Tenisin efsanesi Chris Evert, ikinci kez kansere yakalandı

Sosyal Medya ABD Spor haberleri
Tenisin efsanesi Chris Evert, ikinci kez kansere yakalandı

Tenisin efsane isimlerinden Chris Evert, ikinci kez kansere yakalandığını duyurdu.

Kariyerinde tek kadınlarda 18 grand slam şampiyonluğu bulunan 68 yaşındaki ABD'li Chris Evert, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, yumurtalık kanserine ikinci kez yakalandığını belirterek, "Artık bu konuda deneyimli sayılırım. Böyle bir tanı konmasını duymayı, her ne kadar istemesem de kanser erken teşhis edildiği için kendimi şanslı hissediyorum." ifadelerini kullandı.

Bu kanserin de önceki gibi pelvik bölgede meydana geldiğini kaydeden ABD'li eski tenisçi, kanserli hücrelerin temizlendiğini ve kemoterapiye başlandığını belirtti.

Chris Evert, tedavisi nedeniyle sezonun ilk grand slam turnuvası 2024 Avustralya Açık'a yorumcu olarak katılamayacağını da bildirdi.

İlk olarak 2021 yılında yumurtalık kanserine yakalanan Evert, ocak ayında iyileştiğini duyurmuştu.

CHRIS EVERT KİMDİR?

Christine Marie Evert 21 Kasım 1954'te dünyaya geldi. Evert, eski dünya bir numarası Amerikalı tenisçi.

Kariyeri boyunca 7 Fransa Açık şampiyonluğu ile kırdığı rekor dahil olmak üzere toplam 18 Grand Slam tekler şampiyonluğu bulunmaktadır.

TÜM PROFESYONEL RAKETLERİN ÜZERİNDEKİ BAŞARISI

Çiftlerde de 3 Grand Slam şampiyonluğu elde etmiştir. Evert kariyerinde kazandığı 1309 maça karşılık 146 mağlubiyetle tenis tarihindeki tüm profesyonel raketlerin üzerinde bir başarıya imza atmıştır.

Spot haberleri...

Kaynak: AA