IFAB futbolda kural değişikliğini değerlendiriyor

futbol
IFAB futbolda kural değişikliğini değerlendiriyor
FOTOĞRAF: Shutterstock

Uluslararası Futbol Birliği Kurulu, taktik faul yapan ya da hakeme itiraz eden futbolculara 10 dakikalık ceza verilmesi kuralını değerlendirmeye aldı.

Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB), taktik faul yapan ya da hakeme itiraz eden futbolculara maç devam ederken 10 dakikalık ceza verilmesini değerlendiriyor.

İngiliz basınında yer alan haberlere göre, başkent Londra'da toplanan kurul, hakeme, taktik faul yapan ya da itirazında ısrar eden futbolcuları 10 dakika saha dışına gönderme yetkisi verilmesini masaya yatırdı.

Ayrıca, ragbide olduğu gibi sadece takım kaptanının hakeme yaklaşması kuralı da gündeme geldi.

Bu kuralların pilot uygulamasının Federasyon Kupası ile Kadınlar Süper Ligi maçlarında yapılabileceği kaydedildi.

Kurul üyeleri, VAR hakeminin korner, serbest vuruş ve ikinci sarı karta müdahale edip etmemesinin daha fazla görüşülmesi konusunda mutabık kaldı.

Londra'daki toplantıda ele alınan konular, gelecek yıl mart ayında yapılacak genel kurul toplantısında oylamaya sunulacak.

BÜYÜKEKŞİ'DEN YILMAZ TUNÇ'A ZİYARET

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'u makamında ziyaret etti.

TFF'den yapılan açıklamaya göre ziyarette Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Almanya'da gerçekleştirilecek 2024 Avrupa Şampiyonası finallerine grubunda lider olarak katılım gösteren A Milli Futbol Takımı'nı tebrik ederek, emeği geçenleri kutladı. Bakan Tunç, liglerde mücadele veren tüm kulüplere de başarı dileklerinde bulundu.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi de Yılmaz Tunç'a teşekkür ederek, görevlerinde başarılar diledi.

Kaynak: AA