Rusya'da vahşet: Damat, düğünde gelini döverek öldürüp uçurumdan attı

'nın Sibirya bölgesinde daha önce de cinayetten hüküm giyen Stepan Dolgikh (33) düğün günü evlendiği Oksana Poludentseva'ya (36) saldırdı. Usulüne uygun davranmadığı gerekçesiyle döverek öldürdüğü gelinin cesedini yakındaki bir uçuruma attı

06.10.2020    06:55

Sibirya’nın Prokudskoye köyünde yaşanan olayda, Stepan Dolgikh hayatını birleştirdiği Oksana Poludentseva ile düğün günü evin dışında tartışmaya başladı. 

DAVETLİLER VAHŞETİ İZLEDİ

Tartışma sırasında Dolgikh, gelin Oksana Poludentseva’yı döverek öldürdü. Dolgikh, daha sonra gelinin cansız bedenini alıp, yakındaki bir uçuruma attı. Olayı izleyen davetliler, polise haber verdiklerini ve araya girmeye korktuklarını ifade etti.

2 AYDIR TUTUKLU

Basına konuşan dedektif Kirill Petrushin, olayın 2 ay önce gerçekleştiğini, bu süre zarfında soruşturmanın yapıldığını ve damadın kendilerine her şeyi itiraf ettiğini açıkladı.

Görgü tanıkları ifadesinde, olayın çiftin düğün töreninde damadın başka bir konuğu kıskanmasıyla başladığını, törenin bir evde düzenlendiğini ve damadın gelini evin dışında yumruklayıp tekmelemeye başladığını, ardından evinde içinde de saldırmaya devam ettiğini ifade etti. 

Tanık, "Alkollü haldeyken, kıskançlık nedeniyle karısını konuklardan birinden kıskandı." dedi.

Adamın daha önce cinayet ve soygun suçundan mahkumiyetleri vardı, ancak genç kadının vahşi adamın düzelmesine yardım edebileceğine inandığı belirtildi. 

Petrushin, 'Ölen kadın, adamın sabıka kaydını biliyordu. Daha önceki suçlarından dolayı hapis cezasını çekerken tanıştılar. Alkollüyken ya da sadece öfkeyle, böyle bir kişinin sınırı aşıp ciddi bir suç işleyebileceğini düşünmedi." dedi.

 

Kaynak: Haber Global

Son Güncelleme : 06.10.2020 - 10:56
Sıradaki Haber Yükleniyor