Ülkeyi sarsan cinayet: Düğüne birkaç gün kala nişanlısını baltayla öldürdü

Eski bir KGB subayının oğlu olan Rus seyahat acentesi Alexander Voronin, Rusya'da 26 yaşındaki nişanlısı Marina Pankratova'yı düğüne birkaç gün kala vahşice öldürdü. Genç kadının 83 yerinden bıçaklandığı anlaşıldı

Ülkeyi sarsan cinayet: Düğüne birkaç gün kala nişanlısını baltayla öldürdü

Rusya'da 26 yaşındaki Marina Pankratova, düğününe birkaç gün kala nişanlısı Alexander Voronin tarafından vahşice öldürüldü. Yatak odasında yarı çıplak bir şekilde cansız bedeni bulunan genç kadının, baltayla başına vurulduğu ve 83 yerinden bıçaklandığı ortaya çıktı.

Rusya'da 26 yaşındaki Marina Pankratova, düğününe birkaç gün kala yatak odasında yarı çıplak bir şekilde ölü halde bulundu.

ANNESİNİN EVE GELMESİYLE ORTAYA ÇIKTI

Nişanlısı turizm acentası sahibi Alexander Voronin ile yaşayan genç kadının ölümü, Voronin'in annesinin eve gelmesi ile ortaya çıktı. 26 yaşındaki Marina Pankratova'nın onlarca yerinden bıçaklandığı ve evin kan gölüne döndüğü öğrenildi.

İŞKENCE YAPTIKTAN SONRA ÖLDÜRMÜŞ

Adli Tıp'taki ilk incelemede, saatler süren işkencede gelin adayının nişanlısı Voronin tarafından yumruklanıp tekmelendiği belirlendirken, kan donduran cinayet ülke gündemine oturdu. Genç kadının işkence sonucu, yüz şeklinin bozulduğu, kafatasının kırıldığı, vücudunun yaralarla kaplı olduğu, muhtemelen 3 saat boyunca işkence gördüğü anlaşıldı. Mahkemeye sunulan kanıtlar katilin genç kadının kafasına baltayla vurduğunu gösterdi, cesette 83 darbe tespit edildi. 

YAKALANDI

Babası Rus gizli istihbarat servisi KGB'nin eski çalışanı olan Alexander Voronin nişanlısını öldürdükten sonra yurtdışına kaçmaya çalışsa da, koronavirüs tedbirleri sebebiyle seyahat kısıtlamalarına takılarak yakalandı.

Alexander Voronin mahkemede "Hiçbir şey hatırlamıyorum" ifadesini kullandı, davaya bakan hakim ise katile 14,5 yıl hapis cezası verdi.

Voronin masum olduğunu söylede, daha önce tacizde bulunduğunu iddia eden 5 eski kız arkadaşıyla görüşüldü. Zanlının babası da oğlunun masum olduğunu savunarak, genç kadına uygulanan şiddetin çoğunlukla sağ elini kullanan biri tarafından yapıldığına, oğlunun ise solak olduğuna vurgu yaptı ve "Bence bu eylemi en az iki kişi gerçekleştirmiş" ifadelerini kullandı. 

Ancak mahkeme, çiftin eve yürürken güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerinde, Voronin'in genç kadına şiddet uyguladığı, daireye başka giren olmadığını ortaya koydu. 

Kaynak: Haber Global

Rusya Kadın cinayetleri