TFF, Şenol Güneş ile yolların ayrıldığını açıkladı

TFF, teknik direktör Şenol Güneş ile yolların karşılıklı olarak ayrıldığını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ile yolların ayrıldığını açıkladı. 

TFF açıklaması: 

"Şenol Güneş’e teşekkür ederiz

A Milli Takım Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ile yapılan görüşmeler sonrasında karşılıklı olarak yolların ayrılmasına karar verilmiştir. 

Ülkemize önemli başarılar yaşatan değerli hocamız Sayın Şenol Güneş’e görev sürecindeki çalışmaları ve Türk futboluna yaptığı katkılar için teşekkür eder, bundan sonraki hayatında sağlık ve başarılar dileriz.

Türkiye Futbol Federasyonu"

OKAN BURUK İDDİASI

Öte yandan, NTV Spor'da yer alan habere göre, TFF'nin A Milli Takım teknik direktörlüğü için Okan Buruk ile büyük ölçüde anlaştığı öne sürüldü. 

ŞENOL GÜNEŞ, HOLLANDA MAÇI SONRASI NE DEMİŞTİ?

Şenol Güneş, 6-1'lik skorla farklı kaybedilen Hollanda maçının ardından şu açıklamalarda bulunmuştu:

"Bizim için hem skor, hem de oyun açısından çok kötü bir gece oldu. Seçimlerim yanlış oldu. Daha iyi oynayabilirdik ama başaramadık. Farklı skordan şöyle yapsak demek doğru değil. Oyuncularım ellerinden geleni yaptılar. Bir hayalimiz vardı. Dünya Kupası'na gitme şansımız hala var, lider olarak devam etmemiz gerekiyordu ve o yüzden çok üzgünüm. Taraftarın hakkımda söylediklerini, kamuoyunda yazılanları saygıyla karşılıyorum. Bunun sorumlusu benim. Avantaj Hollanda'da şu an. İnsanlar hayalleri için yaşar. Bizim hayallerimiz de başarılı olup mutluluğu paylaşmaktı. Şu anda onu yaşayan kişi değilim.

SORUMLU BENİM

Saha içindeki başarısızlıkta sorumlu benim. Şahsımla ilgili eleştirileri normal karşılıyorum. Maçı kaybettiğimiz için tüm milletimiz üzgün. Ancak öyle bir yere geldik ki başarısızlığım beklendiği, istendiği bir iklim de var.

Yanılıyorsam, hata da benimdir. Bunu oyuncuya yüklemeyi doğru bulmam. Üzgünüm çünkü bu işe başlarken zor şartlarda, herkesin isteğiyle geldim. Ekonomiyle başlayan, duygusal yarışmayla, artık şeytani bir düzen var... Ben buna alet oldum. Şeytani düzeni bozamadım.

Benim, oyuncularımı korumaya ihtiyacım var, onların beni değil. Ben, ülkem ve takım için en doğru olanı yapabileceğimi biliyorum."

ŞENOL GÜNEŞ'İN MİLLİ TAKIM İSTATİSTİKLERİ

Şenol Güneş

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2022 Dünya Kupası elemelerinde alınan kötü sonuçlar nedeniyle eleştirilerin hedefi haline gelen 69 yaşındaki deneyimli teknik adam, ay-yıldızlı ekiple bugüne kadar 82 maça çıktı.

Şenol Güneş yönetimindeki milli takım, 59'u resmi, 23'ü özel toplam 82 maç oynarken, bu müsabakalarda 38 galibiyet, 23 beraberlik ve 21 yenilgi yaşadı.

Türkiye, Güneş yönetiminde 127 gol attı, kalesinde 90 gole engel olamadı.

Kaynak: Haber Global

Şenol Güneş