Acun Ilıcalı duyurdu! Herkes o ismi merak ediyor

Spor haberleri Acun Ilıcalı Fenerbahçe
Acun Ilıcalı duyurdu! Herkes o ismi merak ediyor

İngiltere Championship ekibi Hull City'nin sahibi Acun Ilıcalı, transfer ve Fenerbahçe'de akıbeti yılan hikayesine dönen Mesut Özil'le ilgili açıklamalarda bulundu. Acun'un bir Türk futbolcuya yönelik transfer sözleri de dikkat çekti.

İngiltere Championship ekiplerinden Hull City'nin sahibi Acun Ilıcalı, Sansürsüz Futbol programında açıklamalarda bulundu. Acun Ilıcalı, Hull City'nin Allahyar Sayyadmanesh ve Ozan Tufan için Fenerbahçe'ye 7,5 milyon euro ödediğini açıkladı. 

Ilıcalı, "Yakında Türk futbolundan çok sevdiğim bir oyuncuyu Hull City'e götürüyorum. Herkesin şaşıracağı bir isim. İpucu veriyorum, çok hızlı" dedi. 

Ilıcalı'nın açıklamaları şöyle:

Ozan Tufan için 3 milyon Euro bonservis bedeli ödedik. Ozan Tufan çok yetenekli ve karakterli oyuncu. Ozan Tufan'dan Fatih Terim, Sergen Yalçın ve Emre Belözoğlu vazgeçmedi, bu benim için yeterli. Allahyar ve Ozan'ın transferinde Mirsad Türkcan var, ona da teşekkür ediyorum.

MESUT ÖZİL AÇIKLAMASI

Mesut Özil'le ilgili hayal kırıklığı yaşıyoruz. Bu hikaye böyle olmamalıydı. Mesut'un hocalarla ilgili problemi yok. Erol Hoca, Emre Hoca, ile problem yaşamadı. Vitor Pereira tasvip etmediğim bir hoca. Bir demecimde 'Bu hoca değil' demiştim. Pereira, daha önce Nani ve Robin van Persie ile problem yaşadı, Mesut'la da aynı problemleri yaşadı.

"YOL AYRILIĞI GÖZÜKÜYOR"

Bir dünya yıldızı geldi, öyle ya da böyle istenilen katkıyı sağlayamadı. Başkanımız Ali Koç da çok büyük fedakarlık yaptı. Gelinen noktada bir yol ayrılığı gözüküyor.

Mesut Özil'i iyi tanıyan birisiyim, çok iyi bir Fenerbahçeli. Ayrılık sürecinde Mesut Özil'in kolaylık sağlayacağını düşünüyorum.

Kaynak: Haber Global

İngiltere Championship Hull City Mesut Özil Acun Ilıcalı fenerbahçe