"İngiltere" haberleri

İlk ve ikinci dozun farklı aşılardan yapıldığı 'karışık aşı' kombinasyonlarını araştıran çalışmanın denemelerinde, İngiltere'de Oxford Üniversitesi öncülüğ..
2019 Noel'inde nişanlısı Carrie Symonds ile Karayipler tatilini kimin ödediği konusunda soruşturma başlatılan İngiltere Başbakan Boris Johnson hakkında 'ma..
Geçtiğimiz gün İngiltere'nin başkenti Londra'daki Thames nehrine giren 4 metre uzunluğundaki balina için saatler süren kurtarma operasyonu gerçekleştirilmi..
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için alınan önlemlerin hafifletilmesi kapsamında, İngiltere'de 17 Mayıs'tan itibaren sinema, tiyatro ve..
Dört metrelik balinanın Richmond bölgesinde ortaya çıktı. İngiltere'nin başkenti Londra'daki Thames nehrine giren 4 metre uzunluğundaki balina için saatler..
İngiltere Başbakanı Boris Johnson hakkında soruşturma başlatıldı. Johnson'ın tatil amaçlı bir yurt dışı seyahatinin ücretini kimin ödediği ve bu konuda par..
Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA), İngiltere'de yaygın olarak kullanılan E171 adlı gıda boyasının kanser nedeni olabileceği sebebiyle yiyecek ürünleri..
İngiltere'de bir kuğu, acımasız şakanın hedefi oldu. Kimliği belirsiz kişiler, kuğunun başına çorap geçirip göle bıraktı. Kuğunun ölüme terk edilmesi tepki..
Londra'da düzenlenen G7 bakanlar toplantısında Avrupa Birliği ile İngiltere görüşmede bulundu. Brexit sonrasında taraflar arasında soruna dönüşen diplomati..
Dünyanın sanayileşmiş 7 ülkesi ve Avrupa Birliği'nin katılımı ile gerçekleştirilen G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı, İngiltere'nin başkenti Londra'da deva..
1837 yılından bu yana yürürlükte olan "evlilik kayıt sisteminde" değişikliğe gidilen İngiltere'de çiftlerin yalnızca baba adının kayıtlı olduğu evlilik ser..
Denizli'de horozunun öterken bayıldığını fark eden gencin sosyal medyaya yüklediği video, dünya genelinde ülkeden ülkeye yayılmaya başladı. Son olarak İngi..
İngiliz Kraliyet Donanması'nda görevli askerler, açık denizde yapılan tatbikatla birlikte Gravity Jet Suit adı verilen sırt roketiyle deneme uçuşu gerçekle..
En eski pul olarak belirtilen posta pulunun başkent Londra'daki Sothebys Müzayede Evi'nde gösterime sunulduğu belirtildi. İngiliz Guyanası'nda 1856 yılında..
İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın, koronavirüs ile ilgili hararetli bir tartışmada, "cesetler yığılsa bile" kapatma önlemleri almaya karşı olduğunu söyl..
İngiltere Dışişleri Bakanlığı, yeni uluslararası yolsuzlukla mücadele rejimi kapsamında toplamda 22 kişiye yaptırım uygulayacağını açıklarken, yaptırım lis..
Aşılamaya hız vererek ülkede koronavirüs vakaları ve can kayıplarının azalmasını sağlayan İngiltere'de Başbakan Boris Johnson'ın yeni tip koronavirüs (Kovi..
İngiliz basınında yer alan iddialara göre, İngiltere'nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni (KKTC) tanımayı değerlendirdiği, böyle bir adımın İngiltere ile K..
İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın, Başbakanlık Konutu'ndaki dairesinin tadilatıyla ilgili tartışma sürerken, Uluslararası Ticaret Bakanı Liz Truss, John..
Kraliyetteki üst düzey görevlerinden ayrılan ve tüm unvanlarından feragat eden Sussex Dükü Prens Harry'nin soyadı merak konusu oldu. Kraliyet üyeleri için..
İngiltere'de okul gezisinde alkol alan bir öğretmen öğrencileri striptiz kulübüne götürdü. Richard Glenn adlı öğretmene 3 yıl uzaklaştırma cezası verildi.
Geçtiğimiz kasım ayında başdanışmanlık görevini bırakan Dominic Cummings hakkında özel yazışmalarını sızdırdığı gerekçesiyle İngiltere Başbakanı Boris John..
ABD Başkanı Joe Biden, ilk yurt dışı ziyaretini haziran ayında İngiltere ve Belçika'ya gerçekleştirecek.
Dünyada koronavirüs sebebiyle tespit edilen ilk evcil hayvan can kaybı yaşandı. İngiltere'de hayatını kaybeden 4 aylık Ragdoll cinsi bir kedinin, akciğer h..
