Fenerbahçe'den derbi maçının hakem kararlarına belgeli tepki

Fenerbahçe Süper Lig Beşiktaş TFF
Fenerbahçe'den derbi maçının hakem kararlarına belgeli tepki

Fenerbahçe Kulübü, Beşiktaş derbisindeki hakem kararlarıyla ilgili hazırladığı görüntülü raporu TFF'ye gönderdi. Raporun detaylarını Sercan Hamzaoğlu anlattı...

HABER GLOBAL - SERCAN HAMZAOĞLU

Süper Lig'in 15. haftasında oynanan derbi mücadelesinde Fenerbahçe deplasmanda karşılaştığı Beşiktaş'ı 3-1 yenerek ligde yeniden liderliğe yükselmişti.

Derbi mücadelesinde VAR Sistemi'nin de uyarısıyla 3 kez penaltı noktası gösterilmiş ve Tayfur Bingöl'e gösterilen kırmızı kart da iptal edilmişti.

Fenerbahçeli yöneticiler Beşiktaş derbisinden hemen sonra kulüpte toplanarak, karşılaşmada yaşanan büyük hakem hatalarıyla ilgili görüntülü bir rapor hazırlattı.

Sarı-lacivertli kulüp, derbinin kazanılmasına rağmen, hazırlanan rapor maç içinde başta "net penaltı pozisyonları" olmak üzere verilen, verilmeyen kararlarla ilgili TFF'ye gönderildi.

Dev maçta düdük çalan hakem Atilla Karaoğlan'ın Sebastian Szymanski'nin pozisyonuna çok yakın olduğu, penaltı pozisyonunu görmemesinin imkansız olduğu belirtilen raporda, iki penaltı kararının da net VAR'a bırakılmasının arkasında bir mesaj olup olmadığı soruldu.

Maç içinde Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'a gösterilen sarı kartın yanı sıra hakemin yaptığı bütün hatalar da tek tek belirtildi.

Sonuç olarak net bir soru daha soruldu: "Hakemler, MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu'nun Ali Koç'a açtığı davadan etkilendi mi ya da bu davanın cezası mı kesilmeye çalışılıyor?"

Kaynak: Haber Global TV