"İngiltere" haberleri

İngiltere'de yayımlanan 10 gazete ve 22 tanınmış isim, terör örgütü PKK/YPG'nin provokasyonuna alet oldu. Kapakların bedelinin yaklaşık 35 bin 117 TL oldu..
Gerçek isimlerini gizleyen sosyal medya kullanıcılarını zora sokacak karar İngiltere'den geldi. İngiltere ve Galler Mağdurlar Komisyonu Başkanı Vera Baird,..
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in kuzeni Simon Bowes Lyon'un ailesinin kuşaklar boyu kullandığı İskoçya'daki Glamis Kalesi'nde 26 yaşındaki davetliyi cin..
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkesinin dört aşamadan oluşan normalleşme yol haritasını açıkladı. 21 Haziran'dan itibaren İngiltere'deki tüm sosyal kı..
İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, Çin'in Uygur Türklerine yönelik uygulamalarına tepki gösterdi. Raab, Birleşmiş Milletler'in Sincan Uygur Özerk Böl..
İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, Birleşik Krallık hava sahasının Boeing 777 tipi yolcu uçaklarına geçici olarak kapatıldığını açıkladı.
Ulaşım uygulaması Uber, taksiciler tarafından sadece Türkiye'de değil, farklı ülkelerde de tepkiyle karşılanıyor. Ayrıca Uber, sadece rakipleri taksicilerl..
İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ile Edinburgh Dükü Prens Philip'in adı skandala karışan oğlu Prens Andrew'un kızı Prenses Eugenie geçtiğimiz günlerde ann..
İngiliz Yüksek Mahkemesi, akıllı telefon uygulaması üzerinden taksi hizmeti veren Uber'in tüm sürücülerini şirketin çalışanları olarak göstermesi gerektiği..
İngiltere'de Kraliçe 2. Elizabeth'in torunu Sussex Dükü Prens Harry ile eşi Düşes Meghan Markle'ın Kraliyet ailesindeki üst düzey görevlerine dönmeme karar..
Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ilgili çalışmalar kapsamında İngiltere'de gönüllüler bilinçli olarak enfekte edilerek bağışıklık tepkisi ve virüsün kişi..
Dubai Emiri olan babası tarafından rehin tutulduğunu söyleyen Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Prensesi Latife hakkında İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic R..
İngiltere'de kişisel bir koleksiyonda, büyük beyaz köpek balığı büyüklüğünde balık fosili bulundu. Koleksiyon sahibinin fosili, büyüklüğünden dolayı 'uçan..
Birlikte yaşamaya karar veren lojistik koordinatörü Charlie MacVicar (26) ve sigorta şirketinde çalışan Luke Walker, (27) İngiltere'de bir eve kira parası..
Filyasyon ekipleri şimdi de mutasyonla virüs vakalarının takibi için teyakkuzda. Danimarka, İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya'dan gelenlerde son 72 saatt..
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında salgınla mücadelede ülkesindeki son gelişmeleri açıkladı. Johnson, Dünya Sağlık Örgü..
İngiliz bilim insanlarının yaptığı araştırma sonucuna göre, Birleşik Krallık'ta ortaya çıkan B.1.1.7 olarak bilinen mutasyonlu virüsün koronavirüsten yüzde..
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Birleşik Krallık'ta 15 milyon kişiye Covid-19 aşısı yapıldığını belirterek, aşılama programında önemli bir dönüm noktası..
İngiltere'de Oxford Üniversitesinin ilaç firması AstraZeneca'yla geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının klinik çalışmalarda ilk kez çocuklar..
İngiltere'nin İskoçya bölgesinde Edinburgh kentinde tek başına yaşayan 28 yaşındaki otizmli Murray MacDonald, koronavirüs salgını sebebiyle karantinada ken..
İngiltere'de bulunan Oxford Üniversitesi viroloji bölümü, 2 doz Pfizer/BioNTech koronavirüs aşısı olan kişilerin, virüsün Kent ve Güney Afrika mutasyonları..
Kraliyet haklarından feragat eden Prens Harry'nin eşi, Sussex Düşesi Meghan Markle'ın babasına yazdığı özel mektubu yayımlayan İngiliz basınına açtığı dava..
