Ryan Babel rakibiyle dalga geçti

Ryan Babel rakibiyle dalga geçti

Ajax, UEFA Avrupa Ligi maçında deplasmanda Getafe'ye 2-0 mağlup olurken; Ryan Babel'in Getafeli Allan Nyom'un sakatlığına inanmayarak rakibini taklit etmesi maçın önüne geçen olaylardan biri oldu.

Ajax, UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda Getafe'ye konuk oldu. Devre arasında Galatasaray'dan kiralık olarak giden Ryan Babel Ajax'ta maça ilk 11'de başladı.

İspanyol temsilcisi 37'inci dakikada Deyverson 1-0 öne geçti. İlk yarı bu skorla biterken; ikinci yarının hemen başında Ryan Babel'in Nyom ile girdiği mücadele maçın önüne geçti.

Nyom, 55. dakikada Babel ile mücadelesinin ardından yerde kaldı. Sakatlığı gören hakem hemen oyunu durdurdu. Nyom'un yerde kaldığını gören ve hakemin oyunu durdurması Ryan Babel'i sinirlendirdi. Rakibinin vakit geçirdiğini düşünen Hollandalı yıldız, rakibiyle alay ederek yerde yuvarlanmaya başladı. Nyom'un numara yaptığını ve hakemi aldattığını düşünen Babel yerden kalkıp sekerek kenara gelmeye çalışan rakibiyle alay etmeye devam etti. Babel'in o ilginç anları dakika dakika ekranlara gelirken dün gece sosyal medyanın en çok paylaşılan videoları arasına girdi.

Getafe 90+3'te Kenedy ile bir gol daha bularak maçı 2-0 kazandı.

Ryan Babel rakibiyle dalga geçti - Resim : 1

Ryan Babel rakibiyle dalga geçti - Resim : 2

Ryan Babel rakibiyle dalga geçti - Resim : 3

Ryan Babel Allan Nyom Galatasaray Ajax Getafe Babel taklit Babel sakatlık Babel Nyom Nyom sakatlık