"Avrupa" haberleri

Kovid-19, Avrupa'da hayatın akışını tamamen değiştirdi. Salgının etkisi ilk olarak kapalı mekanlardaki etkinliklerin iptal edilmesi, restoran, bar ve kafel..
Avrupa Süper Ligi oluşumu gündeme bomba gibi düşerken bu yeni organizasyon hakkında yorum yapan hakem yorumcusu Bünyamin Gezer, deneyimli hakem Cüneyt Çakı..
Küresel Eğilimler 2040 Raporu'nu açıklayan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ulusal İstihbarat Konseyi, raporuna göre, Avrupa'da nüfusu en yüksek olan şehi..
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi KBB Anabilim Dalı'nda ilk dalgadan bu yana 2 bin Kovid hastasının takip edilerek yapıldığı bir araştırmaya göre Türkiye,..
Avrupa üçüncü dalgayı yaşıyor. Son olarak Merkel, "Henüz virüsü yenemedik, peşimizi bırakmıyor" derken Fransa'nın ve genel olarak AB bölgesinin aşılamada y..
Avrupa'daki kuraklık ve ısı dalgaları üzerine çalışmalar yapan bilim insanları, meşe ağaçlarından elde ettikleri verilere dayanarak tarihi bir araştırmaya..
Avrupa'nın nüfus yoğunluğu en yüksek şehirleri arasında yer alan Kopenhag, çözümü yapay ada inşa etmekte buldu. Yapımı 2050'de bitecek olan ada 35 bin kişi..
Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyet Teşkilatı (EUROCONTROL), 1-7 Mart tarihleri arasında Avrupa'daki havalimanlarında gerçekleştirilen uçuş sayıları ile ilgili..
Bilim insanları, Avrupa'nın kuzeyini sıcak tutan akıntılar üzerine bir araştırma yaparak sonuçları Nature Geoscience dergisinde paylaştı. Buna göre, Kuzey..
Kar yağışı Türkiye'nin yanı sıra komşu ülke Yunanistan'ı da olumsuz etkiledi.
Avrupa İlaç Ajansı, AstraZeneca'nın geliştirdiği Kovid-19 aşısının kullanımına onay verilmesini tavsiye etti.
BioNTech-Pfizer aşısı olan bazı kişilerin, aşılama sonrası ölümü endişeye neden olmuştu. Avrupa İlaç Ajansı, yaşanan bu gelişmelerle ilgili bir açıklama ya..
Avrupa merkezli bilim dergisi The Cryosphere tarafından yayınlanan raporda, Dünya'da 1990 yılından itibaren 28 trilyon metrik ton buzulun eridiğine ve buzu..
WhatsApp'ın kullanıcılarına yönelik "zorunlu güncelleme" kararının ardından, uygulama mağazalarında alternatif mesajlaşma uygulamaları ilgi görmeye başladı..
Avrupa Birliği (AB), Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı için bugün verilen kullanım onayını tasdik etti ve dağıtım i..
Avrupa'nın en büyük online moda sitesi Zalando'nun CEO'su Rubin Ritter, eşinin "Mesleki tutkularının öncelikli olması gerektiğini" söyleyerek görevinden is..
Avrupa'nın 5 büyük ligde geride kalan haftanın ardından zirve yarışları.
FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde mücadele eden A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın Başantrenörü Orhun Ene için imza töreni düzenlendi.
 Avrupa'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının en çok etkilediği ülkelerden Fransa'da ikinci bir kentte daha kuş gribi vakasının görülmesinin paniğe..
Avusturya'da yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında artan vaka sayısının ardından alınan sıkı karantina tedbirleri bugün yürürlüğe girdi. Karantina uy..
Avrupa'nın en eski ve büyük hazinelerinden birine ev sahipliği yapan ve geçtiğimiz yıl soyulan Almanya'nın Dresden kentindeki Grünes Gewölbe müzesi olayıyl..
Ekim ayı Avrupa'da mevsim normallerinin üzerinde seyreden bir hava sıcaklığı ile geçti. Uzmanlar kutup buzullarının hızla erimeye devam ettiğini açıkladı.
Danimarka'dan sonra dört Avrupa ülkesi ve ABD'de de görülen 'Cluster-5 virüs'ü dünya çapında paniğe yol açtı, virüsü yayan hayvanlar askeri üste itlaf edil..
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında "ikinci dalga" birçok Avrupa ülkesinde salgının ilk ayları ile kıyaslandığında çok daha sert geçiyor.
Hem Türkiye'de hem Avrupa'da geçtiğimiz eylül ayı bugüne kadar yaşanan "En sıcak eylül dönemi" olarak meteoroloji tarihine geçti. Prof. Dr. Orhan Şen, "Bun..
17 Yaş Altı Kız Milli Voleybol Takımımız, Avrupa Şampiyonası finalinde Rusya'ya 3-1 yenilerek ikinci oldu.
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "2020 yılı Türkiye Raporu bu sene de AB'nin önyargılı, yapıcılıktan uzak ve çifte standartlı yaklaşımını yansı..
Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, ekonomik toparlanma için altyapının önemine dikkati çekerek, orta, doğu ve güneydoğu Avrupa ülke..
Hava sıcaklıklarındaki keskin düşüşün ardından Avrupa'da İsviçre, Fransa, Avusturya, İtalya, İspanya, Almanya ve Çekya'ya kar yağdı.
Araştırmaya göre, Avrupa'nın en güzel kasabası İrlanda'dan Kilkenny kasabası olurken, 2'nci Arnavutluk'tan Berat, 3'üncü İtalya'dan Civita Di Bagnoregio ol..
Yeşil ve gri pasaportlara Schengen bölgesi ülkelerden sınırlama yeni yılda başlıyor. Önceden hiçbir izin ve işleme tabi olmadan Avrupa ülkelerine gidebilen..
İngiltere'de Ulusal Toplumsal Araştırma Merkezi'nin anketi, ülkede dinle ilgili ilginç bir sonuç ortaya koydu. Ülkede kendini Hristiyan olarak nitelendiren..