Arnavutluk'tan Bayraktar TB2 müjdesi: Çok yakında silahlı kuvvetlerimizin bir parçası olacak

Arnavutluk Avrupa NATO SİHA Selçuk Bayraktar Dünya haberleri Gündem haberleri Teknoloji Haberleri

Arnavutluk Başbakanı Rama, Bayraktar TB2 SİHA'ların yakında ülkenin silahlı kuvvetlerine dahil edileceğini müjdeledi. Rama, "Bayraktar çok yakında silahlı kuvvetlerimizin bir parçası olacak." diye konuştu.

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Bayraktar TB2 SİHA'ların çok yakın bir zamanda Arnavutluk Silahlı Kuvvetlerine dahil edileceğini açıkladı.

Sosyal medya hesabında Bayraktar TB2 SİHA'nın görüntüsünü paylaşan Başbakan Rama, ülke topraklarının savunmasında en ileri teknolojiyi kullanmada kararlı olduklarını belirtti.

Rama, "Bu; askeri, polis ve sivil görevlerde kullanılan en gelişmiş uçuş teknolojisi olan Bayraktar dronlarının bir görüntüsüdür. Bayraktar çok yakında silahlı kuvvetlerimizin bir parçası olacak." ifadelerini kullandı.

"ÖZEL BİR ÖNEM TAŞIYOR"

Başbakan Rama, şunları kaydetti:

"Arnavutluk'un bu insansız hava araçlarından oluşan filoyla tamamlanması, ulusal güvenlik stratejisi, askeri stratejiden kaynaklanan yükümlülükler ve NATO'nun kapasite hedeflerine uyum açısından hem bizim hem de ittifakın ulusal güvenliği açısından özel bir önem taşıyor."

Aralık 2022'de Arnavutluk ile Türkiye stratejik ortaklığının bir ürünü olarak, Bayraktar TB2 SİHA filosunun satın alınmasına yönelik sözleşme imzalamıştı.

 

Kaynak: AA