Rizespor

Rizespor

Şehrin önde gelen tüccar ve eski futbolcularından Atıf Taviloğlu ve Muharrem Kürkçü, yaşadıkları şehrin ismini taşıyacak bir kulüp kurmaya karar verirler. Yalnız, 1953 yılının Rize’sinde yaşam koşulları malumdur. Eskilerin deyimiyle “Kıtlık” vardır. Kuruluş masrafları nasıl karşılanacak, Kulüp nasıl yaşatılacaktı. Atıf Taviloğlu Gülbahar (Haldoz) Mahallesi’ndeki bahçesinden söküp getirdiği bir limon fidanının açık artırmaya çıkarılması sonucu 30 lira elde edilir. Bu para ile Çaykur Rizespor’un temelleri atılmış olur. 

Rizespor’un kurucuları
27-30 Nisan tarihleri arasında Rize Gazetesi’nde yayınlanan Rizespor ve Gençlik Kulübü Nizamnamesinde; Yakup Temizel, Atıf Taviloğlu, İsmet Bilsel, Yaşar Hilmi Dömbekçioğlu ve Muharrem Kürkçü kurucular olarak yer alıyordu.  Yaşar Hilmi Dömbekçioğlu Rizespor’un kurucu başkanı olarak tarihe geçiyordu. Kulübün öncelikli gayesi, Rize’de gençliğin beden ve kültürel yeteneklerini artırmak ve bu sahada sunulacak öğretilerle gelişimlerine katkıda bulunmak şeklinde belirleniyordu. Kuruluş Günü için Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı anlamlı günün 34. yıldönümü olan 19 Mayıs 1953 tarihi Rizespor’un kuruluş günü olarak karar verilir.

İlk renklerimiz yeşil-sarı belirlenir
Uzun yıllar Rize futbolunun sancaktarlığını yürüten Kulübün renklerinin sarı yeşil olarak benimsenmesi de oldukça anlamlı idi. Sarı, portakal ve limon narenciyesini, yeşil de çayı simgeliyordu. Bu ürünler doğanın zümrüt Rize’ye bahşettiği en kıymetli mahsullerdi.

Kimler geldi kimler geçti
1953’den 1968’e Rizespor tarihinin 15 yıllık profesyonellik öncesi demlenme kesitinde, Ahmet Durmuş, Ali Durmuş (Milli Ali), Abdullah Fındık (Kamyon), Fuat Kondakçı, Recep Tecimer, Kenan Tiryaki, Mustafa Erol, İrfan Akaslan, Mahmut Salim Yavuz, Sadık Kazancı, Ahmet Kemal Yavuz, Hamit Kazancı, Mustafa Veziroğlu, Yaşar Kaptan, Yılmaz Özkan, Mümtaz Balta, Ahmet Fenci, Akif Fenci, Oktay Arayıcı (Edebiyatçı), Çetin, Abdullah Kıtır, Abdullah Şeker, Muzaffer Kazdal,  Sedat Bakırcı ve Ömer Çakır gibi yerel kramponlar Rizespor’da forma giyme onurunu yaşadılar.

Bir avuç Rizeli futbol idealisti
Varını yoğunu Yeşil-Sarılı kulübe vakfeden bir avuç futbol idealisti, Rizespor kulübünün profesyonellik öncesi döneminde temel taşları oldular. Öyle ki, içlerinden bazıları koskoca bir ömrü Rizespor’a hizmet aşkıyla harcadılar. Atıf Taviloğlu, Muharrem Kürkçü, Mehmet Nafiz Can, Turgut Tuzcu, Ali Bekiroğlu (Bakoğlu), İsmet Bilsel, Mustafa Karakaş, Murat Köseoğlu, Yaşar Hilmi Dömbekçioğlu, Yakup Temizel, Ali Rıza Zorluoğlu, Kemal Opak ve Bahattin Coşkun gibi Rizespor’a yürekten hizmet eden yöneticileri telaffuz ederken, kayda geçiremediğimiz diğerleri için de yönetimlerin meçhul kahramanları kuruluşta yer aldılar.

