Kızılderililer ve Mısırlı bir iş insanının kurduğu San Diego FC, Beckham'ın Inter Miami'sine rakip oldu... Çılgın transferler geliyor!

Haber Merkezi
MLS futbol
Kızılderililer ve Mısırlı bir iş insanının kurduğu San Diego FC, Beckham'ın Inter Miami'sine rakip oldu... Çılgın transferler geliyor!

Inter Miami'ye dişli rakip çıktı... San Diego FC Sergi Ramos, Jesus Navas ve Nacho Fernandes'le anlaştı!

MLS'in yeni takımlarından San Diego, Beckham'ın Inter Miami'sine rakip olmaya kararlı. Amerikan takımı transfer bombalarını peş peşe patlatmaya hazırlanıyor.

San Diego'nun CEO'su Tom Penn, "Önümüzdeki günlerde büyük bir sürpriz yapmayı umuyoruz" diyerek taraftarlarını heyecanlandırdı.

İddialara göre Sergio Ramos, Jesus Navas, Keylor Navas ve Nacho Fernandez'i transfer etmeyi planlayan Amerikan takımı büyük oynuyor.

Dev bir bütçeye sahip olan San Diego takımı ilk yılından itibaren MLS'te yer alacak. Şu ana kadar takımın 3 oyuncusu açıklandı. Bunlar FC Nordsjaelland'dan transfer edilen Danimarkalı futbolcular Jeppe Tverskov ve Marcus Ingvartsen ile Orange County'den kiralanan 17 yaşındaki kaleci Duran Ferree. Takımın teknik direktörü isse henüz belli değil.

Kendilerini MLS'in Real Madrid'i olarak tanımlayan kulüp yetkilileri oldukça iddialı geliyor.

İç saha maçlarını 2022'de inşa edilen çok amaçlı Snapdragon Stadyumu'nda oynayacak olan kulüp bir franchise. Sahipleri İngiliz-Mısırlı iş insanı Mohamed Mansour (FC Nordsjaelland'ın da sahibi) ve federal olarak tanınan bir Kızılderili kabilesi olan Kumeyaay Ulusunun Sycuan Grubu. Sycuan grubu, ABD'de profesyonel futbol takımı sahibi olan ilk kızılderili grubu oldu.

MLS'in 30. takımı olacak olan San Diego bunun için Las Vegas'la yarıştı ve kazandı. Ligde yer alabilmek için MLS yönetimine 500 milyon dolarlık bir genişleme ücreti ödedi. Bir gün içinde 5000 sezonluk bilet satan kulübün renkleri krom rengi ve mavi.

Kulübün kimliğini Kosta Rikalı tasarım danışmanı Pupila yaptı.