Rus muhalif Navalni'nin cenazesi annesine teslim edildi

haberglobal.com.tr
Rusya Dünya haberleri Hayatını kaybetti
Rus muhalif Navalni'nin cenazesi annesine teslim edildi

Son dakika haberine göre, hapishanede hayatını kaybeden Rus muhalif lider Aleksey Navalni'nin cenazesinin annesine teslim edildiği bildirildi.

Son dakika haberi...

Rus muhalif lider Navalni'nin naaşı annesine teslim edildi. 

Rusya'da tutulduğu hapishanede hayatını kaybeden Rus muhalif lider Aleksey Navalni'nin cenazesinin annesine teslim edildiği bildirildi.

Rusya’da tutuklu bulunduğu cezaevinde 16 Şubat’ta hayatını kaybeden muhalif lider Aleksey Navalni'nin ölümüne ilişkin şaibeler devam ederken yeni bir gelişme yaşandı.

Navalni'nin basın sözcüsü Kira Yarmysh, geçtiğimiz hafta oğlunun cenazesini Rus yetkililerden teslim alamayan anne Lyudmila Navalnaya’nın bugün Salekhard şehrindeki morgda cenazeyi teslim aldığını açıkladı. Yarmysh, cenaze töreninin nasıl olacağının belli olmadığını aktarırken, “Rus makamlarının ailenin istediği ve Alexei'nin hak ettiği şekilde bir cenaze töreni düzenlemesine izin vereceğinin kesin olmadığını” belirtti.

Navalni’nin annesi Lyudmila Navalnaya geçtiğimiz Perşembe günü teşhis için oğlunun kendisine gösterildiğini belirtmiş, oğlunun gizlice defnedilmesi için Rus yetkililerin kendisine baskı yaptığını söylemişti.

Navalnaya, “Benim yerime Aleksey’in nerede, ne zaman ve nasıl gömülmesi için kararlar alıyorlar. Gözlerimin içine bakarak, eğer gizli bir cenazeyi kabul etmezsem oğlumun cesedine bir şey yapacaklarını söylüyorlar. Zaman senden yana değil, ceset çürüyor diyorlar” ifadelerini kullanmıştı.