"İngiltere" haberleri

Avrupa Birliği (AB) ile İngiltere arasında ticaret ve gelecekteki ilişkileri şekillendirecek anlaşmaya ilişkin müzakerelerde uzlaşı sağlanamadı.
ABD'li ilaç firması Pfizer ve Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin sahip olduğu BioNTech'in koronavirüse karşı ürettiği aşının İngiltere'ye sevkiyatı b..
İngiltere'de Kraliçe Elizabeth'in fotoğrafları ile madalyalarını çalan hırsız bulundu. Buckingham Sarayı'nda servis elemanı olarak çalışan hırsız, suçunu i..
İngiltere, Biontech ile Pfizer'in geliştirdiği yeni tip koronavirüs aşısının yaygın kullanımına onay veren ilk ülke oldu.
1 Ocak'tan itibaren Avrupa Birliği'nden tamamen çıkmış olacak İngiltere'ye çalışmaya geleceklerin puana dayalı vize başvuruları için online başvurular bugü..
Arjantin'de geçen hafta hayatını kaybeden Diego Armando Maradona'nın hayranları, Maradona'yı "tarihin en iyi futbolcusu" ve "Arjantin'in dünyadaki temsilci..
İngiltere hükümetinin parlamento üyesi Nadhim Zahawi, İngiltere Başbakanı Boris Johnson tarafından Kovid-19 Aşı Dağıtım Bakanı olarak atandı.
Başkent Londra, bazı bölgelerinde artan vaka sayılarına rağmen görece daha hafif kısıtlamaların bulunduğu 2'nci aşamada kalmaya devam edecek.
İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, İngiliz hükümetinin koronavirüs (Kovid-19) salgınının başladığından bu yana ekonomiyi desteklemek için toplam 280 mily..
İngiltere'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamalarına rağmen bir grup gösterici başkent Londra'da aşı karşıtı gösteri yaptı. Polis, 3 kişiyi gözaltı..
Uluslararası insan hakları örgütleri, İngiltere'ye Yemen'de yıllardır süren savaşa katılmalarından dolayı Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne (..
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında hayata geçirilen karantinanın 2 Aralık'ta sona ereceğini..
İngiltere'de hükümetin, kişilere, haftada iki kez koronavirüs testi negatif çıktığı sürece 'özgürlük kartı' verileceği öne sürüldü.
İngiliz basını, İngiltere Başbakanı Boris Johnson'un gizli politik kararları WhatsApp üzerinden almakta ısrar etmesi konusunda ülkedeki kıdemli isimlerle k..
Dünyanın ilk anti bakteriyel akıllı telefonu İngiltere'de üretildi. Telefonun yüzeyine yerleştirilen iyonların bakterilerin büyümesini ve çoğalmasını engel..
İngiltere Başbakanı Johnson, 4 yılda İngiliz ordusuna 16,5 milyar sterlinlik ek bütçe sağlayarak, savunma harcamalarını son 30 yılın en yüksek seviyesine ç..
Avrupa Birliği (AB) ile İngiltere arasındaki Brexit görüşmelerine, bir müzakerecide yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesi nedeniyle ara verildi.
İngiltere'de koronavirüs (Covid-19) hastası sağlık çalışanı komada ikiz bebek dünyaya getirdikten 16 gün sonra gözlerini açtığı sırada bebeklerini doğurduğ..
İngiltere'de yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında son 24 saatte 19 bin 609 yeni vaka tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 1 milyon 430 bin 341'e yü..
İngiltere'de yaşayan 52 yaşındaki araç teslimat firması çalışanı Simon Cooper'a, 856 mph (yaklaşık 1377 km) hız yaptığı gerekçesiyle trafik cezası geldi. Ü..
İngiltere'de polis, sürücü ve güvenlik görevlilerini etkisiz hale getirdikten sonra bir kamyondaki 5 milyon sterlinlik Apple ürününü çalan hızsızları arıyo..
İngiltere UCL Üniversitesi, Anglia Ruskin Üniversitesi ve Hollanda Kraliyet Sanat ve Bilim Akademisi'nde yer alan uzmanlar, "Odeuropa" adı verilen projeyle..
