Başakşehir'den hakem kararına destek! TFF ve MHK'ye istifa çağrısı

Başakşehir Süper Lig
Başakşehir'den hakem kararına destek! TFF ve MHK'ye istifa çağrısı

Süper Lig ekiplerinden Başakşehir, 10 Süper Lig hakeminin itirazının Tahkim Kurulu tarafından kabul edilmesini olumlu bulduklarını vurgulayarak, "MHK ve TFF'nin tüm bu yaşanan sürecin ardından mevcut görev ve sorumluluklarına devam etmesi söz konusu olamaz" açıklamasını yaptı.

Tahkim Kurulu, Merkez Hakem Kurulu'nun 13 Süper Lig hakemine görevden el çektirilmesi kararını bozdu ve 10 hakem ve 3 gözlemci görevlerine döndü.

Başakşehir'den yapılan açıklamada kararın olumlu bulunduğu belirtilirken, TFF ve MHK için de, "Yaşanan sürecin ardından mevcut görev ve sorumluluklarına devam etmesi söz konusu olamaz." ifadeleri kullanıldı.

Başakşehir'den yapılan açıklama şu şekilde:

"Merkez Hakem Kurulu’nun 8 Mart günü çok yanlış bir zamanlama ile hukuka ve vicdana aykırı almış olduğu ‘etik dışı’ kararın Tahkim Kurulu tarafından iptal edildiğini ve liste dışı kalan hakemlerin görevlerine devam edeceğini öğrenmiş bulunmaktayız.

26 Mart 2022 sadece bir tarih değil, Türk futbolu ve adaletinin yanı sıra kaybolan güven unsurunun yeniden doğuşu için umutlarımızın yeşerdiği bir gün olarak yerini alacaktır.

Hem talimatlardan bihaber olan mevcut Merkez Hakem Kurulu’nun hem de ülke futbolumuzun yurtiçinde ve yurtdışında saygınlığını yitirmesine neden olan Türkiye Futbol Federasyonu’nun tüm bu yaşanan sürecin ardından mevcut görev ve sorumluluklarına devam etmesi söz konusu olamaz.

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak Tahkim Kurulu’nun ‘tarihi’ kararının ardından sürecin henüz bitmediğini ve gelişmelerin takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Başakşehir Süper Lig TFF MHK Süper Lig hakemleri