İsrail saldırılarında 2 gazeteci daha öldürüldü

Filistin Gazze Dünya haberleri İsrail Hayatını kaybetti
İsrail saldırılarında 2 gazeteci daha öldürüldü

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarda 2 gazeteci daha öldürüldü. Hayatını kaybeden gazeteci sayısının 84'e yükseldiği bildirildi.

İsrail saldırılarında 2 gazeteci daha öldürüldü. Hayatını kaybeden gazetecilerin 2'sinin de kadın olduğu bildirildi. İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında 7 Ekim tarihinden bu yana hayatını kaybeden gazeteci sayısı 84'e yükseldi. 

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'nin Han Yunus ve Gazze kentlerine düzenlediği hava saldırılarında 2 gazeteci daha hayatını kaybetti.

Gazze'deki hükûmetin basın ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Filistinli gazeteci Ula Atallah'ın, İsrail savaş uçaklarının Gazze kentinin doğusundaki Ed-Derc Mahallesi'nde düzenlediği saldırıda bir akrabasının evinde yaşamını yitirdiği duyuruldu.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, aynı evde bulunan Atallah'ın ailesinden bazı kişilerin de hayatını kaybettiği aktarıldı.

Daha önce Anadolu Ajansı (AA) muhabiri olarak da görev yapan Atallah, çeşitli yerli ve uluslararası basın kuruluşlarında çalışmıştı.

Öte yandan Filistin Gazeteciler Sendikasından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Han Yunus kentine düzenlediği hava saldırısında gazeteci Dua el-Cebbur'un eşi ve çocuklarıyla beraber hayatını kaybettiği belirtildi.

Filistinli Gazeteciler Sendikası Başkan Yardımcısı Ömer Nezzal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cebbur'un yerel "Medya Gözü Ağı"nda görev yaptığını aktardı.

Buna göre İsrail'in 7 Ekim'den bu yana düzenlediği saldırılarda ölen basın mensubu sayısı 9'u kadın 84'e yükseldi.

Gazze'deki hükumet, dün yaptığı açıklamada, İsrail'in saldırılarında 7 Ekim'den bu yana 82 gazetecinin hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

 

 

Kaynak: AA