1968 Profesyonelliğe geçiş
1968 yılında, Rizespor kamuoyunun önde gelen isimleri Rize şehrini ulusal alanda daha başarıyla temsil edecek bir futbol kulübü oluşturmak için kolları sıvadılar. Muharrem Kürkçü, Bahattin Coşkun, İrfan Bilgin, Şemsettin Çepni, Tuncay Mataracı, İsmet Sevimli, Dündar Akdeniz, Metin Akmehmet, Nail Can, İsmail Ömeroğlu’nun çabalarına dönemin Rize Valisi Nezih Okuş, Belediye Başkanı Ekrem Orhon, Emniyet Müdürü Münir Daldal da desteklerini veriyordu. Yapılan toplantılar sonucunda Fener Gençlik - Güneşspor ve Rizespor’un güçlerini, Rizespor takımı bünyesinde birleştirilmesi yolunda karar alınıyor ve tüzük tadilatına gidiliyordu. Profesyonel kurucular Bahattin Çoşkun, Şemsettin Çepni, Muharrem Kürkçü ve Ziya İrfan Bilgin’den oluşuyordu.

İlk Yöneticiler
Bahattin Coşkun ’un başkanlık ettiği Rizespor yönetim kurulunun diğer görevlerini, İsmail Ömeroğlu, Metin Akmehmet, Mustafa Özkan, Muharrem Kürkçü, Mehmet Ali Kumbasar, İrfan Bilgin, Murat Kumbasar, Sabahattin Ulaş ve Dündar Akdeniz paylaşmışlardır.

Rizespor’un Renklerini Dündar Akdeniz Belirledi
Rize futboluna büyük katkıları olmuş Dündar Akdeniz’in önerisiyle Rizespor’un renkleri doğanın yeşili ve denizin mavisinden esinlenerek yeşil-mavi olarak belirleniyordu. 

İlk Teknik Direktör
Takımın Teknik Direktörlüğüne, ayrıca futbolcu olarak görev yapacak olan Beşiktaş’tan transfer edilen Şenol Birol getirildi.

Profesyonel Rizespor’un İlk Maçı, İlk Kadrosu, İlk Puanı ve İlk Golü
Rizespor 3. ligdeki ilk maçını 12 Ekim 1968 tarihinde deplasmanda Hatayspor’la yaptı. Bu ilk maçta Rizespor sahaya;  Ahmet, Mustafa, Tevfik, Hamit, İbrahim, Hoca Mustafa, İlyas, Yüksel, Şenol Birol, Haşım, Sinan on biriyle çıktı. Karşılaşma 0-0 biterken Rizespor 3.Ligdeki ilk puanını almış oldu. Rizespor Türkiye Profesyonel liglerindeki ilk golünü Türkiye 3.Ligi Kırmızı Grup karşılaşmalarının ilk yarı ikinci haftasında 26 Ekim 1968 tarihinde kendi sahasında karşılaştığı Petrolspor’a karşı elde ediyordu. Karşılaşmanın 77. Dakikasından Rizesporlu Sinan kendisinin ve Rizespor tarihinin ilk golünü atıyordu.  

Uçup giden şampiyonluk Şampiyonluk 
Elazığspor deplasmanında çıkan tatsız olaylar Rizespor’a fatura ediliyor, 3-0 hükmen yenilgi ile tescili ve iki puanın silinmesi, Türk Futbolunda ilk kez Rizespor için uygulanıyordu. Tarsus İdman Yurdu 37 puanla 1, Kırıkkalespor 36 puanla 2. olarak 2. Lige çıkarken Rizespor 35 puanda kalıyordu. Rizespor’un 2 puanı silinmese idi 2.lige çıkan 2. Takım olacaktı.

İlk Şampiyonluk
1973-74 Sezonu 3.Lig Kırmızı Grupta 58 puanlı Çorumspor’la ortaklaşa kutlanılan bu şampiyonlukta 57 puanlı Rizespor, oynadığı 40 maçın 23’ünü kazanıp 11’inde berabere kalıyordu. 9-0’lık Yedikule ve 10-0’lık Sitespor maçları ise Rizespor tarihinde en farklı galibiyetleri olarak kaydediliyordu. Başkan Reşat Uçak, Türk futbol tarihinin efsane isimlerinden olan Teknik Direktör Bülent Eken, Takım Kaptanı İsmail Karali bu başarının baş mimarları oluyordu

Merhaba 1. Lige
1978-79 Sezonunda 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Rizespor 41 puanla mutlu sona ulaşıyor, şampiyon oluyordu. Kulüp Başkanları Köksal Mataracı, Nuri Akbulut, Teknik Direktör Turgut Kafkas, Takım Kaptanları Fuji Mehmet, Hüseyin Hemşinlioğlu ile Yönetim Kurulu üyeleri ve futbolcular Rize’de adeta bayram havası yaşatıyorlardı.

