Altay genç yıldızıyla profesyonel sözleşme imzaladı

TFF 1. Lig Altay İzmir
Altay genç yıldızıyla profesyonel sözleşme imzaladı
FOTOĞRAF: Altay Resmi X Hesabı

Transfer yasağı bulunan ve TFF 1. Lig'de zor günler geçiren Altay 16 yaşındaki futbolcusu Mehmet Onur Yıldız ile profesyonel sözleşme imzaladı.

TFF 1. Lig ekiplerinden Altay, 16 yaşındaki hücum oyuncusu Mehmet Onur Yıldız ile profesyonel sözleşme imzaladı.

Altay Kulübünden yapılan açıklamada, 3 yıllık sözleşme imzalanan Mehmet Onur Yıldız için Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri'ndeki imza törenine kulüp başkanı Murat Pervane ile Yıldız'ın ailesinin de katıldığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen kulüp başkanı Pervane, Mehmet Onur Yıldız'a profesyonel hayatında başarılar dileyerek, "Akademi takımlarımızdan nice Mehmet Onur’lar çıkartmak ve onları önce Büyük Altay’ımıza sonra ülke futboluna kazandırmak istiyoruz. Gelecekte A takımımızın başarılarında önemli rol oynayacağına inanıyoruz. Mehmet Onur’un önünde uzun bir futbol kariyeri var. Çıkmış olduğu bu yeni kariyer yolcuğunda Büyük Altay forması ile başarılı bir futbol yaşantısı olmasını temenni ediyorum" değerlendirmesinde bulundu.

"HAYALİNİ KURDUĞUM ANI YAŞIYORUM"

Mehmet Onur Yıldız da çok heyecanlı olduğunu, hayalini kurduğu anı yaşadığını kaydetti.

Genç oyuncu Mehmet Onur Yıldız, “Şu an yaşadığım heyecanı anlatmak hiç kolay değil. Tam olarak hayalini kurduğum anı yaşıyorum. Bana değer veren kulübümüze, başkanımıza, teknik ve idari kadromuza, tüm hocalarımıza, futbolcu abilerime, altyapımızda bulunan tüm futbolcu kardeşlerime üzerimde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum.

Kulübümüzde futbol yaşantısına başlayan, başarılı olan, milli takımlarda forma giyen çok büyük kariyerli futbolcu abilerim var. Ben de adımı o isimler arasına yazdırmak ve Büyük Altay’ımız için başarılı olmayı çok istiyorum. Bunun için çok çalışacağıma söz veriyorum“ dedi.

Öte yandan Gençlik ve Spor İzmir İl Müdürü Murat Eskici, kulübü ziyaret ederek başkan Pervane ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi.

Kaynak: AA