"Güney Kore" haberleri

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un kız kardeşi Kim Yo Jong, Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in'i füze denemesi nedeniyle eleştirerek, "İki ülke arasındaki..
Güney Kore'de 2016 yılında pek çok ameliyatın ölümle sonuçlanmasının ardından açılan davada bir cerrahın ameliyatta hemşire ve stajyer doktor görevlendirme..
Güney Kore, ABD'nin kendi ülkelerindeki askeri üslerini, Afganistan'dan tahliye edilenleri yerleştirmek için kullanmak istediğini bildirirken, Dışişleri Ba..
Güney Kore Savunma Bakanı Suh Wook, üst düzey bir meslektaşının cinsel saldırısına uğradığını belirten ve sonrasında evinde ölü bulunan donanma görevlisi k..
İlk vakanın tespit edildiği 20 Ocak 2020'den bu yana geçtiğimiz gün en yüksek vaka sayısının görüldüğü Güney Kore'de Başbakan Kim Boo-kyum, insanların tat..
Bir zamanlar Big Bang grubunun üyesi olan Seungri, hakkındaki skandalın ortaya çıkmasıyla eğlence dünyasına veda etmişti. Fuhuş konusunda aracılık yapmak d..
Üç kız çocuğunun evden kaçması olayında 'Kore'ye gitme' iddiasının ortaya çıkması dünya çapında bir fenomen haline gelen 'K-Pop' türünü yeniden gündeme get..
Güney Kore, 27 Temmuz'da yeniden kullanıma açılan iki ülke arasındaki iletişim kanalı üzerinden yapılan çağrılara Kuzey Kore'nin cevap vermediğini bildirdi..
Vakalardaki tırmanışta, Kovid-19'un bulaşıcılığı yüksek Delta varyantının yayılmasının etkili olduğu değerlendiriliyor. Güney Kore, yeni tip koronavirüs (K..
Kuzey Kore'de yaşanan ekonomik kriz pandemiyle birlikte iyice derinleşmiş durumda. ABD'nin tavrı da krizin büyümesine neden olurken Kuzey Kore savaş döneml..
Tokyo 2020'de göğsümüzü kabartan performanslar sergileyerek adını son 8 ülke arasına yazdıran Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, çeyrek finalde Güney K..
Son 6 gündür günlük 1000'den fazla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası bildirilmesinin ardından bazı bölgelerde daha sert sosyal mesafe kuralları uygula..
Bu güne kadar herhangi bir vaka bildirmeyen Kuzey Kore'de ülkenin lideri Kim Jong Un kıtlık uyarısında bulununca Rusya'dan aşı ve tıbbi malzeme teklifi gel..
Güney Koreli kadınlar, gizli kameraya alınma kabusunu yaşıyor. Ülke genelinde bir krize dönüşen suçun cezasının caydırıcı olmamasıyla sorun büyürken derin..
Japonya'nın Kore Yarımadası'ndaki işgal ve sömürge yönetimi döneminde, Güney Koreli işçilerin ülkelerinde zorla çalıştırıldığı suçlamasıyla 16 Japon şirket..
Orduda görevli kadın astsubayın tacize uğradığı iddiasıyla intihar etmesinin ardından Güney Kore Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Lee Seong-yong istifa e..
Güney Kore'de bir grup aktivist, balonlarla Kuzey Kore'ye 500 bin propaganda broşürü uçurdu. Halkını dış dünyadan gelen bilgiye uzak tutmaya çalışan Kuzey..
Yerel halkın, fare zehirli etlerin yakınında kedi leşleri bulduklarını bildirmesinin ardından Güney Kore'nin Daejeon kentinde çok sayıda başıboş kedinin şü..
Dünya salgınla mücadele devam ederken, her geçen gün sahtecilik haberleri de geliyor. Güney Kore'de gıda şirketi Namyang'ın yöneticisi, ürettikleri Bulgari..