'Bildiğini okuduğu' gerekçesiyle eleştirilere maruz kalan, geçtiğimiz kasım ayında ise İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın başdanışmanlık görevini bırakan..
Johnson & Johnson aşısı yaptıranlarda kan pıhtılaşması görüldüğü gibi, İngiltere İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu (MHRA), AstraZeneca aşısı olan 16..
İngiltere'de bir adam, komşusunu, "Rusya Devlet Başkanı Putin'in talimatıyla" bölgede koronavirüs yaydığı iddiasıyla vurarak öldürdü.
Her yıl şölen havasında bir kutlamayla yeni yaşına giren ve geçtiğimiz gün 73 yıllık eşi Prens Philip'i son yolculuğuna uğurlayan İngiltere Kraliçesi 2'nci..
Teknoloji ve perakende devi Amazon, bu kez ilginç bir girişimde bulunarak İngiltere'nin başkenti Londra'da kuaför açmaya karar verdi.
Dünya genelinde koronavirüs (Covid-19) ile mücadele çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. İngiltere Başbakanı Boris Johnson düzenlediği basın toplantısınd..
Geçtiğimiz cumartesi günü İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in eşi Prens Philip için düzenlenen cenaze töreninde oldukça üzgün görünen taktın bir numaralı v..
İngiltere Merkez Bankası (BoE) ve İngiltere Hazinesi'nin, bir merkez bankası dijital para birimi oluşturma olasılığını değerlendirdikleri bildirildi.
İngiltere'de ilk olarak Hindistan'da ortaya çıkan, daha sonra ABD'nin California eyaletinde görülen koronavirüsün iki kez mutasyona uğramış (çift mutant) v..
Rusya, Ukrayna'ya karşı yeni bir hamle yaptı. Buna göre Azak Denizi askeri gemilere kapatıldı. Ayrıca Rusya-Ukrayna gerilimi sürerken; Rus, Ukraynalı, Fran..
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs tüm hızıyla etkisini göstermeye devam ediyor. İngiltere'de Oxford Üniversitesi Profesörü Oliver Pybus, mutasyonları..
İngiltere Kraliyet Balesi'nin 35 yaşındaki yıldızı Liam Scarlett, geçtiğimiz yıl hakkında çıkan erkek öğrencilere uygunsuz davranışları yönündeki iddiaları..
İran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Ali Ekber Salihi, ülkesinin saatte yüzde 60 saflıkta 9 gram uranyum zenginleştirdiğini bildirdi. Fransa, Almanya ve İngil..
Geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in eşi Prens Philip son yolculuğuna uğurlanıyor. Koronavirüs nedeniyle 30 kişiyle sını..
İngiltere'ye Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerden yoğun olarak göçün yaşandığı 2016 yılında, yıllık nüfus artışı yaklaşık yüzde 0,8 seviyesindeydi. ONS açı..
9 Nisan'da hayatını kaybeden, cenaze töreniyle ilgili tartışmaların devam ettiği Kraliçe 2. Elizabeth'in eşi Prens Philip'in ölümüne ilişkin İngiliz kamu y..
9 Nisan'da hayatını kaybeden ve 17 Nisan'da 30 kişiyle sınırlı cenaze töreni yapılacak olan İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in eşi Prens Philip'in cenaze..
9 Nisan'da hayatını kaybeden İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip'in cenaze töreninde Prens Harry ve Prens Andrew'un törend..
12 Nisan'da kısıtlamaların kaldırılmaya başlandığı İngiltere'de koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında başlatılan 'karışık aşı uygulaması' k..
'Hayatımda büyük bir boşluk oluştu' diyen İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, 73 yıllık eşi Prens Philip'in hayatını kaybetmesinin ardından ilk şahsi kraliy..
2012'de Guinness Rekorlar Kitabı'na giren 'Dünyanın en büyük tavşanı' 'Darius' adlı tavşan, İngiltere'nin Worcestershire bölgesinde kaçırıldı
Kraliyet haklarından feragat ettikten sonra Saray'a yönelik 'ırkçılık' açıklamalarıyla gündemden düşmeyen Prens Harry, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in..
Geçtiğimiz cuma günü 99 yaşında hayata gözlerini yuman Edinburgh Dükü Prens Philip hakkında iki torunu, Prens William ile Prens Harry duygusal açıklamalard..
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in Cuma günü 99 yaşında hayatını kaybeden eşi Prens Philip'in cenazesi için hazırlıklar sürüyor. Cenaze töreni planlarıyla..
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla birlikte, mutasyonlu virüsle de mücadele eden İngiltere'de 5 Ocak'tan bu yana devam eden "ulusal karantina" kısı..
Geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Edinburg Dükü Prens Philip ile İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in ikinci oğlu Prens Andrew, Prens Philip'in ölümünün Kral..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İngiliz mevkidaşı Wallace'in daveti üzerine İngiltere'nin başkenti Londra'ya gitmişti. İngiltere Savunma Bakanı Ben Walla..
Her 3 kişiden 1'i daha uzun süreli psikolojik veya nörolojik semptomlar yaşadığı anlaşılmıştı. İngiltere'de koronavirüs salgını sürecinde endişe, depresyon..
12 Nisan'a kadar Kovid-19 salgınında sürü bağışıklığı eşiğini geçmesinin beklendiği İngiltere'de Halk Sağlığı Kurumu, ülkede Kovid-19 aşılarının can kaybın..
Hastanede 28 gün tedavi gören İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip, 99 yaşında yaşamını yitirdi. İngilizler yasa boğulurken,..
Ülkesindeki askeri darbeyi desteklemediğini açıklayan Myanmar'ın Londra Büyükelçisi Kyaw Zwar Minn'in, askeri ataşe tarafından elçilik binasına girişi enge..
Hem karantina hem de hızlı aşılamanın etkisiyle vakalar ve ölümlerin azalmaya başladığı İngiltere'nin 12 Nisan pazartesine kadar yeni tip koronavirüs (Kovi..
İngiltere'deki Canterbury Kilisesi, Benin Krallığı dönemine ait iki bronz heykeli Nijerya'ya iade edeceğini açıkladı.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace'ın daveti üzerine İngiltere'ye resmi ziyaret gerçekleştirdi.
Son dönemde Prens Harry ve Meghan Markle'ın açıklamalarıyla 'ırkçılık' konularıyla, eşi Prens Philip'in sağlık sorunlarıyla zor günler geçiren İngiltere Kr..
Kraliyet tarihinde bir ilke daha imza atan İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, Buckingham Sarayı'nın bahçesini piknik için halka açmaya karar verdi.
Ocak ayında mutasyonlu virüse karşı mücadeleyi başarılı şekilde yöneten İngiltere'de aşılamada hızlı ve kararlı bir tavır sergilenerek can kayıpları 10'a k..
İngiltere'de Polis, Suç ve Ceza Yasa Tasarısına yönelik protestolar devam ediyor. Başkent Londra'daki gösterilerde 15 kişi gözaltına alındı.
İngiltere İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu (MHRA), 7 kişinin Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca tarafından geliştirilen koronavirüs aşısını oldukta..
Koronavirüs tedavisi gören hastalarla ilgili bugüne kadar yapılan en korkutucu sonuç açıklandı. İngiliz bilim insanları tarafından incelenen 48 bin kişinin..
Rusya'dan İngiltere'ye giden yük gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçerken makine arızası sebebiyle sürüklenmeye başladı. Panama bandralı River Elbe isimli gemi..
İngiltere'de öğrencilerin, yaşadıkları "cinsel taciz ve saldırı" olaylarını bir internet sitesinde anlatması tepkilere yol açarken muhalefet, hükümeti okul..
35 yaşındaki iş insanı Jennifer Arcuri, 2012 ve 2016 yılları arasında 56 yaşındaki İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile ilişki yaşadığını ilk kez iddia ed..
Sothebys's müzayede evinde bulunan ve İtalyan ressam tarafından resmedilen Kanuni Sultan Süleyman'ın portresi 31 Mart Çarşamba günü, 80 bin Sterlin ile 120..
Aşık olduğu Amerikalı Wallis Simpson uğruna 1936 yılında tahttan feragat eden İngiltere Kralı 8. Edward adına basılan ve dünyada yalnızca 3 tane bulunan al..
Türkiye ve pek çok ülke, hastanelerde Covid servislerini diğer servislerden ayırarak doğru bir yola gitti. İngiltere'de ise bu ayrımın sağlıklı biçimde yap..
Cinsel taciz ve uyuşturucu bulundurmak suçlarından yargılanmayı bekleyen 24 yaşındaki William Fernandez, İngiltere'nin başkenti Londra'nın batısındaki bir..
İngiltere'de son 24 saatte 3 bin 862 koronavirüs vakasının tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 4 milyon 333 bin 42'ye yükseldi. Sağlık Bakanlığı, 30 mil..
ABD ve İngiltere, Myanmar'da darbe yapan ve sivil halkla girişilen çatışmalarda ölümlere neden olan ordunun kontrolünde bulunan şirketlere yaptırım uygulad..
İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne ait Hawk T1 tipi jet, Güneybatı İngiltere'nin Cornwall bölgesinde düştü. Pilotların kendini fırlatarak kazadan sağ ku..