1. Ligde İlk Sezon
Rizespor 1979-80 Sezonunu topladığı 32 puanla 1. Ligde 16 takım arasında ligi 5. sırada tamamlıyordu. Yeşil-Mavililer, 30 maçta 14 galibiyet, 4 beraberlik ve 12 yenilgi alırken, attığı 37 gole karşılık, kalesinde 34 gol görmüştü. Ligin 2. Haftasında Beşiktaş’ı 1-0, 3. Haftasında Fenerbahçe’yi 2-1, 14. Haftasında Galatasaray’ı 1-0 yeniyordu. 1980-81 Sezonunda Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı İstanbul’da yapılan maçlarda yenen Rizespor; 29 puan toplamasına rağmen 35 gol atıp kalesinde 42 gol görüyor ve averajla küme düşüyordu. 

Rizespor Şampiyon
1984-85 sezonunda Fehmi Ekşi başkanlığındaki Rizespor futbol takımı 2.ligde A Grubunda sezona başlarken, büyük transferler yapmaksızın sadece dört-beş yıl Rize’deki amatör takımlarda oynayan oyuncuların birleşmesine Trabzon amatör kümeden gelen Metin ve Turgut’un takviyesinden oluşan bir kadro ile sezona başladı. Herkes bu takım kesin küme düşer diye bakıyordu. Sezon sonuna gelindiğinde ligi ikinci olarak tamamlayan Diyarbakırspor’un 8 puan önünde 46 puanla şampiyon olarak tamamlıyordu. Teknik direktörü Cesarettin Alptekin, Yapı Kredi Bankası’nın düzenlemiş olduğu yarışmada “2. Türkiye Ligi’nde Yılın Antrenörü” seçiliyordu.  

Rizespor Artık Çaykur Rizespor
Kulübümüz 9 Şubat 1991 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurul ile ÇAYKUR ile birleşerek, “Çaykur Rizespor Kulübü ” adıyla o tarihten itibaren de Profesyonel Liglerdeki mücadelesini sürdürmektedir.

Çaykur Rizespor A.Ş. Kuruldu
Çaykur Rizespor Kulübü, 2009 yılında Halim Mete başkanlığında kurulan Rizespor Futbol Yatırımları San. Ve Tic. A.Ş.`ye devredildi. 

Yeni Stad Yeni Heyecan
Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 12 Ağustos 2009 tarihinde Rize Stadı'nın açılışını yaptı. Erdoğan, Stadın açılış töreninde yaptığı konuşmada, Çaykur Rizespor'u en kısa sürede Süper Lig'de görmek istediklerini ifade etti. Stadın adı Çaykur Didi Stadyumu olarak belirlendi.

Bu metin Fatih Sultan Kar'ın Bütün Yönleriyle Rizespor Tarihi kitabından alınmıştır.

 

Yakın Tarihte Çaykur Rizespor
2000-01 Sezonu: 1. Ligi 46 puanla 13. Olarak tamamladı 
2001-02 Sezonu: 1. Ligi 37 puanla 16. Olarak tamamladı. Küme düştü
2002-03 Sezonu: 2.Lig A Kategorisini 66 puanla 2. Olarak tamamladı. 1.Lig'e Yükseldi. 
2003-04 Sezonu: 1. Ligi 42 puanla 14. Olarak tamamladı
2004-05 Sezonu: Süper Ligi 43 puanla 10. Olarak tamamladı.
2005-06 Sezonu: Süper Ligi 41 puanla 9. Olarak tamamladı.
2006-07 Sezonu: Süper Ligi 40 puanla 15. Olarak tamamladı.
2007-08 Sezonu: Süper Ligi 29 puanla 17. Olarak tamamladı. Küme düştü
2008-09 Sezonu: 1. Ligi 47 puanla 9. Olarak tamamladı.
2009-10 Sezonu: 1. Ligi 40 puanla 15. Olarak tamamladı.
2010-11 Sezonu: 1. Ligi 54 puanla 4. Olarak tamamladı.
2011-12 Sezonu: 1. Ligi 59 puanla 3. Olarak tamamladı.
2012-13 Sezonu: 1. Ligi 59 puanla 2. Olarak tamamladı. Süper Lig'e Yükseldi.
2013-14 Sezonu: Süper Ligi 42 puanla 13. Olarak tamamladı.
2014-15 Sezonu: Süper Ligi 36 puanla 14. Olarak tamamladı.
2015-16 Sezonu: Süper Ligi 37 puanla 13. Olarak tamamladı.
2016-17 Sezonu: Süper Ligi 36 puanla 16. Olarak tamamladı. Küme düştü
2017-18 Sezonu: 1. Ligi 69 puanla 1. Olarak tamamladı. Süper Lig'e Yükseldi.

