Yeşil sahada vahşet: Taraftar ve oyuncular hakemi öldürdü

Spor haberleri Dünya haberleri

Orta Amerika ülkesi El Salvador'da bir hakem, taraftarların ve oyuncuların saldırısına uğradıktan sonra hayatını kaybetti. Dehşete düşüren olayla ilgili futbol federasyonu ve başkandan peş peşe açıklamalar geldi.

Akıllara durgunluk veren olay Orta Amerika ülkesi El Salvador'da yaşandı. El Salvador Futbol Federasyonu (FESFUT), maç sırasında saldırıya uğrayan hakem Jose Arnoldo Amaya'nın hayatını kaybettiğini açıkladı.

SARI KARTIN ARDINDAN YAŞANDI...

Amaya, geçen hafta sonu San Salvador'daki Toluca stadyumunda oynanan amatör bir maçta taraftarlar ve oyuncular tarafından saldırıya uğradı. NTV'de yer alan habere göre, korkunç olay, 20 yıllık tecrübeye sahip hakemin bir oyuncuya ikinci sarı kart göstermesinin ardından yaşandı. İç kanamayla hastaneye kaldırılan 63 yaşındaki hakem kısa süre sonra hayatını kaybetti.

FESFUT'tan yapılan açıklamada, "Ülkedeki farklı spor salonlarında meydana gelen tüm şiddet eylemlerini kınıyoruz" denildi. Başkan Hugo Carrillo ise, "Federasyon olarak hakem Jose Arnoldo Amaya'nın başına gelenleri kınıyoruz ve yetkililerin hakemin öldürülmesinden sorumlu olanları bulabileceklerine inanıyoruz" dedi.

Kaynak: Haber Global

El Salvador Jose Arnoldo Amaya FESFUT