İngiltere'de gözler 25 Mart'taki koronavirüs tasarısına çevrildi. Hazırlanan tasarı kabul edilirse ülke dışına tatile gideceklere, koronavirüs kısıtlamalar..
İngiltere'den dünya turuna çıkan bisiklet tutkunu çift, pedal çevirerek ülke ülke dolaşıyor. Adela Morchova ve Steven Rossiter çifti, Konya'nın Beyşehir il..
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, bazı Avrupa ülkelerinin kullanımını durdurduğu Oxford-AstraZeneca'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının, güvenli..
Geçtiğimiz yıl İngiltere'ye giren yasa dışı göçmenlerin sayısında rekor seviye görülmüştü. İngiltere İçişleri Bakanı Priti Patel'in göçmenleri Türkiye'ye g..
23 ülke, kan pıhtılaşmasına neden olduğu gerekçesiyle önlem olarak AstraZeneca aşısının kullanımını durdururken, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, AstraZe..
Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, İngiltere'nin Avrupa Birliği'ne koronavirüs aşılarının ihracatını başlatmaması halinde AB'nin, İngiltere'ye..
Yeni tip koronavirüsün yeni mutasyonlarının görülme sıklığı artarken, İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu'ndan kritik bir karar geldi. Valilikten yapılan açıklamad..
2010 yılında bu yılın ortasına kadar 180 nükleer savaş başlığı sınırı koyan İngiltere, Başbakanı Boris Johnson, İngiltere'nin küresel ortamda güvenliğini s..
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, İngiltere'nin nükleer savaş başlığı stoğunu yüzde 40 oranında arttırmasını "ikiyüzlülük" olarak nitelendirerek..
Bir polis memuru, eşinin fotoğrafını swinger (eş değiştirme) sitesinde paylaştı. İngiltere'nin Liverpool kentinde yaşanan olayda, çift boşanmasına rağmen,..
Fransız hiciv dergisi Charlie Hebdo, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ile kraliyet ailesinden ayrılan Sussex Düşesi Meghan Markle'ın karikatürünü yayınlam..
3 Mart akşamı arkadaşının evinden çıkıp kendi evine giderken kaybolan Sarah Everard'ı İngiltere'nin başkenti Londra'da bir polis memurunun öldürdüğünün ort..
İngiltere'de 28 Şubat'tan itibaren kayıp olan ve geçtiğimiz günlerde cesedi bulunan bir kadının cinayeti ardından hükümet yetkililerinden ilginç bir öneri..
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı İngiliz ilaç şirketi GlaxoSmithKline yeni bir ilaç geliştirdi. Bu ilacın ölüm oranlarını yüzde 85 oranınd..
İngiltere'nin başkenti Londra'da 3 Mart'tan bu yana kayıp olan 33 yaşındaki Sarah Everard soruşturmasında, ormanlık bir alanda "insan kalıntıları" bulunduğ..
İngiltere'de uzmanlar, B.1.1.7 olarak bilinen mutasyonu mercek altına aldı. Söz konusu mutasyonun, koronavirüsün diğer türlerine kıyasla yüzde 30 ile yüzde..
İngiltere'de futbolcu ve spor sunucusu olan Liv Cooke, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı rekor denemesiyle Guinness Rekorlar Kitabı'na adını yaz..
Prens Harry ve Meghan Markle çifti geçtiğimiz günlerde tüm dünyayı hayrete düşüren bir röportaja imza atmıştı. Çiftin İngiltere Kraliyet Ailesi'ni suçlamas..
İngiltere Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS) bu yıl bebekler ve küçük çocuklarda görülen nadir ama ölümcül bir hastalık olan Spinal Musküler Atrofi (SMA) tedav..
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde, Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde şehit edilen 13..
İngiliz Kraliyet ailesindeki görevlerini bırakarak ABD'ye yerleşen Meghan Markle ve eşi Sussex Dükü Prens Harry, ünlü televizyoncu Oprah Winfrey'e verdikle..
İngiltere'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında 5 Ocak'tan bu yana devam eden karantina nedeniyle kapanmak zorunda kalan okulla..
Büyük dedesi Türk olan İngiltere başbakanı Boris Johnson, bu kez Türkiye'nin meşhur lezzetlerinden kebap açıklamasıyla gündemde. Koronavirüse yakalandıktan..
İngiltere'nin başkent Londra'daki Downing Sokağı'nda bulunan 10 Numaralı Başbakanlık konutunun yanında bulunan "9 Numaralı" basın ofisinin restorasyon mali..
İngiltere'de doktorların şimdiye kadar '4 kez ölmesi' gerektiğini söylediği Ray Snow, 9 ay içinde Kovid-19, vücudundaki kist ve akut pankreatit gibi rahats..