Yeni tip koronavirüsün ilk olarak İngiltere'de görülen daha hızlı yayılan ve daha öldürücü olan tipinin "endişe verici" bir şekilde mutasyona uğradı, mutas..
İngiltere'de yapılan bir araştırma, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalananların yüzde 41'inin sağlığına kavuşmasının ardından travma sonrası stres bozu..
İngiltere'de Oxford Üniversitesi Covid-19 erken belirti teşhis' için yapılan araştırma sonuçlarına göre, koronavirüsün (Covid-19) erken teşhisinde astım il..
İngiltere'de yapılan bir araştırma, titreme, iştahsızlık, baş ve kas ağrısının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) semptomları arasında olabileceğini ortaya ko..
Tüm dünya koronavirüsle mücadele ederken, İngiltere'de koronavirüs mutasyona uğramış, Brezilya ve Güney Afrika mutasyonları görülmeye başlanmıştı. Endişe v..
İngiltere'nin Manchester kenti yakınlarındaki bir kasabada yaşayan 70 yıllık evli olan Derek Firth (91) ve Margaret Firth (91), koronavirüse (Covid-19) yak..
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth hakkında çıkan haberler gündeme bomba gibi düştü. Kraliçe'nin hisselerin kamuoyunun bilgisi dışında tutulmaya devam edilme..
İngiltere'de yeni tip koronavirüs nedeniyle can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam ederken, mutasyonlu virüsle de mücadele etmek zorunda kalınan ülkede yas..
İngiltere'nin Great Manchester bölgesinde yaşayan 12 yaşındaki  Rhiley Morrison adlı çocuğun midesinden 54 adet mıknatıslı bilye çıktı.
İngiltere'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamaların yanı sıra Brexit nedeniyle Avrupa Birliği vatandaşı diş hekimlerinin günde..
İngiltere'nin Oldham şehrinden 70 yaşındaki Frank Rothwell, alzaymır hastalarına destek için Atlas Okyanusu'nu kürekle geçerek bu yolculuğu tamamlayabilen..
İngiltere'de yapılan araştırma, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan çocukların yaklaşık yüzde 15'inde semptomların 5 haftadan fazla devam ettiğini g..
İngiltere'de kırsal alanlarda yaşayan halka, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uygulanan karantinanın ışık kirliliğini azaltıp azaltmadığını belirl..
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab'ı makamında kabul etti. Görüşme sonrası basın mensu..
İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, ülkede 10 milyon kişinin koronavirüs (Covid-19) aşısının ilk dozunu aldığını duyurdu.
Birleşik Krallık'ta Galler'de yaşayan Kevin Woolley (42), sosyal medya hesabından koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıktığını duyurduktan bir gün son..
Yurt dışına seyahat etmemiş 11 kişide görüldü, İngiltere'de sağlık çalışanları, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Güney Afrika'da görülen türünün ülkede ne..
İngiltere'de koronavirüs salgınıyla mücadele konusunda Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS) için toplandığı milyonlarca lira bağışla gündeme gelen İkinci Dünya S..
İngiltere'nin Tutbury, Staffordshire bölgesinde yaşayan 19 yaşındaki Joseph Flavill, geçirdiği kaza sonucu komaya girdi. Bu sırada iki defa koronavirüse ya..
1 Ocak'tan itibaren Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden ayrılması anlaşması olan Brexit'in ardından vatandaşların AB ülkelerinden et ve süt ürünleri ge..
İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in haziranda yapılması planlanan G7 zirvesi öncesi ABD Başkanı Joe Biden'ı Buckingham Sarayı'nda ağırlayacağı öne sürüldü..
İngiltere Başbakanı Johnson, Hong Kongluların İngiltere'de yaşamaları ve çalışmalarını sağlayacak bu vize türünü başlattıkları için gurur duyduğunu ifade e..
İngiltere, Avrupa'da Kovid-19 nedeniyle en çok can kaybının yaşandığı ülke olmaya devam ediyor. Londra'nın ünlü Hyde Park'ı kar altında kalınca, koronavirü..
İngiltere ve Avrupa Birliği arasında koronavirüs aşılarına ilişkin tartışmalar büyüyor. İngiliz hükümeti, ihracat yasağı tehdidinde bulunan AB ülkelerine,..
