Güney Kore'de kadınlara ve çocuklara cinsel şantaj yapan sohbet odası operatörüne 40 yıl hapis

'de çevirim içi sohbet odası operatörü, kız çocukları ve kadınlara cinsel içerikli videolar çekmeleri için şantaj yapmaktan 40 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

26.11.2020    11:35

Seul Merkez Bölge Mahkemesi, 24 yaşındaki Cho Ju-bin'i, reşit olmayanları koruma yasalarını ihlal etmekten ve suç şebekesi kurmaktan mahkum etti.

Mahkemenin 40 yıl hapis cezası verdiği Cho'nun, "cinsel istismar içeriklerini elde etmek amacıyla çok sayıda kurbanını tuzağa düşürmek ve bu kişilere şantaj yapmak için çeşitli yöntemler kullandığı, birçok kurbanın kimliğini özellikle açıkladığı ve bu kişilere onulmaz biçimde zarar verdiği" ifade edildi.

Cho'nun cinsel içerikli videoları, ücretli sohbet odalarına yolladığı, 16'sı reşit olmayan 74 kişiyi istismar ettiği kaydedildi.

Cho Ju-bin ve ömür boyu hapis cezası talep eden savcıların, mahkemenin kararını temyize götürmek için bir haftaları bulunuyor.

Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, bu tür sohbet odalarını işletenler ve kullanıcıları hakkında kapsamlı soruşturma yürütülmesi ve bu kişilere sert cezalar verilmesi çağrısında bulunmuştu.

Başkent Seul’da kelepçeli bir halde gazetecilerin karşısına çıkarılan Cho, “Benim tarafından zarar görmüş herkesten özür diliyorum. Benim durduramadığım bir iblisin hayatını sonlandırdığınız için teşekkür ederim” ifadelerini kullanmıştı. 

Dosyanın infial yaratmasının ardından polis sadece çeteyi soruşturmakla kalmamış, bu görüntüleri görebilmek için 1.5 milyon won (yaklaşık 7 bin 700 TL) ödeyerek özel chat odalarına kaydolan şüphelileri de araştırmaya başlamıştı.

 

Kaynak: AA

Sıradaki Haber Yükleniyor