İngiltere ve ABD, iki ülke arasındaki uçuşların önümüzdeki yıl devam etmesini sağlamak için bir 'Havacılık Anlaşması' imzaladı.
İngiltere'nin Bradford kentinde demiryolu yakınında hurda lastiklerin bulunduğu alanda büyük bir yangın çıktı. Bölgede demiryolu seferleri iptal edilirken,..
İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın koronavirüs testi pozitif biriyle temas ettiği gerekçesiyle karantinaya girdiği açıklandı.
İngiltere'de 2030'dan itibaren benzinli ve dizel otomobil satışının yasaklanacağı duyuruldu.
İngiltere'de koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle bakım evindeki 52 yıldır evli olduğu kocasını uzaktan görmek zorunda kalan kadının fotoğrafı görenleri duy..
İngiltere'de yapılan çalışmada bakır ile kaplı beş katmanlı maskelerin koronavirüsü yüzde 90 öldürdüğü ortaya çıktı. Maskelerin Aralık ayında satışa çıkaca..
İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın başdanışmanı Dominic Cummings'in görevini bıraktığı duyuruldu.
İngiltere'de 8 bebeği öldürdüğü, 10 bebeği de de öldürme girişiminde bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan hemşire Lucy Letby, yarın hakim karşısına çıka..
İngiltere'nin eski Başbakanı John Major, Brexit konusunda hükümeti eleştirerek, İngiltere'nin artık "büyük güç" olmadığını söyledi. 
İngiltere'de Oxford Üniversitesi'nden araştırmacılar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konulan kişilerin yüzde 20'sine 90 gün içinde akıl sağlığı bozu..
İngiltere ve Galler'deki Katolik Kilisesi'nin, kendileriyle bağlantılı 900'den fazla kişi hakkında, 3 binden fazla çocuğa cinsel istismarda bulunduklarına..
İngiltere'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında günlük vaka sayısındaki artışların ardından kararlaştırılan ulusal karantinanın başlamasıyla sokakl..
İngiltere'de, ulusal terör tehdidi seviyesinin "önemli"den "ciddi"ye yükseltildiği duyuruldu.
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede ikinci karantina kararı alınmasında geç kalındığı değerlendirmeler..
İngiltere'nin Kent şehrinde bir ticari tesisteki kümes hayvanlarında kuş gribi tespit edildi. Kuş gribi tespit edilen 480 kümes hayvanının itlaf edileceği..
İngiltere'de önde gelen gazetecilerden Robert Jobson, Kraliçe Elizabeth'in 95 yaşına geldiğinde tahttan ineceğini, yerini Prens Charles'a bırakacağını iddi..
İngiltere'de yapılan kapsamlı bir araştırma, ülkede her gün yaklaşık 100 bin kişinin koronavirüse yakalandığını ortaya koydu
İngiltere'de Silah Ticaretine Karşı Kampanya (CAAT) adlı sivil toplum örgütü, hükümetin Yemen'de sivillerin öldürüldüğü saldırıları düzenleyen Suudi Arabis..
İngiltere'de son 24 saatte 367 kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybetmesiyle son 5 ayın en yüksek günlük ölü sayısı kaydedilmiş..
İngiltere'de yapılan bir araştırma, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandıktan sonra enfeksiyonu atlatan kişilerde antikor seviyelerinin "oldukça hızla..
İngiltere Premier Lig'de geçen hafta yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testlerinde 2 kişinin sonucunun pozitif çıktığı duyuruldu.
İngiltere'de yapılan bir araştırma koronavirüsü yenen insanların hastalığı atlatamadığını ortaya koydu. Araştırmada hastalığı atlatanların beyinlerinin yak..
İngiltere'de polis, İsviçre'den  yaklaşık 1 yıl önce çalınan ve 2,5 milyon İngiliz poundu değerindeki ünlü Çin hanedanı Ming'e ait vazoyu ele geçirdi. 
Japonya ile İngiltere, 1 Ocak'tan itibaren yürürlüğe girecek olan Serbest Ticaret Anlaşması'na (STA) imza attı. İngiltere Uluslararası Ticaret Bakanı  "İng..