1953'ten beri regl döneminin ağrılı geçmesi halinde ayda bir gün izin hakkının bulunduğu Güney Kore'de eski Asiana Airlines CEO'su çalışanlarına regl izni..
Belçika'nın Güney Kore Büyükelçisi'nin eşinin, başkent Seul'deki bir giyim mağazası çalışanlarını tokatladığı görüntüler ülkede öfkeye neden oldu. Büyükelç..
Pandemi sürecinde şu ana kadar tek bir vakaya rastlamadıklarını öne süren Kuzey Kore, aldıkları tedbirler doğrultusunda Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'n..
ABD'li grafiti sanatçısı JonOne tarafından yapılan eser Güney Kore'deki sanat galerisinde sergilendi. Galeriye gelen genç bir çift, tablonun önünde duran f..
Güney Kore ve ABD'nin ortak askeri tatbikatlarının peşinden "Önümüzdeki dört yıl boyunca huzur içinde uyumak istiyorlarsa, bela çıkartmaktan kaçınsalar iyi..
Güney Kore'nin Banwol ve Bakji ada sakinleri, bölgeye daha çok turist çekmek için sıra dışı bir yönteme başvurdu. Adalardaki yollar, köprüler ve binalar mo..
Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın ABD askeri varlığı için yıllık 5 milyar dolar talep ettiği Güney Kore'de 2021 yılında ülkedeki ABD askeri varlığı için yak..
Geçtiğimiz yıl cinsiyet değiştirme ameliyatı olduktan sonra ordudan terhis edilen Güney Kore'nin ilk trans askeri 23 yaşındaki Byun Hui-su evinde ölü bulun..
Güney Kore'de 80'li yaşlardaki bir adamın evinin çatı katında "yaklaşık 30 yıl önce ölen annesine ait olduğunu" söylediği ceset kalıntıları bulundu.
Güney Kore'nin başkenti Seul'de evcil kedi ve köpeklere ücretsiz koronavirüs (Kovid-19) testi uygulanmaya başlandı. Testin, sürüntü çubuklarıyla birlikte k..
Güney Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, bir kedinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını, kedinin barınağa sevk edildiğini duyurdu
Güney Kore'de Adalet Partisi lideri Kim Jong-cheol'un, partisinden bir kadın milletvekiline cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle görevden alındığı bildiri..
Güney Kore'de mahkeme, Japonya'nın İkinci Dünya Savaşı'nda Japon askerler tarafından cinsel istismara uğrayan Güney Koreli kadınlara tazminat ödemesine hük..
Güney Kore'de 2020 yılında doğum oranlarının bir önceki yıla göre yüzde 10 düşüş göstermesi ve ölüm oranlarındaki artış İçişleri Bakanlığını köklü değişikl..
Güney Kore'de çevirim içi sohbet odası operatörü, kız çocukları ve kadınlara cinsel içerikli videolar çekmeleri için şantaj yapmaktan 40 yıl hapis cezasına..
Güney Kore'de grip aşısıyla bağlantılı olduğu düşünülen ölümlerin sayısı 83'e ulaştı.
Güney Kore'de grip aşısıyla bağlantılı olduğu düşünülen ölümlerin sayısı 59'a çıktı.
Güney Kore'de grip aşısı yaptırdıktan sonra ölenlerin sayısı 32'ye çıktı. Sağlık yetkilileri, ölümlerle aşılar arasında bir bağlantı olmasına ihtimal verme..
Güney Kore'de Genelkurmay Başkanı Nam Yeong-shin, ordunun 1980'deki Gwangju kentindeki demokrasi yanlısı protestolara kanlı müdahalesi nedeniyle özür diled..
Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un'un kız kardeşi Kim Yo-jong 2 ay aradan sonra ilk kez görüntülendi.
Son iki haftada gerçekleştirdiği füze denemeleriyle nükleersizleşme tartışmalarını yeniden gündeme taşıyan Kuzey Kore'nin bu sabah bir silah denemesi daha..