Üç kulüp daha Avrupa Süper Ligi'nden çekildi

Avrupa Süper Ligi projesinden Atletico Madrid ve Inter de çekildi. Inter'in ardından Milan da ligden çekildiğini duyurdu. Juventus ise, Avrupa Süper Ligi'nin bu şartlar altında gerçekleşmesinin mümkün olmadığını açıkladı.

21.04.2021 13:30 | Son Güncelleme : 21.04.2021 15:20

İspanya'nın Atletico Madrid ve İtalya'nın Inter kulüpleri, Avrupa Süper Ligi'ne katılmaktan vazgeçtiklerini duyurdu.

Atletico Madrid Kulübünden yapılan açıklamada, yönetim kurulunun bu sabah yaptığı toplantıda, Avrupa Süper Ligi'nden çıkma kararının oluşumda yer alan kulüplere iletildiği belirtildi.

Geçen pazartesi günü katılma kararı aldığı lig için, "artık mevcut koşullar olmadığından dolayı" ayrıldığını duyuran Atletico Madrid, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Kulüp için kırmız-beyaz ailesini oluşturan tüm grupların, özellikle taraftarlarımız arasında uyum şarttır. A takım kadrosu ve teknik direktörü, sporun erdemlerinin diğer kriterlerden üstün olması gerektiğini anlayarak kulübün kararından duydukları memnuniyeti dile getirmişlerdir."

İLK İTALYAN KULÜP İNTER OLDU

Avrupa Süper Ligi girişimini başlatan 12 kulüpten biri olan İtalya’nın Inter takımı da, artık bu projenin bir parçası olmayacağını bildirdi.

Mavi-siyahlı kulüpten yapılan açıklamada, "Inter Milano, kulübün artık Süper Lig projesinin bir parçası olmadığını teyit eder." ifadesi kullanıldı.

Kulübün taraftarlara her zaman en iyi futbol deneyimini yaşatmak için kararlı olduğu belirtilen açıklamada, "Yenilik ve kapsayıcılık kuruluşumuzdan bu yana DNA'mızın bir parçasıdır. Futbol endüstrisini geliştirmek için tüm paydaşlarla olan ilişkimiz katiyen değişmeyecektir." denildi.

Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Inter, her sektörde olduğu gibi futbolun da mali sürdürülebilirlik çerçevesinde dünyanın her yerinden, her yaştan taraftarları tutabilmek için daimi biçimde rekabetlerin geliştirilmesine inanıyor. Bu vizyon doğrultusunda, hepimizin sevdiği sporun geleceği için tüm paydaşlar ve kurumlarla çalışmaya devam etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz."

INTER'İN ARDINDAN MILAN DA ÇEKİLDİĞİNİ DUYURDU

Inter'in ardından Mılan da Avrupa Süper Lig'inden ayrıldığını açıkladı.

JUVENTUS'TAN AÇIKLAMA

Juventus, Avrupa Süper Ligi'nin bu şartlar altında gerçekleşmesinin mümkün olmadığını açıkladı.

2 TAKIM KALDI

Çekildiklerini duyurmayan Barcelona, Real Madrid kaldı. 

İngiltere'den Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham, İtalya'dan Milan, Inter ve Juventus, İspanya'dan Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid kulüpleri, yaptıkları ortak açıklamayla Avrupa Süper Ligi'ni kurma kararı almış, İngiliz ekipleri gelen tepkilerin ardından organizasyondan çekilmişti.

Mevcut durumda Real Madrid ve Barcelona halâ oluşumda yer alsa da projenin askıya alınmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Kaynak: AA

Sıradaki Haber Yükleniyor