Survivor İsmail Balaban yaşadığı zor günleri ilk kez anlattı: Maddi durumumuz iyi olmadığı için...

Survivor 2021'de şampiyon olan İsmail Balaban, çocukluğundan bu yana yaşadığı zorlukları ilk kez anlattı.

16.07.2021 11:21 | Son Güncelleme : 16.07.2021 11:24

Türkiye'yi birçok kez gururlandıran başpehlivan İsmail Balaban, yaşadığı zor günleri anlattı. 

Posta'da yer alan habere göre; İsmail Balaban, çocukluk yaşlarında çok zorluk çektiğini belirtti. Balaban, güreşi köyden çıkış kapısı olarak gördüğünü dile getirdi.

"KİMSENİN BİZDEN UMUDU YOKTU"

Balaban, "Güreşe başlamadan önce kimsenin bizden umudu yoktu. İkizimle biz güreşe başladığımızda 18 – 19 yaşlarındaydık.

Bu yaş dilimi güreş için çok geç kalınmış bir durum fakat biz kardeşimle çabaladık. 'Sizden bu yaşta güreşçi olmaz, köyünüze dönün' diyen çok oldu. Fakat biz pes etmedik. Rakiplerimizin seviyesine gelmek için çok çalıştık. Onlar 5 şınav çekiyorsa biz 10 şınav çekiyorduk" ifadelerini kullandı.

"MADDİ DURUMUMUZ YOKTU EĞİTİME ARA VERDİK"

Survivor 2021 şampiyonu İsmail Balaban, köyde yaşarken ailesinin maddi durumu olmadığı için lise eğitimini bıraktığını belirtti. İsmail Balaban, “Maddi olumsuzluk nedeniyle lise eğitimimize ara verdik.

Fakat ilerleyen senelerde liseyi dışarıdan bitirdik. Daha sonra ise kardeşimle birlikte üniversiteyi kazandık ve eğitimizi tamamladık” ifadelerini kullandı.

SURVİVOR İSMAİL HEDEFİNİ AÇIKLADI

İsmail Balaban, önümüzdeki senelerdeki hedefini ilk kez açıkladı. Balaban, kardeşiyle birlikte doktoraya başlayarak akademisyen olmak istediğini, tecrübesini genç nesillere aktarmak istediğini belirtti.

Sıradaki Haber Yükleniyor