Trabzonspor yeniden Ahmet Ağaoğlu dedi

Trabzonspor

Trabzonspor'da gerçekleştirilen 78. Olağan Genel Kurulu'nda seçime tek aday olarak giren Ahmet Ağaoğlu yeniden başkan seçildi.

Trabzonspor’da 78’inci Olağan Genel Kurulu’nun ikinci gününde oy verme işlemleri başladı. Bordo mavili camia tarihinin 47. Yönetim Kurulu’nu seçmek için sandık başına gitti. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ‘hayırlı olsun’ dilekleriyle oyunu kullandı.

Trabzonspor’un 4-5 Aralık tarihlerinde yapılan 78. Olağan Genel Kurulu’nun ikinci gününde oy verme işlemleri başladı. Hayri Gür Spor Salonu'nda saat 09.00'da başlayan kongrede, bordo-mavili kulübün 54 yıllık tarihindeki 47. Yönetim Kurulu seçilerek 3 yıl süreyle göreve getirilecek.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun tek listeyle girdiği 78’inci Olağan Genel Kurul’da 9 bin 353 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Genel Kurul’da ayrıca Denetim, Sicil, Disiplin ile Arşiv ve Müze Kurulları da seçime gitti.

Trabzonspor'da Ahmet Ağaoğlu başkanlığındaki Yönetim Kurulu listesi bordo, Denetim Kurulu listesi sarı, Disiplin Kurulu listesi açık yeşil ve Sicil Kurulu listesi ise kırmızı renkteki oy pusulasıyla seçime gidecek.

2 adayın yarışacağı Arşiv ve Müze Kurulu’nda ise Mehmet Salih Uzun Başkanlığı’ndaki Arşiv ve Müze Kurulu listesi koyu yeşil, Osman Can Başkanlığı’ndaki Arşiv ve Müze Kurulu listesinde de pembe renk oy pusulaları kullanılacak.

AĞAOĞLU OYUNU KULLANDI

78’inci Genel Kurul’un ikinci gününde sandık başına giden Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu 4 nolu sandıkta oy kullandı. Trabzonspor'da olağan genel kurulda seçime tek aday olarak giren Ahmet Ağaoğlu, 1152 oy alarak başkanlığa yeniden seçildi.

YENİ YÖNETİMDE YENİ YÜZLER

Trabzonspor’un 47. Yönetim Kurulu'nun seçileceği Genel Kurul'da tek listeyle aday olan Başkan Ahmet Ağaoğlu, önceki dönemde yönetimde yer almış 9 isme listesinde yer vermedi. Ağaoğlu’nun önceki döneminde yer alan Haluk Şahin ve Önder Bülbüloğlu da yönetim kurulundan istifa etmişti.

Ağaoğlu’nun başkan seçildiği dönemde yönetim kurulunda görev alan ve yeni listede bulunmayan isimler şöyle oluştu:

Mehmet Yiğit Alp, Emin Kahraman, Sertaç Güven, Ahmet Fikret Gökhan, Özer Bayraktar, Yusuf Hayırlıoğlu, Dursun Ali Sakarya, Tuncay Uzunal,  Eda Lermi Zorer

Ağaoğlu’nun tek listeyle gireceği seçimlerde yeni yönetim kurulunda bulunan isimler ise şu şekilde oldu: 

Asil: Ahmet Ağaoğlu, Ertuğrul Doğan, Ömer Sağıroğlu, Müminhan Bilgin, Yalçın Orhan, Zafer Göktaş, Kemal Ertürk, Kibar Yaşar Güven, Serdar Ekrem Şirin, Zeyyat Kafkas, Sami Karaman, Ali Haydar Gedikli, Esat Emanet, Faruk Hacı Haliloğlu, Şemsettin Hancı

Yedek: Lokman Sadıklar, Ertuğ Özarman, Coşkun Öztürk, Ahmet Beşir, Rauf Öztel, İbrahim Tüfekçi, İbrahim Aydın

ZAFER KONUŞMASI

 Trabzonspor Kulübünün 78. olağan genel kurulunda yeniden başkan seçilen Ahmet Ağaoğlu, "Biz Trabzonspor olarak, yönetim kurulu olarak 'Daha yeni başladık.' diyoruz." dedi.

Divan Başkanı Ali Sürmen'in seçim sonucunu açıklamasının ardından yeni yönetim kurulu birlikte basın mensuplarına poz verdi.

Daha sonra üyelere hitap eden Başkan Ahmet Ağaoğlu, kulübe emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Hem yeni yönetim kurulunda yer alan arkadaşları hem de görevlerine yeni seçilen değerli kurul başkanlarımızı, kurul üyelerini kutluyorum ve görevlerinde başarılar diliyorum." diye konuştu.

Trabzonspor'u arzulanan, hayal edilen ve düşünülen başarıyla kilitlenmiş, başarıya hedeflenmiş çalışma programıyla birlikte layık olduğu noktaya getirmek için var güçleriyle çalışacaklarının sözünü yönetim kurulu adına veren Ağaoğlu, şöyle devam etti:

"Yeni göreve gelen yönetim kurulu ve başkanı olarak bizim hedefimiz sadece şampiyonluk, kupalar ya da sportif başarı değil. Trabzonspor Kulübü şanlı tarihi adına ülke futbolu, ülke sporu adına sorumluluk almış, bu sorumluluğun gereğini yerine getirirken ülke sporunu da farklı bir noktaya taşımış bir kulüp. Trabzonspor, farklı bir misyonun temsilcisi olarak ülke futbolunda yerini almıştır. Trabzonspor Kulübünün hedefi sadece ve sadece şampiyonluk ve sportif başarı değildir. Hepinizin de malum olduğu üzere özellikle son yıllarda sportif anlamda, performans anlamında ve ekonomik anlamda ciddi şekilde kan kaybeden Türk futboluna karşı da tüm kulüpler olarak sorumluluğumuz vardır. Hiçbir kulüp ne ekonomik olarak ne de sportif olarak bu başarısızlıklarda bizim de payımız yoktur diyemez. Bu konuda en ağır sorumluğu da alıp elimizden gelen çabayı sarf edeceğimizden tüm futbol kamuoyu emin olsun."

Ağaoğlu, 54 yıllık şanlı tarihleriyle hiç bitmeyecek bir mücadelenin içerisinde olduklarının bilinciyle asla vazgeçmeden yollarına devam edeceklerini vurgulayarak, "Her şeyden keyif alarak, sürdürebilir başarının yanı sıra yan yana yürümeye devam ediyoruz. Çünkü, dün bile geçmişte kaldı. Biz Trabzonspor olarak, yönetim kurulu olarak 'Daha yeni başladık.' diyoruz." şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA

Trabzonspor Ahmet Ağaoğlu