2018-19 Sezonu: Süper Ligi 41 puanla 11. Olarak tamamladı.

2019-20 Sezonu: Süper Lig'de mücadele ediyor.

RİZESPOR STADYUMU: ÇAYKUR DİDİ STADYUMU (15 bin 332 kişilik)

RİZESPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ: Stjepan Thomas

RİZESPOR 2020-2021 SÜPER LİG KADROSU:

  ABDULLAH DURAK 
  ALBERK KOÇ 
  AMEDEJ VETRİH 
  BOĞAÇHAN KAZMAZ 
  BRAIAN JOSE SAMUDIO SEGOVIA 
  BURAK ALBAYRAK 
  DARIO MELNJAK 
  DIMITRIOS CHATZIISAIAS 
  EMİR HAN TOPÇU 
  EMRECAN UZUNSAKAL 
  ENGİN BEKDEMİR 
  FABRICIO SANTOS DE JESUS 
  FERNANDO HENRIQUE BOLDRIN 
  GÖKHAN AKKAN 
  KEMAL RÜZGAR 
  KONRAD HUBERT MICHALAK 
  LOİC ALEX TELİERE HUBERT REMY 
  MILAN SKODA 
  MİTHAT PALA 
  MONTASSAR OMAR TALBI 
  MUHARREM BOSTANCI 
  MYKOLA MOROZIUK 
  NADİR ÇİFTÇİ 
  ORHAN OVACIKLI 
  SELİM AY 
  SERDAR KÖSE 
  TARIK ÇETİN 
  TIEMOKO ISMAEL DIOMANDE 
  TUNAY TORUN 
  YASİN PEHLİVAN 
  YASSINE MERIAH 
  ZAFER GÖRGEN 

 

