Real Madrid perişan halde: Vinicius Jr. 2,5 ay sahalardan uzak kalacak!

Real Madrid İspanya La Liga futbol
Real Madrid perişan halde: Vinicius Jr. 2,5 ay sahalardan uzak kalacak!
Fotoğraf: Reuters

Peş peşe gelen sakatlıklarla revire dönen Real Madrid, Kolombiya-Brezilya maçında sakatlanan Vinicius Jr.'da yırtık tespit edildiğini duyurdu.

İspanya La Liga'nın dev ekibi Real Madrid'in yüzü gülmüyor. Peş peşe gelen sakatlık haberleriyle sarsılan Beyazlar şimdi de Vinicius Jr.'u kaybetti.

Real Madrid Sağlık Hizmetleri tarafından kulübün web sitesinden yapılan açıklamada Brezilyalı futbolcu Vinicius Jr.'a yapılan tetkiklerin ardından oyuncunun sol bacağındaki distal tendonun da dahil olduğu uyluk kemiğindeki femur biceps bölgesinde yırtık tespit edildiğini duyurdu.

Açıklamada oyuncunun tedavisine başlandığı da açıklandı.

İspanyol medyası bu haberi duyururken Vinicius Jr.'ın 2,5 ay boyunca sahalardan uzak kalacağını yazdı.

3 AYDA 16 SAKATLIK

Kasım ayının dördüncü haftasına revirde 7 ve iyileşmeleri umulan 2 oyuncuyla girecek olan Real Madrid'de hazırlık kampından bu yana tam 16 sakatlık yaşandı. Son sakatlanan isim ise Vinicius Jr. oldu.

13 Ağustos'ta Athletic Bilbao maçıyla başlayan sezonda Militao ve Courtois'yı ön çapraz bağ kopması nedeniyle sezon sonuna kadar kaybeden Real Madrid'de bu 2 oyuncu 96 gündür forma giyemiyor. Peşlerinden 93 gündür sakat olan Arda Güler geliyor. Bir menisküs ameliyatı ve peşinden 2 kas sakatlığı geçiren Arda Güler, ağustos ayından bu yana takımla birlikte sadece 3 tam antrenman seansını tamamlayabildi.

Görüntüde sakatlık problemlerinde iki olası neden var. Birincisi kötü şans. Omuz ve diz yaralanmaları genelde kazara meydana geldi. Camavinga'nın Dembele ile çarpışıp sakatlanması çok büyük şanssızlık. Bellingham'ın omzunun çıkması da hiç beklenmedik maç içinde gelişen bir olaydı.

Kötü şans bilimsel bir açıklama getirmiyor. Başka nedenler de var. ABD'de yapılan sezon öncesi kampı ekonomik açıdan oldukça kârlıydı, ancak hazırlık açısından yeterli olmaktan çok uzaktı. On binlerce kilometrelik yolculuk, futbol oynamaya uygun olmayan vasat sahalar Valdebebas'taki tesislerin olanaklarının yanına bile yaklaşmıyordu.

Bir de takvim sorunu var. Oyuncular sürekli maç oynamak zorundalar ve dinlenememekten şikayetçiler. Bu aylardır hatta yıllardır böyle sürüp gidiyor. Oynamazlarsa daha az para kazanacaklar bu yüzden sağlıklarından fedakârlık edip oynamayı tercih ediyorlar.

 

Kaynak: Haber Global