Dortmund'da Edin Terzic'le yollar ayrıldı

Haber Merkezi
Almanya Bundesliga Borussia Dortmund futbol
Dortmund'da Edin Terzic'le yollar ayrıldı

Şampiyonlar Ligi'nde final oynayan Dortmund, teknik direktörleri Edin Terzic ile yolların ayrıldığını açıkladı.

Alman devi Borussia Dortmund'da şok bir gelişme yaşandı. Takımı Şampiyonlar Ligi finaline yükselten teknik direktör Edin Terzic'le yollar ayrıldı.

Hırvat menşeyli Alman teknik direktörün sözleşmesinin derhal feshini talep ettiği bunun üzerine Dortmund'un gereğini yaptığı öğrenildi.

Açıklamanın ardından Edin Terzic bir mesaj yayınlayarak "Sevgili Dortmund'lular, şu anda beni gerçekten üzse de, bugünden itibaren BVB'den ayrılacağımı belirtmek isterim. Bu büyük kulübü DFB Kupası zaferine ve son olarak da Şampiyonlar Ligi finaline taşımak büyük bir onurdu. Wembley'deki finalden sonra yetkililerden benimle bir görüşme yapmalarını istedim çünkü BVB'de 6 yıl koçluk ve 2,5 yıl baş antrenörlük olmak üzere 9 yılın ardından, bir yeniliğin olacağı hissine kapıldım. Beni tanıyan herkes son birkaç haftadır bu karar verme sürecinde iki kalbin attığını biliyor. Ancak yoğun tartışmalardan sonra bile duygum değişmedi. Dortmund'a her zaman en iyisini diliyor, teşekkür ediyor ve veda ediyorum" dedi.

Dortmund'un CEO'su Hans-Joachim Watzke ise "Edin Terzic, BVB'de geçirdiği süre boyunca olağanüstü bir iş çıkardı. Hepmizin kendisine bir şükran borcu var. Edin ve ben her zaman arkadaş olacağız" diye konuştu.