Şenol Güneş'ten ayrılık sonrası ilk sözler

Şenol Güneş
Şenol Güneş'ten ayrılık sonrası ilk sözler

A Milli Takım'da yolların ayrıldığı teknik direktör Şenol Güneş, bu gelişmenin ardından ilk kez konuştu.

TFF, dün A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ile yolların ayrıldığını açıkladı. Kararın ardından deneyimli hoca ilk kez konuştu.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Güneş, ayrılık sonrası gazeteci Ertuğrul Özkök'e yaptığı açıklamada, "Dün ne dediysem bugün de o. Dünkü görüşmede kalsın dediler. Bugün de ‘Git’ dediler. Namusumuzla geldik, namusumuzla gidiyoruz" ifadelerini kullandı.

Özkök, TFF'nin kararı öncesi de Güneş ile konuştuğunu belirterek, o görüşmeyi aktardı.

Güneş, yabancı kuralı konusunda, “Yabancı futbolcu konusunda Başkan’la (Nihat Özdemir) fikirlerimiz farklı. Dedim ki; ‘11 yabancıyla başlayalım, 5 yıllık plan yapalım 7’ye kadar indirelim. Bu arada 19 yaş grubunda da altyapıda mecburen gelişme olacak ve bu zaman sonunda havuzumuzda Türk oyuncu sayısı çoğalsın. Eğer oyuncu sayımız fazlaysa yabancıyı bırak.’ Şu anda bıraktığımız yabancılar ne oluyor, hem idari hem ekonomik hem de teknik olarak kulüpler batıyor" ifadelerini kullandı. 

TAZMİNAT TARTIŞMASI

Güneş, tazminat tartışmasıyla ilgili olaraksa şunları söyledi:

En Sinirlendiğim konu: “Maalesef beni buradan vurmaya çalışıyorlar, ben de işte buna çok sinirleniyorum. Bunu Sadri bey (Şener) çıkardı, Trabzon’da onunla da konuştum. Dedim; ‘Sana borcum var mı?’ Yok. Ona kızdığım için bunu bilerek yapıyorlar.

Hep diyorum kolayı var benim mukavelem var, ne aldığım belli, şartlar belli. Daha önce de yaşadım ben bunları. Eğer böyle bakacaksak benim 2002 yılındaki federasyondan bile alacağım var. Benim birçok kulüpte alacaklarım var. Beni bilenlerin bunları özellikle konuşmasına kızıyorum. Bilerek bunları yazmak haksızlık.Gazetecilerden biri diyor ki; 15 milyon lira, diğeri diyor ki 30 milyon lira, bir öteki diyor 52 milyon lira.. Kardeşim nereden çıkardın bunu? Varsa ve bilmiyorsan da sorarsın oraya. Tazminat dediğin şey yazılan bir şeydir.

"EVET BAŞARISIZIZ AMA BU HOLLANDA VE NORVEÇ’İ DE BU KADROYLA YENDİK"

Başarısızlıkla ilgili Güneş, “Ben futbolun bu derin sorunlarını konuşunca adam diyor ki; ‘mazeret uyduruyorsun.’ Hayır ben zaten başarısızlığı kabul ediyorum eldeki kadroyla. Ama ben bu kadroyla Hollanda ve Norveç’i yendiğimde demedim ki çok iyi iş yaptım... O gün de demedim, bugün de demiyorum. O gün de, bugün de neyi eksik yaptığımı yaşıyorum, söylüyorum” dedi. 

"BULURSUN AMA ÜÇ KAĞITÇI BULURSUN"

Özkök'ün "Bu psikoloji böyle devam ederse ileride teknik direktörde bulunamaz" yorumuna karşılık ise Şenol Güneş şunları söyledi:

"Bulursun ama üç kağıtçı bulursun. Benim işim kolay. Kişiliğim böyle olmasa, düzgün biri olmasam bu saygıyı görmesem, ‘Kovarsanız kovun bana ne’ desem ne olacak, ya da ‘Eyvallah, ben başka yere gittim’ desem. Kulüp buluyorsun ama kendini yenilemiyorsun. Ben 50 küsür senedir ayaktaysam birinin torpiliyle mi geldim? Bedel ödemeden olmuyor."

Kaynak: Haber Global

Şenol Güneş şenol güneş açıklama şenol güneş ayrılık sonrası açıklama şenol güneş son dakika A Milli Takım TFF