Türkiye Faal Futbol Hakemleri Derneğinden hakemlere maçlara çıkmama çağrısı

Ankaragücü Rizespor
Türkiye Faal Futbol Hakemleri Derneğinden hakemlere maçlara çıkmama çağrısı
FOTOĞRAF: AA

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği'nin internet sitesinden yapılan açıklamada en üst kademeden alt kademeye kadar tüm hakemlerimize müsabakalara çıkmama çağrısı yapıldı.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği, resmi internet sitesinden yaptığı paylaşımda hakem Halil Umut Meler'e yapılan saldırıyı kınadı.

Derneğin internet sitesinden 'Futbolumuz İçin Kara Gece' başlığıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"11 Aralık Pazartesi akşamı Ankara Eryaman Stadı'nda hakem camiamızın gözbebeği FIFA Hakemimiz Halil Umut Meler'e karşı yapılan şiddete tüm Türkiye gibi bizler de şahit olduk. Bu hadiseyi gerçekleştirenlerin futbolun içinde (sözde) futbol adamı olarak yer alması bizleri derinden yaralamıştır. Futbolu yönetenlerin ve Türk adaletinin bu elim hadise karşısında gereken bütün ağır cezai işlemleri yapacağına inanıyoruz, inanmak istiyoruz. Geldiğimiz noktada, artık sözün bittiği yerdeyiz. Türk Futbolu adına kapkara bir iz bırakan bu gecenin takipçisi olacağız.

"UMARIZ Kİ MİLAT OLUR"

Bütün kamuoyunun ortak olarak tepki gösterip, lanetlemesi gereken bu olay umarız ki milat olur. Birkaç basit kınamayla geçiştirilemeyecek olan bu hadise sonunda bu tarz insanların Türk futbolundan uzaklaştırılması ilk beklentimizdir. Bu elim hadise Türk futbolunun tarihine kara bir leke olarak işlenecek ve verilecek olan ceza da tarafımızca bu minvalde değerlendirilecektir. FIFA Hakemimiz Halil Umut Meler’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, saldırıları gerçekleştiren, sebebiyet veren ve aynı zihniyette olan herkesi şiddetle lanetliyoruz.

"BU SALDIRI TÜM HAKEM CAMİASINA YAPILMIŞTIR"

MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçı sonrası FIFA Hakemimiz Halil Umut Meler'e yapılan şiddetli saldırı, sadece Hakemimiz Halil Umut Meler'e değil tüm hakem camiasına yapılmıştır.

En üst kademeden alt kademeye kadar tüm hakemlerimize müsabakalara çıkmama çağrımızı buradan ilan ediyoruz.

Gün Hakem Camiası olarak birlik olma günüdür."

Kaynak: Haber Global TV