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında "ikinci dalga" birçok Avrupa ülkesinde salgının ilk ayları ile kıyaslandığında çok daha sert geçiyor.
İngiltere, Rus askeri istihbaratını (GRU) 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nın düzenleyici kuruluşlarına siber saldırı yapmakla suçladı.
İngiltere'nin başkenti Londra'da Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Halife Bin Zayid el-Nehyan'a ait yaklaşık 56 milyar TL değerinde 170 mülkün..
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, İngiltere'nin kredi notunu "Aa2"den "Aa3"e düşürdü, görünümünü "durağan" olarak belirledi.
İngiltere Ulusal Sağlık Araştırmaları Enstitüsü (NIHR), koronavirüsü uzun süreli geçirenlerin daha sonra yaşadıkları 4 ana sendromu açıkladı.
İngiltere polis kolejinin pazartesi günü yayınladığı kılavuzda yer alana ifadeye göre gizli polisler, kendilerine veya başkalarına yönelik acil bir tehdit..
İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın bir ticaret anlaşmasına varılması için Avrupa Birliği'ne (AB) verdiği sürenin dolmasına az bir süre kalmasına rağmen t..
İngiltere ekibi Arsenal'da forma giyen Mesut Özil, Azerbaycan ordusunun Ermenistan'ın işgali altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyona de..
Avrupa'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında vaka sayıları rekor tazelerken Fransa, Almanya, Belçika, İngiltere, İtalya, İspanya gibi ülkelerde iki..
İngiltere Premier Lig'de geçen hafta yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testlerinde 5 kişinin sonucunun pozitif çıktığı duyuruldu.
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkede koronavirüs (Covid-19) kısıtlamaları kapsamında 'orta, yüksek ve çok yüksek' olarak 3 uyarı seviyesi oluşturdukla..
Ankara'daki İngiliz Arkeoloji Araştırma Enstitüsü'nde tutulan, Anadolu topraklarından toplanan ata tohumlarından oluşan koleksiyona Kültür ve Turizm Bakanl..
İngiltere'de koronavirüs (covid-19) vaka sayısı günlük 10 binin üzerine çıkarken, koronavirüs tedbirlerine uymayan bir grup başkent Londra'da parti yaparke..
Covid pasaport uygulaması için denemeler, karantinaya alınma riski olmadan uluslararası seyahate izin verecek teknolojiyi test etmek için bu hafta Londra'd..
Rusya Ulusal Yönetim Merkezi'nden yapılan açıklamada, Rus savaş uçaklarının İngiltere'ye ait iki savaş uçağını ve iki gözetim uçağını engellediği duyuruldu..
İngiltere'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında 15 bin 841 vakanın teknik sorunlar nedeniyle daha önce açıklanan günlük verilere dahil edilmediği b..
İngiltere Premier Lig ekibi Manchester United, Paris Saint-Germain (PSG) ile sözleşmesi sona eren Edinson Cavani'yi kadrosuna kattı.
İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın hayatının anlatıldığı kitapta ilginç detaylar dikkat çekti. Kitapta yazılanlara göre, Johnson'un "Büyük, büyükbabamın..
İngiltere'de bir kütüphaneden Bir Lokomotif Thomas (Thomas the Tank Engine) kitabı ve Renklerle Öğrenmek (Learning in Colour) serisinden bir eser, 48 yıl s..
İngiltere'de sabıka kaydı olmayan eğitimci Nathaniel James (33), 11 yaşından beri polis tarafından 300 kez durdurulup arandığını belirtti. Olayı makbuzlarl..
Kahvaltıdan önce kahve içmenin, vücudun kan şekeri kontrol mekanizmasını olumsuz yönde etkilediği tespit edildi.
Mültecileri uzak Atlantik adalarına gönderme fikrinden lojistik ve mali zorluklar nedeniyle vazgeçen İngiltere'nin, ülkeye sığınmak isteyen kişileri, kıyı..
İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth Covid-19 nedeni ile Buckingham Sarayı ve Windsor Kalesi'nde yapılan etkinlikleri yıl sonuna kadar iptal etti.
İngiltere, Türkiye ve Polonya'dan gelen yolculara 14 günlük karantina şartı getirdi.