İngiltere'de yeni tip koronavirüsün kontrol edilemez hale gelmesiyle "kırmızı liste"deki ülkelerden gelecek İngiliz vatandaşlarına karantina şartı koşulmuş..
Salgınla mücadelede oldukça zor günler yaşayan İngiltere'de polis ihbar üzerine karantina kurallarını ihlal eden bir güzellik salonuna baskın düzenledi. Mü..
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, koronavirüs salgınında son dört gün içinde vaka sayılarında artış gözlemlendi..
Korkulan oluyor... İngiltere'de ortaya çıkan ve daha kötü bir tür olan mutasyona uğramış virüs, Avusturya'nın başkenti Viyana ve Aşağı Avusturya eyaletind..
İngiltere Premier Lig ekiplerinden West Bromwich Albion, Galatasaray'dan golcü oyuncu Mbaye Diagne'yi sezon sonuna kadar kiralık olarak kadrosuna kattı. İn..
İngiltere Başbakanı Boris Johnson parlamentoda yaptığı konuşmada, karantinanın kaldırılabilmesi için "detaylı yol haritası" sunulacağına dair söz verdi. Jo..
Türkiye'nin teknoloji girişimi Getir, İngiltere'nin başkenti Londra'da faaliyet göstermeye başladı.
İngiltere'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 1631 artarak 100 bin 162'ye yükseldi. Başbakan Boris Johnson, hayatını..
İngiltere ve ABD'deki bilim insanları, koronavirüsün (Kovid-19) kedi, köpek gibi evcil hayvanlara bulaşabildiğine dikkat çekerek azı evcil hayvan türlerini..
İngiltere'de koronavirüs nedeni ile yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü sırada ölen Tony Brown, ölmeden önceki son dakikalarında yaşadıklarını basına anl..
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, İngiltere ile Avrupa Birliği (AB) arasında ticaret anlaşmasının yapılmış olmasına rağmen AB üyeliğinden..
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ABD Başkanı Joe Biden ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
İngiltere'de çocuklara yönelik cinsel taciz suçlarına ilişkin rapor yayımlandı. Salgın sırasında çevrim içi çocuk tacizi suçlarında ciddi yükseliş görüldüğ..
İngiltere'de nükleer sığınak olarak bilinen yapı 25 bin sterline (yaklaşık 250 bin lira) açık artırmayla satışa çıkarıldı.
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ülkede görülen türünün daha ölümcül olabileceğini belirtti.
Kovid-19'un daha hızlı yayılan bir türünün ortaya çıktığı İngiltere'nin yanı sıra Fransa, Almanya, İspanya ve Portekiz'de bir süre önce düşüşe geçen vaka v..
İngiltere'nin başkenti Londra'da artan koronavirüs vakaları nedeniyle bazı otobüslerin ambulans olarak kullanılması planlanıyor. 
İngiltere'nin en büyük bankası HSBC, ülkedeki 82 şubesini kapatmaya karar verdi.
İlk bakışta bu silikon bileklik, egzersiz yaparken nabzı gösteren saatlere benziyor. Ama fiziksel değil duygusal sağlık için İngiltere'de geliştirilen Mood..
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, İngiltere'nin kredi notunu "AA-" olarak teyit etti ve not görünümünü "negatif" olarak belirledi.
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Kovid-19'un henüz tanımlanamayan çeşitli mutasyonları nedeniyle pazartesi sabah 4'ten itibaren ülkeye tüm giriş çıkışlar..
İngiltere Championship'te mücadele eden Derby County, takımın geçici teknik direktörü Wayne Rooney'yi resmen göreve getirdi.
İngiltere'de düşük gelirli ailelere gönderilen "ücretsiz okul yemeği" paketlerinde, az miktarda ve düşük kaliteli yiyeceklere yer verilmesi tepkiye neden o..
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yoğun bakım ünitelerinin çok büyük risk altında olduğunu söyledi.
İngiliz Süpermarket zinciri ASDA, Covid-19 aşısı sunan ilk market oldu.
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in kuzeni Simon Bowes Lyon, Glamis Kalesi'nde misafir olan bir kadına cinsel saldırıda bulunmaktan yargılanıyor. Kadının 2..
