Cüneyt Çakır jübile yaptı!

TFF Milli Takım
Cüneyt Çakır jübile yaptı!

28 yıldır hakemlik yapan ve uzun süredir Türkiye'yi uluslararası arenada başarıyla temsil eden FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır, A Milli Takımımızın Çekya ile oynadığı özel maçta jübile yaptı.

Türkiye ile Çekya arasında oynanan hazırlık maçının ilk 5 dakikasını yöneterek kariyerini noktalayan Cüneyt Çakır, hakemlik hayatı boyunca 589 karşılaşmada düdük çaldı.

Süper Lig'de en fazla maç yöneten hakem unvanına sahip Çakır, 385'i lig, 204'ü uluslararası olmak üzere kariyerine 589 müsabaka sığdırdı.

Hakemlik hayatında 29 derbi mücadelesi yöneten Cüneyt Çakır, Avrupa futbolunun en prestijli turnuvası olan UEFA Şampiyonlar Ligi'nde de en kariyerli hakemler arasında yer aldı.

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 54 kez grup aşamalarında görev yapan Çakır, bu organizasyonda 1 kez final, 6 kez de yarı final karşılaşmasını yöneterek İsviçreli hakem Urs Meier'den sonraki en kariyerli Şampiyonlar Ligi hakemi olarak kayıtlara geçti.

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde en fazla maç yöneten üçüncü hakemi olan Cüneyt Çakır, milli maçlarda da 59 kez görev aldı. ​​​​​​​

Hakemliği bırakan Çakır, TFF'de eğitimci olarak görev yapacak.

Cüneyt Çakır

Kaynak: AA

Cüneyt Çakır TFF Türkiye Çekya maçı