Masumlar Apartmanı'nın Safiye'si Ezgi Mola bakın hangi usta oyuncuya benzetildi

Masumlar Apartmanı'nın Safiye'si Ezgi Mola bakın hangi usta oyuncuya benzetildi

Sevilen dizi Masumlar Apartmanı'nda sergilediği başarılı performansıyla öne çıkan Ezgi Mola, bir dergiye kapak oldu. Objektif karşısında birbirinden güzel pozlar veren oyuncu, Türk sinemasının Sultan'ı Türkan Şoray'a benzetildi.

Masumlar Apartmanı dizisinin yıldız oyuncusu Ezgi Mola, BeStyle Magazin dergisinin Mart sayısı için objektif karşısına geçti. 

37 yaşındaki ünlü oyuncu, derginin yeni çıkan sayısından bazı fotoğrafları da Instagram hesabından paylaştı.

Sosyal medyada beğeni yağmuruna tutulan Ezgi Mola, hayranları tarafından usta oyuncu Türkan Şoray'a benzetildi.

Öte yandan oyuncunun kapak kızı olduğu dergideki pozları, “Safiye’den eser kalmamış!” dedirtti.

"10 YIL ÖNCE KALBİMİ ÇALMIŞTI"

Geçtiğimiz yıllarda bir televizyon programında Ezgi Mola ile bir araya gelen Türkan Şoray, güzel oyuncuya övgüler yağdırmıştı. Şoray, "Mola'nın adam olacağını 10 yıl önce anlamıştım. 'Hayatımın Kadınısın' filminde kızımı oynamak için geldiğinde güzelliği ve yeteneğiyle kalbimi çalmıştı.

Bu güzel kız, şimdilerin en gözde oyunculardan biri" demişti. 

EZGİ MOLA KİMDİR?

Ezgi Mola (d. 29 Mart 1983, İstanbul), tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu. İstanbul’da Hasan Ali Yücel İlkokulu, Turhan ve Mediha Tansel İlkokulu, Kadir Rezan Has Ortaokulu ve Halit Armay Lisesi’nde eğitimini tamamladı. Oyunculuk merakı, henüz lisedeyken Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk kurslarına katılmaya yönlendirdi. Mola, lise eğitimini tamamladıktan sonra bu merkezde dört yıl eğitim aldı ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni bölüm birincisi olarak tamamladı.

Henüz 18'ini bitirmeden Kartal Tibet'in yönettiği Karate Can dizisinde ilk televizyon deneyimini kazandı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kazandı ve 4 yıl eğitim aldı. Bu arada Aydoğan Temel’den de 2 yıl tiyatro eğitimi aldı. Yine Aydoğan Temel’in liderliğindeki bir tiyatro topluluğuyla Çürük Elma oyununda ilk sahne deneyimini yaşadı. 2005 Kasımında BKM Atölye'ye katıldı. 2005 sonbaharında safça bir kuaförü canlandırdığı Hırsız Polis dizisinin gördüğü büyük ilgi sonucu kitlelerce tanınmaya başladı. 2006 yılında çevrilen Hayatımın Kadınısın filmindeki rolüyle başarı kazandı. Bu filmde kişisel hedef olarak gördüğü Türkân Şoray ile karşılıklı oynama fırsatı yakaladığı gibi, kendini gösterebileceği bir rolü canlandırma şansı da buldu. Bu rolüyle 2007 yılında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Sadri Alışık Ödülü sahibi oldu. 2008 yılında Uğur Yücel'in yönetmenliğinde Türkiye'de bir ilk olan Kolay Gelsin adlı doğaçlama sit-com denemesinde rol aldı, ama proje uzun ömürlü olmadı. 2013 yılında bazı markaların reklamlarında yer almıştır. Ocak 2015'ten itibaren bir markanın diş macunu reklamlarında rol almaya başlamıştır.

Mola, şu sıralar Masumlar Apartmanı dizisinde Safiye karakterini canlandırıyor. 

Kaynak: Haber Global

Masumlar Apartmanı