Devamını okumak için tıklayınız
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, Brezilyalı Ronaldo Cesar Mendes de Medeiros ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, son olarak Benevento forması giyen Burkina Fasolu orta saha oyuncusu Bryan Dabo'yu kadrosuna kattı.
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, son olarak Fransa Ligue 2 takımı Guingamp'ta forma giyen Güney Afrikalı orta saha oyuncusu Lebogang Phiri'yi renkle..
Fenerbahçe'ye veda eden Gökhan Gönül, Çaykur Rizespor'a transfer oldu. Rize'ye giderek resmi sözleşmenin altına imza atan Gökhan Gönül, Karadeniz ekibinin,..
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, Afjet Afyonspor'da forma giyen genç milli defans oyuncusu Seyfettin Anıl Yaşar'ı transfer etti.
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, Ankaragücü forması giyen tecrübeli orta saha oyuncusu Alper Potuk'u renklerine bağladı.
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, İsveçli defans oyuncusu Sebastian Holmen ile 2 yıllık anlaşma sağladı.
Süper Lig ekibi Çaykur Rizespor, Başakşehir'den 1 yıllığına kiraladığı sol bek Cemali Sertel ile sözleşme imzaladı.
Süper Lig'in 39. haftasında sahasında Çaykur Rizespor'a 1-0 mağlup olan Denizlispor, bitime 3 hafta kala Süper Lig'de bu sezon küme düşen ilk takım oldu.
Süper Lig'in 38. haftasında lider Beşiktaş, deplasmanda karşılaştığı Çaykur Rizespor'u 3-2 mağlup ederek şampiyonluk yarışında önemli bir virajı kayıpsız a..
Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Hatayspor'un maçı bir gün sonrasında oynama teklifine olumsuz cevap verdiğini belirterek "Maçı bir gün sonra oynam..
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da forma giyen Fransız golcü Loic Remy, Beşiktaş'ın liderliğinin tesadüf olmadığını ve oynadıkları futbolla bunu eld..
Süper Lig'in 37. haftasında Gençlerbirliği, sahasında karşılaştığı Çaykur Rizespor'u 2-1 mağlup ederek ligde 4 maç sonra sahadan galip ayrılan taraf oldu.
Süper Lig'in 36. haftasında Çaykur Rizespor, sahasında karşılaştığı Konyaspor'u 2-0 geriye düştüğü maçta 5-3 mağlup etmeyi başardı.
Süper Lig'in 35. haftasında Çaykur Rizespor, deplasmanda karşılaştığı Antalyaspor'u 3-2 mağlup etti.
Süper Lig'in 34. haftasında Çaykur Rizespor sahasında karşılaştığı Trabzonspor ile 0-0 berabere kaldı.
Süper Lig'in 33. haftasında Göztepe sahasında karşılaştığı Çaykur Rizespor'u 2-0 mağlup etti.
Süper Lig'in 31. haftasında deplasmanda Galatasaray'ı 4-3 mağlup eden Çaykur Rizespor, karşılaşma sonrasında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gün..
Süper Lig'in 31. haftasında deplasmanda Galatasaray'ı 4-3 mağlup eden Çaykur Rizespor'da teknik direktörü Bülent Uygun, karşılaşma sonrasında yaptığı açıkl..
Süper Lig'in 31. haftasında Galatasaray, sahasında karşılaştığı Çaykur Rizespor'a 4-3 mağlup olarak şampiyonluk yolunda büyük yara aldı.
Süper Lig'in 30. haftasında Çaykur Rizespor sahasında karşılaştığı Hatayspor'u 1-0 mağlup ederek 8 maçlık galibiyet hasretini bitirdi.
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, Marius Sumudica'dan boşalan teknik direktörlük görevine Bülent Uygun'u getirdi.
Çaykur Rizespor'da teknik direktör Marius Sumudica ile yollar ayrıldı.
Süper Lig'in 28. haftasında Kayserispor sahasında karşılaştığı Çaykur Rizespor'u 2-1 mağlup ederek ligde dört maç sonra galip geldi.
Süper Lig'in 27. haftasında sahasında Sivasspor ile 0-0 berabere kalan ve galibiyet hasreti 7 maça yükselen Çaykur Rizespor'da teknik direktör Marius Sumud..
Süper Lig'in 27. haftasında Çaykur Rizespor, sahasında karşılaştığı Sivasspor'la 0-0 berabere kaldı.
Süper Lig'in 26. haftasında Ankaragücü, sahasında karşılaştığı Çaykur Rizespor ile 1-1 berabere kaldı.
Sakatlığı sebebiyle uzun süredir sahalardan uzak kalan Çaykur Rizespor'un Fransız golcüsü Loic Remy'nin 2 hafta sonra sahalara dönebileceği açıklandı.
Süper Lig'de oynadığı son 5 maçta 3 mağlubiyet ve 2 beraberlik alarak galibiyete hasret kalan Çaykur Rizespor'da sezon başında Porto'dan kiralanan Brezilya..
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Marius Sumudica, 2-0 kaybettikleri Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçının ardından istifa kararı aldı. Rizesporlu futbolc..
Süper Lig'in 25. haftasının açılış maçında Çaykur Rizespor evinde BB Erzurumspor'u ağırladı. Ev sahibinin 10 kişi kaldığı maçı BB Erzurumspor 2-0 kazandı.
TFF Tahkim Kurulu, Çaykur Rizespor'dan Galatasaray'a transfer olan Oğulcan Çağlayan dosyası nedeniyle TFF Profesyonel Futbolcu Tescil İşleri Müdürlüğü'nden..