İngiltere'de sağlık görevlilerinin hastalara acil müdahalesi için Great North Air Ambulance Service(GNAAS) tarafından tasarlanan "uçan doktor" ülkenin Lake..
İngiltere'deki Lincolnshire Yaban Hayatı Parkı'nda ziyaretçilere küfür eden beş papağanın ayrı bir yerde tutularak görüşe kapalı kalacakları aktarıldı
İngiltere'nin Sussex Düşesi Meghan Markle'ın geçen sene kendisine ait özel bir mektubun yayınlanması ile İngiliz basınına "gizlilik ihlali" gerekçesiyle aç..
102.39 karat pırlanta, İngiltere merkezli Sotheby's Müzayede Evi tarafından 10 ila 30 milyon dolar (78 milyon ila 234 milyon TL) arasında satışa sunulacak.
İngiltere'de yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında son 24 saatte 7 bin 143 yeni vaka tespit edildi. Bu sayının salgının başlangıcından bu yana bir gün..
İngiltere'de koronavirüs, komşular arası ilişkilerde derin çatlak yarattı. The Guardian gazetesi, giderek daha fazla kişinin komşusunu kuralları deldiği ve..
İngiltere'nin başkenti Londra'da eşcinsel evlilik yapan Barrie Drewitt-Barlow ve Scott Hutchison kız çocuklarını kucaklarına aldı.
İngiltere Premier Lig'deki 3. hafta karşılaşmasında Liverpool, Arsenal'i 3-1 mağlup etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
İngiltere hükümeti, artan koronavirüs vakalarının önüne geçebilmek için ülkenin kuzeydoğusunda yeni kısıtlamaların uygulanacağını duyurdu.
İngiltere'de son 24 saatte 6 bin 874 kişide yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesiyle salgının başından bu yana görülen en yüksek günlük vaka artı..
İngiltere'den Marmaris'e tatil için 14 yaşındaki kızıyla birlikte sehayat eden hemşire Charlotte Snook, kızının uçakta maske takmadığı gerekçesiyle tur şir..
İngiltere'de, düzenli test olmaları gereken sağlık çalışanları Kovid-19 testi yetersizliği nedeniyle işlerine gidemiyor
İngiltere'de son 24 saatte 6 bin 634 kişide Kovid-19 tespit edilmesiyle, salgının başından bu yana görülen en yüksek günlük vaka sayısı kaydedildi.
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüs (Covid-19) salgını konusunda ülkenin 'tehlikeli bir dönüm noktasından' geçtiğini ifade ederek, yeni kısıtlam..
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yeni tip koronavirüs salgınında "tehlikeli bir dönüm noktasına ulaşıldığını" belirterek, bar ve restoranların 22.00'de k..
İngiltere'de Fathetha Begun Abedin (29) adlı bir kadın, telefonuna baktığı sırada yaya geçidinde bulunan yaya çarparak kaçtı. Abedin'in çarptığı yayanın ka..
İngiltere'de son 24 saatte 4 binden fazla koronavirüs (Covid-19) vakası tespit edildi. Uzmanlar, ülkede kısıtlamaların 4'üncü seviyeye çıkabileceğini duyur..
İngiltere'de koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında test sonucu pozitif çıkanlara uygulanan karantinayı ihlal edenlere 10 bin sterlin para cezası kesi..
İngiltere'nin Manchester şehrinde otobüse binen bir kişi, yılanı yüzüne maske gibi sararak kullanınca şaşkınlık yarattı
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden 31 Ekim'e kadar çıkacağını duyurdu.
İngiltere tahtının varisi Galler Prensi Charles'a James Bond filminde özel bir başrol teklif edildi.
İngiltere'de Muhafazakar Parti liderliğine seçilen Boris Johnson ülkenin yeni başbakanı oldu. Bir önceki başbakan Theresa May, Brexit sürecini tamamlayamad..
İngiltere'de cilt kanserine yakalanma oranının 1990'lı yıllardan bu yana yüzde 70 arttığı açıklandı.
İran'a ait petrol tankerine Cebelitarık özerk yönetiminin "geçerli sebep" iddiasıyla el koyması, İran ile İngiltere arasında tansiyonun yükselmesine neden..