Manisa Futbol Kulübü'nde Osman Özköylü dönemi

TFF 1. Lig Pendikspor
Manisa Futbol Kulübü'nde Osman Özköylü dönemi
FOTOĞRAF: AA

TFF 1. Lig ekiplerinden Manisa Futbol Kulübü, Osman Zeki Korkmaz'la yolların ayrılmasının ardından teknik direktörlük görevi için Osman Özköylü ile anlaşma sağlandığını duyurdu.

TFF 1. Lig ekiplerinden Manisa FK, Osman Zeki Korkmaz'dan boşalan teknik direktörlük görevine Osman Özköylü'nün getirildiğini açıkladı.

Özköylü, konuşmasında Manisa FK'nin hedeflerini bildiğini belirterek, "Bu hedefler için var gücümüzle çalışacağız. En kısa sürede skor alan, üst sıralara tırmanan bir takım olmak istiyoruz. Manisa şehri ve Manisa Futbol Kulübü Süper Lig'i hak ediyor" dedi.

Müsabakaları, onarım sürecinin tamamlanmasını bekledikleri Manisa 19 Mayıs Stadı'nda oynamayı istediklerini aktaran Özköylü, "Manisa 19 Mayıs Stadı'na geçmek bizim için çok önemli. 19 Mayıs Stadı ile birlikte şehirle bir sinerji oluşturup hedeflediğimiz Süper Lig'e yükselmek en büyük arzumuz" diye konuştu.

"OSMAN ÖZKÖYLÜ İLE KADER BİRLİĞİ YAPIYORUZ"

Kulüp başkanı Aktan da Osman Özköylü'ye görevinde başarılar dileyerek, "Osman Zeki Korkmaz ile istemediğimiz, üzüldüğümüz bir ayrılık yaşadık. Hakikaten bizim için zor bir ayrılık oldu ama futbolda bunlar var. Bugün de Osman Özköylü hocamız ile bir kader birliği yapıyoruz.
Hocamızla uzun yıllardır tanışıyoruz zaten. Futbolu seven, futbolun gelişmesi için çalışan biri.

Hocamız bu ligi iyi bilen ve geçen sezon bu ligde play-off şampiyonluğu yaşamış bir isim. Takımımıza gereken enerjiyi, bilgi ve birikimi katarak bizleri yukarılara taşıyacağına inanıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Sezona Pendikspor'u çalıştırarak başlayan 52 yaşındaki teknik direktör, Süper Lig'de ilk 8 haftada istenilen sonuçların alınamaması gerekçesiyle İstanbul ekibiyle yollarını ayırmıştı. 

Kaynak: AA