Ünlü oyuncu hastalığını açıkladı! Esra Dermancıoğlu 'Bir Zamanlar Çukurova'dan ayrılıyor mu?

Ünlü oyuncu Esra Dermancıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ürtiker hastası olduğunu duyurdu.

08.02.2021 17:13 | Son Güncelleme : 08.02.2021 17:18

ATV’nin sevilen dizilerinden Bir Zamanlar Çukurova'da Behice karakterine hayat veren Esra Dermancıoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla hastalığını açıkladı.

“BUGÜN BİR ATAK YAŞADIM”

Instagram sayfasında bacağındaki döküntülerin görüntüsünü yayınlayan Dermancıoğlu, “Bu çok önemli bir rahatsızlık. Uzun zamandır bunu yaşamıyordum. Bugün bir atak yaşadım. Böyle durumlarda lütfen doktorunuza danışın. Bu kaşıntı ile başlayan, bedeninizi kanatmaya kadar giden bir şey. Tekrar hatırlatmak istedim” sözleriyle takipçilerini uyardı.

Esra Dermancıoğlu'nun Bir Zamanlar Çukurova 83. bölümde intihar sonucu öleceği ve diziden ayrılacağı iddia ediliyor. 

ÜRTİKER HASTALIĞI NEDİR?

Ürtiker, halk arasında yaygın bilinen adıyla kurdeşen, toplumda sık görülen cilt hastalıklarının başında geliyor. Kızaran, kabaran, kaşıntı yapan döküntülerle gelişen hastalık, özellikle alerjik bünyeli kişilerde daha sık görülüyor.

Bazı ciddi hastalıkların belirtileri ile benzer özellikler gösteren ürtikerde doğru tanı ve tedavi büyük önem taşıyor. 

Ürtikerin, akut ve kronik olmak üzere iki tipi bulunmaktadır. Akut tabloda döküntüler 15-20 dakika içinde genellikle kaybolur. Hatta hasta, sabah hastaneye gittiğinde hiçbir iz kalmamış olabilir. Ancak bu döküntüler kimi zaman öyle kaşıntılı olur ki kişinin iş ve özel yaşamı sekteye uğrar ve sorunlar yaşanabilir.

6 haftayı geçmiş olan ürtiker kronik olabilir. Döküntüleri kısa sürede ortadan kaldırmak mümkün olabildiği gibi zaman zaman inatçı olabilir. Antihistaminik ilaçlarla hastanın hayatına devam etmesi sağlanabilir.

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor