Amasya'da duygulandıran vefa! Felçli eşine 10 yıldır gözü gibi bakıyor

'nın Suluova ilçesinde, felçli eşine ilk günkü aşkla bakan Şükrü Demir duygulandırdı. Demir, gençlere ve evli çiftlere de tavsiyelerde bulundu.

29.05.2020    10:10

Amasya'da Suluova ilçesinde yaşayan Şükrü Demir (65), 10 yıl önce felç geçiren 43 yıllık eşi Nuray Demir'e (60) gözü gibi bakıyor. Sadakati ile duygulandıran Şükrü demir, gençlere ve evli çiflere de tavsiyelerde bulundu.  

 

"İLK GÜNKÜ AŞKLA SEVİYORUM"

 

Eşinin günlük ihtiyaçlarını karşılayan ve bakımını yaparak her türlü zorluğun üstesinden gelen üç çocuk babası Şükrü Demir, hayat arkadaşını bir gün dahi kaderiyle baş başa bırakmayı düşünmedi. 43 yıllık eşine ilk günkü aşk ve sevgiyle baktığını ifade eden Demir, "Ben eşimle severek evlendim, hala da eşimi ilk günkü aşkla seviyorum. Hastalıkta ve sağlıkta her zaman yanında oldum, ömrüm yettiği müddetçe de olmaya devam edeceğim" dedi.

"ONLAR OLMASA ZORLANIRDIM"

 

Eşine baktığı süre zarfı içerisinde devletin her zaman maddi manevi destek vererek yanında olduğunu vurgulayan vefalı koca Şükrü Demir, "Cumhurbaşkanımızdan, İçişleri Bakanımızdan ve Belediye Başkanımız Fatih Üçok'tan Allah razı olsun. Bize desteklerini hiçbir zaman esirgemediler. Hünerli Eller projesinde görev yapan bayan personel gelip evimizin detaylı temizliğini yaptı. Yine yemeğimizi kapımıza kadar getirdiler. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Onlar olmasa bu yaşımda eşimin ihtiyaçlarını gidermekte, hizmetini yapmakta çok zorlanırdım" şeklinde konuştu.

GENÇLERE VE EVLİ ÇİFTLERE TAVSİYELER

 

Konuşmalarının devamında ise gençlere ve evli çiftlere tavsiyelerde bulunan Şükrü Demir, "Özellikle bu salgın hastalık sürecinde ona bir şey olmasından çok korktum. Temizliğini özenle yaptım. O benim evlatlarımın annesi, o olmasaydı ben ne yapardım. Buna da şükür. Rabbim eşimin canını sağ etsin yeter. Onun varlığı halen bana güç veriyor. Gençler, eşinizi gelinlikle aldınız, kefenle mezara kadar sevin. Yarın kimin ne olacağı belli değil. Aşkınızı bırakmayın "ifadelerini kullandı.

 

İHA 

Kaynak: İHA

Son Güncelleme : 15.09.2020 - 16:50
Sıradaki Haber Yükleniyor