Windows 10'un yeni özelliği ortaya çıktı! Zoom'a rakip oluyor

Microsoft'un Zoom'a rakip olacak 'Meet Now' isimli yeni bir çevrimiçi konferans uygulaması üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

21.09.2020    11:29

Karantina günleri nedeniyle çevrimiçi video konferans uygulamalarına olan ilgi bir hayli arttı. Bu süreçte özellikle Zoom uygulaması, kullanıcı sayısını katlayarak en popüler çevrimiçi konferans uygulamalarından biri haline geldi. Ancak Microsoft'un Zoom'a rakip olabilecek ‘Meet Now’ adı verilen yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Build 20211 ile görev çubuğuna eklenecek olan bu çevrimiçi konferans uygulaması, kullanıcıların Microsoft hesabı olsun veya olmasın bir görüntülü toplantı başlatmasına ya da bir toplantıya katılmasına olanak tanıyacak.

Windows 10'un "Meet Now" özelliği sayesinde herhangi bir hesap olmadan hızlı ve kolay bir şekilde toplantı oluşturmak ya da toplantıya katılmak mümkün hale gelecek.

Şimdilik beta aşamasında olan ve Windows 10'un görev çubuğuna eklenecek olan Meet Now'da davet bağlantısına sahip olan herkes toplantılara katılabilecek. Bununla birlikte bir toplantıya katılmak için ilgili sekmeye davet kodunu girmeniz veya davet bağlantısını kullanmanız gerekecek.

Bu noktada katılımcılar, toplantıya katılabilmek için herhangi bir Skype hesabına ihtiyaç duymayacak ve uygulama tıpkı Zoom gibi tamamen ücretsiz olacak. Çağrı kabul edildiğinde görüşme, yüklüyse Skype masaüstü istemcisinde veya Edge'de Skype web uygulamasında açılacak.

Microsoft, henüz test aşamasında olan yeni özelliği hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Kaynak: Webtekno

Son Güncelleme : 21.09.2020 - 11:30
Sıradaki Haber Yükleniyor