Korona geçiren adamdan olay iddia! "Hastalıktan sonra dört santimetre küçüldü"

ABD koronavirüs
Korona geçiren adamdan olay iddia! "Hastalıktan sonra dört santimetre küçüldü"

ABD'de bir adam, koronavirüs nedeniyle penisinin 4 santim küçüldüğünü söyledi. Uzmanlar ise, adamın haklı olabileceği görüşünde.

NZHerald'da yer alan habere göre; ismi verilmeyen ABD'li bir adam, Covid-19 geçirdikten sonra penisinde küçülme fark etti. Koronavirüs öncesi penisinin "ortalamanın üstünde" olduğunu iddia eden adam, hastalık sonrası 4 santimetreye varan bir küçülme fark etti.

30'lu yaşlarında olduğunu söyleyen adam Covid nedeniyle hastanede tedavi gördükten sonra bir süre ereksiyon sorunları yaşadığını, bu sorunların tedaviyle geçtiğini söyledi. Adam, "Ancak bir sorunum kaldı" diyerek penisinin küçüldüğünü söyledi.

Penisinin 3.8 santimetre küçüldüğünü söyleyen adam "Doktorlarım kalıcı olabileceğini söylüyor. Bu durum özgüvenime ve yataktaki performansıma olumsuz etkili oldu" dedi.

"PENİS KÜÇÜLMESİ DOMİNO ETKİSİYLE OLABİLİR" 

ABD'li ürolog Ashley Winter, ereksiyon sorunları sonrası penisin küçülebileceğini, Covid'le bu durumun "domino etkisiyle" yaşandığını söyledi.

The Sun'ın aktardığına göre, çeşitli çalışmalar Covid enfeksiyonu sonrası kan damarlarında tahribat nedeniyle penisin küçülebileceğini göstermişti.

University College London'daki çalışmaya katılan 3400 kişinin 200'ü uzun Covid belirtileri yaşadığını, penisin küçülmesinin de nadir görülen bir etki olduğunu göstermişti.

ABD penis koronavirüs  Ashley Winter ABD'de bir adam koronavirüs nedeniyle penisinin 4 santim küçüldüğünü iddia etti