Mehmet Yalçınkaya'nın 'Mehmet Şef' olmasının hikayesi... "Acun Ilıcalı dedi ki..."

Mehmet Yalçınkaya ya da MasterChef Jürisi olarak bilinen adıyla Mehmet Şef, Acun Ilıcalı ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. İşte Mehmet Şef'in MasterChef kadrosuna alınmasının ilginç hikayesi.

20.07.2021 12:07 | Son Güncelleme : 20.07.2021 14:28

MasterChef’in olay jürisi Mehmet Yalçınkaya Hakan Gence’nin Hürriyet'in YouTube kanalında yayınlanan “Sıkı Muhabbet” programına konuk oldu.

Samim açıklamalar yapan Yalçınkaya, Acun Ilıcalı’nın kendisiyle ilgili karar anını anlattı.

İşte MasterChef jüri üyesi Mehmet Yalçın Kaya’nın açıklamaları:

“MasterChef olurdu olmazdı, bu benim planım değildi” diyen Mehmet Yalçınkaya jüri koltuğu için 40’tan fazla isimle görüşüldüğünü söyledi.

Şefler için demo çekildiğini belirten ünlü isim hikayesini ise şöyle anlattı. “Demolardan sonra sayılar düştü. En son Acun Ilıcalı karar verdi. Mesela benim oradaki olayım da ilginçtir. Olay şöyle oluyor. Bunu söylememde hiçbir mahsur yok çünkü Acun Bey söyledi bunu bana... Ben aslında MasterChef Türkiye'ye, Hazer (Amani) var, Hazer ile konuşulmuş, anlaşılmış... Gece saat 2 civarı şefler izleniyor. Diyorlar ki "iki şef daha var", o da "Bakayım" diyor (Acun Ilıcalı). Ondan sonra bakıyor diyor ki "Mehmet Şef'i kesin alıyoruz. Benim mesela, MasterChef Türkiye'ye girmem Acun Ilıcalı'nın bizzat müdahalesiyle gece 02.30'da olmuştur“ dedi. Dışardan teklifler aldığını hatırlatan Mehmet Yalçınkaya “ Bana bazen teklifler geliyor. Diyorlar ki "Bize gelir misin" Gelmem! Bunun parayla bir alakası yok. Aile gibiyiz hem de benim hayatıma çok güzel dokundu Acun Ilıcalı..” ifadelerini kullandı.

MasterChef jüriliğine nasıl başladığını anlatan Mehmet Yalçınkaya, hayatına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.” Masterchef'te yarışan sizin çocuklarınız olsaydı böyle fırça atar mıydınız? “ sorusu üzerine büyük oğlunu mutfaktan kovduğunu söyledi.

Olay anını anlatan Yalçınkaya “ Mutfakta böyle tezgaha dayanmış, iki ayağını koymuş bir şeyler doğramaya çalışıyor. Dedim ki "Hemen bıçağı önlüğü bırak, Doğrayamıyor ki... Bir de böyle tezgaha dayanarak domates doğrayan adamdan mutfakta hayır gelmez! Çünkü çocuk oraya 'emanet' gelmiş... İşi bitireyim diye gelmiş” dedi. Kendi oğluna “ Senden aşçı olmaz, git ne okumak istiyorsan oku." O da gitti Radyo, Tv ve Sinema okudu. Ondan olmazdı zaten." diyen Yalçınkaya sözlerini noktaladı...

Sıradaki Haber Yükleniyor