İngiltere'den Hollanda'ya seyahat eden bir şoför, Brexit sonrası ticaret anlaşmasını yanındaki jambon ve peynirli sandviç ile delen ilk kişi oldu. Hollanda..
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede, virüsün yayılmasına izin vererek sürü bağışıklığı oluşturmayı hedefleyen İngiltere ve İsveç'in bu st..
İngiltere'nin Avrupa'dan Sorumlu Devlet Bakanı Morton, Türkiye ve Yunanistan arasında istikşafi görüşmelerin yeniden başlayacak olmasını memnuniyetle karşı..
İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, Çin'in Uygur Türklerine yönelik muamelesinin barbarlık düzeyinde olduğunu belirterek, zorla çalıştırarak elde edil..
İngiltere'de yaşlılar ve sağlık çalışanlarının, ülkedeki 7 büyük toplu aşı merkezinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılanmasına başlanırken, salg..
Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Kıbrıs meselesi için yaptığı gayriresmi 5'li konfer..
İngiltere Sağlık ve Sosyal Bakım İdaresi, koronavirüsü (Covid-19)  hızlı tespit eden testlerin tanıtımını yaptı.
Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, bugün yaptığı açıklamada koronavirus vakalarının hızla yükseldiğini ve hastanelerin yetersiz kaldığını söyledi. Khan, "..
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in torunu Sussex Dükü Prens Harry ile eşi Düşes Meghan Markle'ın, nefret söylemlerinden dolayı sosyal medyayı terk ettiği..
İngiltere'de son 24 saatte 59 bin 937 vakanın tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 3 milyon 17 bin 409'a ulaştı.
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth ve eşi Edinburgh Dükü Philip'e yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapıldığı bildirildi.
Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı (TÜROFED) ve Güney Ege Turistik Otelciler İşletmecileri Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, bu yıl t..
İngiltere'de yeni tip koronavirüs(Kovid-19) nedeniyle son 24 saatte 1325 kişinin hayatını kaybetmesiyle, salgının başından bu yana en yüksek günlük ölü say..
İngiltere, Amerikalı ilaç firması Moderna'nın geliştirdiği koronavirüs (Covid-19) aşısının yaygın kullanımına onay verdi. Fransa da Moderna aşısının kullan..
İngiltere'de mahkeme, doğum iznindeyken Noel partisine çağrılmadığı için çalıştığı şirkete dava açan kadını haklı buldu. Şirket, toplamda 10 bin sterline (..
Ambargo nedeniyle aşı tedariki konusunda sıkıntı yaşayan İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, ülkeye ABD ve İngiltere'de geliştirilen aşıların alınma..
Boris Johnson, ABD Başkanı Donald Trump'ın, "seçimler konusunda şüphe uyandırmasının" tamamen yanlış olduğunu belirterek, "İnsanları, Kongre binasında yapt..
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, şu ana kadar yaklaşık 1,5 kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapıldığını söyledi.
İngiltere'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle son 24 saatte 1162 kişi hayatını kaybetti.
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için alınan karantina kararının, mart ayı sonuna kadar yürürlükte ka..
İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle ölmek üzere olan yaşlı kadın kızlarıyla konuşabilmek için oksijen maskesini çıkardıktan hemen sonra yaşamını yitirdiği bild..
İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın ülkedeki koronavirüs salgınının durumu nedeniyle ay sonu yapmayı planladığı Hindistan ziyaretini iptal ettiği bildiril..
Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yüzde 70 daha hızlı yayılan bir mutasyonunun etkisi altındaki İngiltere'de günlük vaka sayısı ilk kez 60 bini geçti
İngiltere'de bazı bilim insanları, koronavirüs aşılarının Güney Afrika kökenli mutasyona karşı etkili olamayabileceğine dair endişelerini dile getirdi.
İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, koronavirüsten (Covid-19) etkilenen işletmelere yardım etmek için 4,6 milyar sterlinlik destek paketini açıkladı.
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ulusa sesleniş konuşmasında koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında alınan yeni kısıtlamaları açıkladı. Johnson, ev..
İngiltere'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında yeni karantina ilan edildi.