Alanyaspor ile Rizespor, Süper Lig'in 24. haftasında zorlu maçta karşı karşıya geldi. Alanyaspor 90+7'de bulduğu golle sahadan 2-1 galip ayrıldı.
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Marius Sumudica, takım olarak çok daha iyi olacaklarını ve Alanyaspor deplasmanına galibiyet içi..
Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, yeni teknik direktörleri Marius Sumudica'nın Fenerbahçe maçında kırmızı kartla tribüne gönderilmesini, "Hocamız Rumen..
Süper Lig'in 22. haftasında Fenerbahçe, sahasında karşılaştığı Çaykur Rizespor'u 1-0 mağlup etti.
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, İsveç ekibi BK Hacken forması giyen Norveçli forvet oyuncusu Alexander Soderlund'u transfer ettiğini açıkladı.
Fenerbahçe ile Çaykur Rizespor, Süper Lig'de 40. kez karşı karşıya gelecek.
Çaykur Rizespor, teknik direktör Marius Sumudica ile 1.5 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, Romanya ekibi CFR Cluj forması giyen Damjan Djokovic'i kadrosuna kattığını açıkladı.
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da 3 futbolcu ve  3 personelin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı bildirildi.
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da teknik direktör Stjepan Tomas ile yollar ayrıldı.
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, Fatih Karagümrük'te oynayan Erik Sabo ile 1,5 yıllık anlaşma sağladı.
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da teknik direktör Stjepan Tomas ile yollar ayrıldı. Karadeniz ekibi, geçtiğimiz hafta Gaziantep FK'deki görevine so..
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da 2 futbolcu ile yardımcı antrenörün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı bildirildi.
Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in, Oğulcan Çağlayan'a verilen cezayla ilgili yaptığı açıklamaya, "Sözleşmedeki so..
Beşiktaş, Ziraat Türkiye Kupası son 16 turu maçında Çaykur Rizespor'u 1-0 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi.
Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK) tarafından sözleşmesini haksız feshettiği gerekçesiyle Galatasaraylı Oğulcan Çağlayan'a..
Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK), Oğulcan Çağlayan'ın geçen sezon Çaykur Rizespor ile sözleşmesini tek taraflı feshederek bu sezon başında Galatasaray'a imza..
Süper Lig'in 17. haftasında Beşiktaş, sahasında Çaykur Rizespor'u 6-0 gibi farklı bir skorla mağlup etti ve liderliğini sürdürdü.
Beşiktaş ile Çaykur Rizespor, Süper Lig'de yarın 39. kez karşı karşıya gelecek.
Süper Lig'in 16. haftasında Çaykur Rizespor, evinde ağırladığı Gençlerbirliği'yle 1-1 berabere kaldı.
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'un kulüp başkanı Hasan Kartal, kulüplerin kural gereği kadro dışı kalan yabancı oyuncularının ligin ikinci devresind..
Süper Lig'in 14. haftasında Çaykur Rizespor, Antalyaspor'u 2-1 mağlup ederek 3 puanı hanesine yazdırdı.
Süper Lig'in 13. haftasında Trabzonspor, sahasında Çaykur Rizespor'u 2-1 mağlup etti.
Süper Lig'in 13. haftasında 19 Aralık Cumartesi günü deplasmanda Trabzonspor'a konuk olacak Çaykur Rizespor'un kulüp başkanı Hasan Kartal, "Trabzon ve Rize..
Süper Lig'in 12. haftasında Çaykur Rizespor sahasında Göztepe'yi maçın uzatma dakikalarında bulduğu gol ile 3-2 yendi.
Süper Lig'in 9. haftasında Hatayspor, Çaykur Rizespor'u konuk etti. Nefes kesen mücadelede son saniyeye 2-1 önde giren Çaykur Rizespor Boupendza'nın golüne..
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da forma giyen Ganalı futbolcu Godfred Donsah, kendini Rize'de evinde gibi hissettiğini söyledi.
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'un Fransız golcüsü Loic Remy, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını açıkladı.
Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Vedat Muriqi'in transferinin ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile görüştüğü belirterek, "Transferden yüzde 15 alac..
Süper Lig'in 7. haftasında Çaykur Rizespor, Kayserispor'u 1-0 mağlup etti.
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da 2 futbolcunun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı duyuruldu.
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, Fenerbahçe'nin genç sağ beki Murat Sağlam'ı 1 yıllık kiralık olarak kadrosuna kattı.
Süper Lig'in 4. hafta mücadelesinde karşı karşıya gelen Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile Çaykur Rizespor sahadan 0-0 eşitlikle ayrıldı.
