İngiltere'nin göbeğinde kalıntıları bulunmuştu! Polis, tecavüz ve cinayeti itiraf etti

3 Mart akşamı arkadaşının evinden çıkıp kendi evine giderken kaybolan Sarah Everard'ı 'nin başkenti Londra'da bir polis memurunun öldürdüğünün ortaya çıkmasıyla ülke karışmıştı. 48 yaşındaki polis memuru Wayne Couzens, Sarah Everard'ı kaçırıp tecavüz ettiği itirafında bulundu

08.06.2021 14:37

Başkent Londra'da 3 Mart akşamı evine giderken kaybolan ve günler sonra cesedi bulunan 33 yaşındaki Everard'ı öldürdüğü öne sürülen polis memuru Couzens, Old Bailey Mahkemesinde, adam kaçırma ve tecavüz suçlamalarını kabul etti. Couzens, Sarah Everard'ın ölümünün sorumluluğunu da üstlendi.

Couzens kendisine yöneltilen 2 suçlamayı da "Evet, efendim" diyerek kabul etti. Mahkeme Couzens’ın, Everard cinayetinin sorumluluğunu da kabul ettiğini duyduğunu ancak tıbbi raporların beklendiğini belirtti. Everard'ın ailesinin 4 üyesinin de katıldığı mahkemenin bir sonraki savunma duruşması 9 Temmuz'da yapılacak.

SARAH EVERARD'IN ÖLÜMÜ

Everard, en son 3 Mart'ta 21.30 civarında Clapham'da arkadaşının evinden ayrılarak kendi evine gittiği sırada bir evin kapı zilindeki kamerada görüldüğü belirlenmişti. Sarah Everard, 3 Mart akşamı arkadaşının evinden çıkıp kendi evine giderken kaybolmuş, Londra yakınındaki Kent'te 10 Mart'ta bulunan insan kalıntılarının Everard'a ait olduğu tespit edilmişti.

Kaçırma ve öldürme olayıyla ilgili polis memuru Wayne Couzens, 13 Mart'ta çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Aynı gün Everard'ı anma törenine müdahale eden polis, en az 4 kadını gözaltına almıştı.

Everard cinayeti, ülkede sokakların ne kadar güvenli olduğu tartışmasını başlatırken, kadınlar sosyal medyadan korkularını ve yaşadıklarını dile getirmişti. 

 

Akşam saatlerinde sokakta kendilerini güvende hissetmediklerini ancak taksiye de binmeye korktuklarını ifade eden bazı kullanıcılar, taksi ya da Uber gibi internet tabanlı uygulamaları kullanırken, plakanın fotoğrafını çekip arkadaşlarına veya ailelerine gönderdiklerini, canlı konumlarını paylaştıklarını yazmıştı. Bu arada muhalefet, son bir yılda 118 kadının öldürüldüğüne işaret ederek, hükümetin daha sert tedbirler almasını istemişti.

 

Kaynak: AA

Sıradaki Haber Yükleniyor