Galatasaray'dan Bernard Mensah için Kayserispor'a yeni teklif

Galatasaray, Ganalı orta saha oyuncusu Bernard Mensah için 'a yeni bir teklifte bulundu.

09.08.2020 10:37 | Son Güncelleme : 05.09.2020 15:47

Galatasaray transfer için düğmeye bastı.

Lemina'nın sık sık sakatlık sorunu yaşaması, Seri'nin ise yüksek maliyetinden dolayı orta sahaya yeni bir takviye yapmak isteyen Galatasaray, teknik direktör Fatih Terim'in hem sistemine uyması hem de Türkiye’yi yakından tanıması nedeniyle alınmasını talep ettiği Bernard Mensah için Kayserispor'a yeni bir teklif sundu.

ATLETICO MADRID DEVRE DIŞI BIRAKILACAK

Hürriyet'te yer alan habere göre, Galatasaray, oyuncunun bonservisi ile transferi halinde Kayserispor’un Atletico Madrid’e ödemesi gereken yüzde 40’lık bonus maddesini ortadan kaldırmak için ‘satın alma opsiyonlu kiralama’ formülünü masaya sundu. Hali hazırda Mensah’ın eski kulübü Atletico Madrid’e 3.8 milyon Euro borcu olan ve bu tutarın yanı sıra yüzde 40’lık pay nedeni ile 1.5 milyon Euro da bonus ödemesi gereken, toplam 5.3 milyon Euro’luk maliyet nedeniyle sıkıntıda olan Kayserispor’a 1 yıllık kiralama bedeli olarak 1.3 milyon Euro, satın alma opsiyonu olarak da 3.8 milyon Euro teklif edildi.

BİR OYUNCU KİRALIK VERİLECEK

Satın alma opsiyonlu kiralama teklifi ile iki kulüp de Atletico’ya bonus ödemeyecek ve Galatasaray Mensah’ı kiralama bedeli ile kadrosuna katacak. Eğer G.Saray Mensah’ın bonservisini alırsa da Kayserispor, Atletico’ya olan borcundan kurtulacak. İki kulüp arasındaki transfer pazarlığı sürerken Galatasaray kiralama bedelinin yanı sıra Kayseri’ye aynı şekilde 1 yıllık kiralık olarak Emre Taşdemir veya renktaşının isteyeceği başka bir oyuncusunu da verecek. Sarı kırmızılılar bu formülle disiplin sorunları olduğu iddia edilen Mensah’ı da bu 1 yıllık kiralama döneminde de her bakımdan test etmiş olacak.

GELECEK HAFTA KESİNLEŞECEK

Mensah Kayserispor’dan ayrılmak isterken Galatasaray Seri ve Lemina’ya göre yıllık maliyeti daha uygun olan başarılı futbolcunun işini bitirmek istiyor. Kayseri’den yıllık 1.1 milyon Euro garanti ücret alan Ganalı yıldızın transferinde önümüzdeki hafta somut gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

Sıradaki Haber Yükleniyor