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, Porto'dan Brezilyalı futbolcu Fernando Andrade'yi kiralık olarak kadrosuna dahil etti.
TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor, son olarak Çaykur Rizespor'da forma giyen sol kanat oyuncusu Nadir Çiftçi ile sözleşme imzaladı.
Gaziantep Futbol Kulübü, Çaykur Rizespor'dan Sloven orta saha oyuncusu Amedej Vetrih'i kadrosuna kattı.
Süper Lig'in dördüncü haftasında yarın Erzurumspor'a konuk olacak Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Stjepan Tomas, takımda gidecek oyuncularla ilgili rap..
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, İtalya'nın Bologna takımından Godfred Donsah ile 1 yıllık kiralık anlaşma sağladı.
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, Hırvatistan'ın Dinamo Zagreb takımında forma giyen stoper Emir Dilaver ile 3 yıllık anlaşma sağladı.
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Süper Lig'den 4 kulübü Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk etti.
Hırvatistan'ın UEFA Uluslar Ligi A Ligi 3. Grup'ta İsveç ve Fransa ile sahasında oynayacağı maçların aday kadrosuna Beşiktaş'tan Domagoj Vida ve Çaykur Riz..
Kasımpaşa, Süper Lig'in 2. haftasında Çaykur Rizespor'u 2-0 mağlup ederek yeni sezondaki ilk 3 puanını almış oldu.
Türkiye Navtex üzerinden 4 ayrı duyuru yayınladı. Yapılan duyuruda 19-20 Eylül tarihleri arasında Ege Denizinde. 21 - 27 Eylül'de Sinop sahasında Atış Eğit..
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, Yassine Meriah'ı bir yıllığına kiralık olarak renklerine bağladı.
Süper Lig'in açılış maçında sahasında Fenerbahçe'ye 2-1 kaybeden Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Stjepan Tomas, hakem hatalarının kendilerini üzdüğünü..
Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, 2-1 kaybettikleri Fenerbahçe maçının ardından yaptığı açıklamada maçın hakemine tepki gösterdi.
Süper Lig'de 2020-2021 sezonu açılış karşılaşmasında Fenerbahçe, deplasmanda geriye düştüğü maçta Çaykur Rizespor'u 2-1 mağlup etti.
Çaykur Rizespor, Konyaspor'la yollarını ayıran tecrübeli stoper Selim Ay ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, Fransız futbolcu Loic Remy ile İstanbul'da 2+1 yıllık sözleşme imzaladı.
Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, Vedat Muriqi'in Serie A ekiplerinden Lazio'ya transferi durumunda alacakları yüzde 15'lik pay için oyuncu..
Çaykur Rizespor, geçen sezon Gençlerbirliği'nde kiralık olarak forma giyen orta saha oyuncusu Fabricio Baiano'yu transfer etti.
Çaykur Rizespor bu sezonki ilk yabancı transferini yaparak Polonyalı hücum oyuncusu Konrad Michalak ile 1 yıllığına anlaştı.
Çaykur Rizespor'un genç file bekçisi Tarık Çetin, kariyerinden milli takım hedefine, Fenerbahçe'den milli takım kalecilerine kadar birçok konuda açıklamala..
Çaykur Rizespor, prensip anlaşmasına vardığı teknik direktör Stjepan Tomas ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı.
Süper Lig'in 34. haftasında Çaykur Rizespor'u konuk eden Fenerbahçe, rakibini 3-1 mağlup etti ve sezonu galibiyetle kapattı.
Çaykur Rizespor Kulübü, 2020-2021 sezonu için teknik direktör Stjepan Tomas ile anlaşmaya vardıklarını açıkladı.
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da teknik direktör Ünal Karaman ile yollar ayrıldı.
Süper Lig'in 32. haftasında Kasımpaşa, sahasında Çaykur Rizespor'u 2-0 mağlup etti.
Süper Lig'in 31. haftasında Çaykur Rizespor, evinde ağırladığı Kayserispor'u uzatma dakikalarında bulduğu 2 golle tarihi bir geri dönüşe imza atarak 3-2 ma..
Çaykur Rizespor Basın sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, ismi Galatasaray ile anılan ve Çaykur Rizespor ile sözleşmesini tek taraflı fesheden Oğulcan Çağlayan için..
Süper Lig'in 29. haftasında alt sıraları yakından ilgilendiren karşılaşmada Çaykur Rizespor ile Denizlispor 2-2 berabere kaldı.
Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da forma giyen Oğulcan Çağlayan, üç gün önce kulübü tarafından uzatılan sözleşmesini feshetti.
Çaykur Rizespor, ismi Galatasaray ile anılan Oğulcan Çağlayan'ın sözleşmesini 1 yıl uzattı.
Süper Lig'de 28'inci haftanın kapanış karşılaşmasında Fraport TAV Antalyaspor sahasında Çaykur Rizespor'u konuk etti. Ev sahibi ekip, mücadeleden 3-1'lik s..
Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, Süper Lig'de Çaykur Rizespor ile oynadıkları maçtan sonra rakip kulübün başkanı Hasan Kartal'ın..