Slaven Bilic'ten Fenerbahçe açıklaması

Fenerbahçe
Slaven Bilic'ten Fenerbahçe açıklaması

Teknik direktör arayışlarını sürdüren Fenerbahçe'nin 1 numaralı adayı Slaven Bilic, ülkesi Hırvatistan'da yaptığı açıklamada sarı-lacivertli takımdan gelen bir teklifi reddetmenin çok zor olduğunu söyledi.

Çin ekibi Beijing Gouan’dan ayrıldıktan sonra Fenerbahçe ile ismi anılan Slaven Bilic, Hırvat basınına açıklamalarda bulundu.

53 yaşındaki teknik adam, Fenerbahçe’yi reddetmenin zor olacağını belirterek, “Kendimi tanıyorum ve nasıl bir tepki vereceğimi biliyorum. Sadece ben değil, gerçekçi olalım, Fenerbahçe gibi bir kulübü reddetmek çok zor. Bu her zaman başınıza gelmez. İstanbul kulüpleri çok büyükler, Türkiye’nin olağanüstü bir ülke olduğunu ve iklimini sevdiğimi asla saklamadım. Ama aylarca Çin’de ailem, akrabalarım ve arkadaşlarım olmadan yaşadıktan sonra bir tatil özlemi çekiyorum. Hayatta bir denge bulmamız gerekiyor ve şu an bile teklifi kabul edeceğime hiç şüphem yok. En azından yaza kadar Hırvatistan’da kalmayı sorun etmem” şeklinde konuştu.

SEZON BAŞINDA FENERBAHÇE İLE ANLAŞMIŞ AMA…

Bilic’in verdiği geniş röportajda Fenerbahçe ile olan flörtünün yeni olmadığı da ortaya çıktı. Hırvat teknik adam, Pereira’nın göreve gelmesinin öncesinde sarı-lacivertli takımla anlaştığını açıkladı.

Beijing Guoan başkanıyla arasının iyi olduğunu ancak sonuçların kötü olması nedeniyle ayrılmak istediğini söylediğini açıklayan Bilic, 2021’in yaz aylarında Fenerbahçe ile anlaştığını ancak kulübünün kendisini bırakmadığını belirterek şu ifadeleri kullandı;

“Çin’den altıncı ayımda ayrılmak istedim. Fenerbahçe ile her konuda anlaştım. O zamanlar Çin’de futbol ne zaman oynanır, oynanır mı, bir bilinmezlik vardı. Ailem gelemiyordu. Futbola gelince her şey çok kötü gitti. Harika bir ilişkim olan başkana gittim ve ayrılmak istediğimi söyledim. Onun hatası değil ama sonunda durum değişti. Kalmamda ısrar etti. Sonuç zorunluluğu olmadan iki yıl kalmamı istedi çünkü stadyum yapıyor, uzun vadeli bir planı var. Üç gün boyunca her öğlen konuştuk ve sonunda sezon sonuna kadar kalacağımı ve elimden geleni yapacağımı söyledim. Ancak sezon bittiğinde, yine ayrılma durumunu konuşmak için anlaştık. Adil olduğumu, istersem Ocak geldiğinde gidebileceğimi kabul etti. Ona buradaki işimi bitirdiğimi hissettiğimi söyledim ve hem insani hem de profesyonel düzeyde tek bir leke bırakmadan ayrıldık.”

Sözcü

Kaynak: Diğer

Slaven Bilic fenerbahçe Beijing Guoan Slaven Bilic Fenerbahçe Fenerbahçe teknik direktör adayları Fenerbahçe yeni teknik direktör