Uludağ'da mekan basan ayı ailesine esnaftan 'et rüşveti': Böyle ziyafet çektiler

Bursa Uludağ Türkiye

Bursa Uludağ'da ormanlık alanda yemleme yapılmayınca mekanlara ve eğlence yerlerine musallat olan ayılar, esnafın 80 kilo etini yemişti. Aynı olayın yaşanmaması için esnaf çareyi farklı bir noktaya et koymakta buldu, ortaya eğlenceli görüntüler çıktı.

Bursa Uludağ’da geçtiğimiz günlerde aç kalan ayılar, turistik tesis ve mekanları talan edip 80 kilo et yemiş işyerlerine de zarar vermişti. Ayıların bu davranışı üzerine, ormanın yanı başındaki banklara esnaflar et koyarken, 4 kişilik ayı ailesinin yemek ziyafeti kameralara yansıdı.

YEMLEME YAPILMAYINCA MEKANLARIN MUTFAKLARINI TALAN ETTİLER

Türkiye’nin en büyük kış turizm merkezlerinden biri olan Uludağ’da sezonun açılmasına sayılı günler kalırken, geçtiğimiz günlerde yemleme yapılmadığından dolayı aç kalan ayılar Sarıalan’daki turistik mekanların ve eğlence parklarının mutfaklarına girerek ortalığı talan etmişti. Yaklaşık 300 bin lira üzerinde bir tahribat oluşturan ayı ailesinin yardımına yine esnaflar yetişti.

80 KİLOGRAM ETİ YEMİŞLERDİ

Ayı ailesi bir gecede tesislerdeki 80 kilogram eti yemişti.

Turistik mekan sahipleri, ayıların aç kalmaması ve işyerlerine zarar vermemesi için banklara ve konteynerlere yemek bıraktı. Akşam saatlerinde ortaya çıkan 4 kişilik ayı ailesi, bankların üzerindeki etlerin keyfini çıkarırken, o anlar da kamerayla kayda alındı.

BAZILARI DA BANKTA KEYİP YAPTI

Bazı ayıların ise bankta oturup keyif yaptığı görüldü.

Kaynak: İHA