

İsrail Hamas Filistin Dünya haberleri
Savaş bölgesinde görevli olan Türk gazetecileri tehdit eden İsrailli, serbest bırakıldı

İsrail'in Gazze Şeridi sınırında yer alan Sderot kentinde görevli olan Türk gazetecileri tehdit eden İsrailli vatandaş serbest bırakıldı.

Sderot kentinde görev yapan Türk gazetecileri tehdit eden İsraillinin serbest bırakıldığı öğrenildi.

Kozluklu, kendisi dahil Sderot'ta görev yapan Türk gazetecileri tehdit eden İsrailli hakkında polise yaptığı şikayete ilişkin AA muhabirine konuştu.

Dünkü şikayetinin ardından kendisine İsrail polisi tarafından dosya numarası verildiğini belirten Kozluklu, bu numara ile soruşturmaya ilişkin bilgiler aldığını ifade etti.

Kozluklu, yayın öncesi kendisi ve kameramanı Mustafa Oğuz’u tehdit eden İsraillinin ruhsatı olmadığı halde silah taşıdığını belirterek, "Dosyaya çevrim içi göz attığımda söz konusu kişi tehdit kategorisinde sorgulanmış. Daha sonra da bana ve CNN Türk muhabiri Serdar Er'e 15 gün boyunca hiçbir şekilde temas kurmamak veya görüşmemek şartıyla serbest bırakılmış." ifadelerini kullandı.

TRT Haber sunucusu Kozluklu, dün Türkçe konuşan bir İsrailli tarafından görev yaptığı Sderot kentinde yayın öncesi tehdit edilmişti.

Söz konusu kişi, diğer Türk gazetecilerin de görev yaptığı bölgede aracının camını açarak silahını göstermişti.

Kozluklu, daha sonra Sderot'taki polis merkezine giderek söz konusu şahıs hakkında şikayette bulunmuştu.

SAVAŞIN 46'NCI GÜNÜ

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne yönelik havadan, denizden ve karadan düzenlediği saldırıları, 46. gününde de devam ediyor. Gazze'nin Nuseyrat Mülteci Kampı'na düzenlenen saldırıları sonucu çok sayıda bina ağır hasar gördü. Saldırı sonucu Filistinliler, bölgeyi terk etti.

 

 

Kaynak: AA